Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Serbest kıyafete evet, türbana hayır! - Can Dündar (Milliyet)  (Okunma sayısı 19181 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 02, 2012, 01:46:36 ös
Yanıtla #30
  • Ziyaretçi

Serbest kıyafet'e evet dersek türbanada evet demek zorundayız , birine evet diğerine hayır denmez mantıksızlık,
üniversitedeyken bir kız vardı tanıdığım , kız üniversitedeyken başı açık dışarı çıkınca başını örterdi , gayet modern birisiydi
merhaba der öpüşürdü erkeklerle yanaktan sarılırdı vs... rahat tavırları vardı
sanırım aile baskısı yada yaşadığı yerdeki baskı bilemem kızı örtünmeye itmiş...
asıl sorun mini etek giymek isteyen kızla başını örtmek isteyen kızı nasıl baskı altından kurtarmak ?
devlet zamanında bunu görmüş kıyafet yasası getirmiş bazı nedenlerle , yıl 2012 şu an bulunduğumuz şartlar farklı devlet mini etek giymek isteyen kızın haklarını koruyabilecekse kıyafet serbestliğine geçilmesi muhtemel....
plot bölge uygulaması olabilir , mesela izmirde modern bir okulda kıyafet serbestliği yapılabilir , diğer bölgelerde yasak olabilir bu şekilde daha fazla vatandaşımızın haklarını korumak mümkün olacaktır...

Saygılarımla,
418

Aralık 02, 2012, 03:36:28 ös
Yanıtla #31
  • Ziyaretçi

Sayın 418, insanların üzerinde moda kavramı çok etkilidir. Moda yeni bir dini akım gibi bir şey, durdurulamıyor. Yeni trendler yaratanlar ve moda üretenler kadınları fahişeleştiriyorlar. 13-14 yaşlarında kız çocuklarını görüyorum fahişelerden daha seksi mini etek tarzı okul kıyafetleri giyiyorlar. Her normal erkek sapıtır bu kızların yanında. Okullar kaşar üretim tesislerine dönmüş durumda. Verdiğiniz örneğe bir de burdan bakın. O kız ortama uyma daha doğrusu modaya uymaya gayret etmeye çