Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Alaaddin  (Okunma sayısı 13336 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 26, 2009, 02:19:43 ös
Yanıtla #30
  • Aktif Uye

Bir tartışma yaratmak değildi zaten amacım, sizin şahsınıza ve fikrinize saygı duyuyorum. Öznel yorumumu, hissiyatımı yazmak istedim sadece. Saygılar bizden.
Mea mihi conscientia pluris est quam omnium sermo

Aralık 26, 2009, 03:22:13 ös
Yanıtla #31

Bir tartışma yaratmak değildi zaten amacım, sizin şahsınıza ve fikrinize saygı duyuyorum. Öznel yorumumu, hissiyatımı yazmak istedim sadece. Saygılar bizden.

:)

Anladım, zaten Sizin gibi derin düşünen birinin başka bir niyetle görüş belirteceğini zannetmiyordum. Az çok forum alanında Sizi tanıyanlardan ve hakkınızda bilgi sahibi olanlardanım.

הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Aralık 26, 2009, 03:54:04 ös
Yanıtla #32
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Sevgili Dostlar,

Bakınız, ben bu bağlamdaki söyleşilere katılmak istemiyordum aslında ama söz öyle uzadı ki, girmek gereğini duydum.

Bu forum kurallrının 17. maddesinden en çok sıkıntı çekenlerden biriyim ben. Birçok konuyu tıraşlamak, yontmak, süzmek gereksinmesini duyuyorum bu yüzden. Birçok konuya hiç değinemiyorum bile.

Kimi zaman forum yönetimi anlayışlı davranıyor, bir lazımın iki tümcesini silip atıyor, bana da bilgi veriyorlar. Haklılar. Kurallar öyle. Kimi zaman ben yazımı foruma yerleştirmeden önce danışıyorum; olumsuz yanıt alıyorum ve o konuyu bu forumdaki paylaşımın dışında tutuyorum.

Kuşkusuz Sayın Alaaddin de böyle bier olguya kurban gitti. Başkaları da var. Başka nadanlardan ötürü cezalandırılan katılımcılar da var.

Hepimiz bu ortamdaki paylaşımlarımızı kurallara uyarak yürütürsek hiçbir sorun çıkmaz. Eğer bir ceza alıyorsak, bunun kusuru bizdedir; razı olmalıyız.

Sevgiler.

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Aralık 26, 2009, 04:02:40 ös
Yanıtla #33

Kimi zaman forum yönetimi anlayışlı davranıyor, bir lazımın iki tümcesini silip atıyor, bana da bilgi veriyorlar. Haklılar. Kurallar öyle. Kimi zaman ben yazımı foruma yerleştirmeden önce danışıyorum; olumsuz yanıt alıyorum ve o konuyu bu forumdaki paylaşımın dışında tutuyorum.

Aynı görüşte ve fikirdeyim. Ortam gereği ki bu herhangi bir ortam olur, belirli kuralları mevcutsa o kurallara riayet etmek gereklidir. Elbette ceza almaktan hiç kimse hoşlanmaz. Ancak ceza almak, bir şekilde yapılan bir uyarı niteliğini taşıdığı için en azından ilerleyiş açısından gerekli ve önemlidir. Bu bağlamda cezai yaptırımlara her zaman için saygı duyulması gerektiğinin - adil ölçüler içersinde olması kaydı ve şartı ile - kanısında ve inancındayım. Bu tamamen Saygı kuramının gerektirdiği bir ölçüt olduğundan herhangi bir durumdan ötürü ortamı gerebilecek durum ve koşullardan kaçınarak böylelikle daha rahat ve uyumlı ortamların oluşması - oluşabilmesi sağlanılır. Daima üst mercilere Saygı duyulması gerektiği kanısında- anlayışında bulunduğum için ne olursa olsun, danışmak gerektiğinin, Kurallara riayet edildiği sürece bir problem olmayacağının ama böyle davranırken de kendi kişisel anlayışım çervesinde bulunduğum için, uygulanan tüm yaptırımların, eşit- adil- adaletli bir kapsamda gereçekleştirip gerçekleştirilmediğinin de tartışmasını kendi içsel düşüncemde yaparım. Aksi halde haliyle o kurallara riayet etmek benim felsefi anlayşımdan otomotikman çıkar.

Saygılarımla
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Aralık 26, 2009, 06:42:49 ös
Yanıtla #34
  • Ziyaretçi

ben sayın masonun yaptığını yerinde bir karar olarak algılanıyordu.din hakkında bilmeden konuşan adam tabi seyirci satatüsüne alınmalı.saygılarımı sunarım sayın mason..

Aralık 27, 2009, 12:19:47 ös
Yanıtla #35
  • Mason
  • Uzman Uye
  • *

Sn. sheitan,

Alaaddin isimli üyemiz din hakkındaki konulardan değil sır sayılan konuları foruma taşımaktan cezalandırılmıştır. Dikkatinizi çekerim.

Saygılarımla,
Tempus fugit...

Aralık 27, 2009, 03:38:22 ös
Yanıtla #36
  • Ziyaretçi

yinede haketmiş ozaman.

Aralık 27, 2009, 05:47:21 ös
Yanıtla #37

yinede haketmiş ozaman.
Sn.sheitan
 alaaddin hakkinda bir fikriniz oldugunu,kendisinin hangi özellikleri barindiran bir üyemiz oldugunu bildiginizi sanmiyorum.Bu kriterlere ragmen yani bu konuda bir bilgi sahibi olmamaniza ragmen(ilk mesajiniz din konusunda yaptirim uygulamasini tasvip etmenizinde yanlis olmasina ragmen)adeta ilk mesajinizi dayatircasina haketmis iyi olmus tarzi söylemleriniz kanimca cok cirkin kacmis.Sn. alaaddin'in paylasimlarinin veya fikir alisverislerinin sizinkinden yaklasik 100 lerce kez fazla oldugu aciktir.Biz aramizdan yaptirim uygulanan arkadaslarimizin bu uygulama süresi icerisinde forum nizamlari hakkinda düsünmelerini ve daha saglikli bir bicimde geri dönmelerini ümit ederiz;saniyorum diger katilimci dostlarimin görüsleride bu temeldedir.Alaaddin sahsimca kisiliginden ve yasinin genc olmasina ragmen saygili durusundan taviz vermeyen bir üyemizdir ve sahsinizca yapilmis olan adeta yargilama mantigini haketmemektedir.
Kendisinin 6 aylik yaptirimi boyunca olumsuz elestirilere müdafaa hakkinin bulunmadigini göz önüne alarak elestirilerimizi sunmamizin daha anlamli olacagi kanisindayim.

Selamlar... 
Bir güzel söz söyleme sanati varsa;birde güzel dinleme ve anlama sanati vardir..

Aralık 28, 2009, 05:18:17 ös
Yanıtla #38
  • Uzman Uye

yinede haketmiş ozaman.

Sevgili Zarathustra cok guzel bir cevap vermis aslinda ama...

Sn sheitan,

Ben bile kendimden emin degilken, sizin kendinizden emin bri sekilde "bir gun haketmeyeceginizi" cagristan yorumunuza ancak soyle denir sanirim. Dikkat edin, bir gun siz de hakedenlerden olmayin :)

Aralık 28, 2009, 09:53:50 ös
Yanıtla #39
  • Ziyaretçi

sn.isis ve sn.zarathustra  her açılan konuya yorum yazmamam gerektiği kadar takip etmediğim anlamına gelmez.ben sadece düşüncelerin özgür kalınmasından yanayım.akıl verilmesinden yana değil.bir gün ne hakedeceğim beni ilgilendirir.sonuçta ne olacağımı biliyorum.hakedenlerden ne türlü olacağımı da biliyorum.değerli yorumlarınız için sağolun.yargılama mantığı değildir yazdıklarım yorumlama mantığııdr.burası sokaka atışmasına döndü.sn.masonu müdehale etmeye davet ediyorum.
saygılar...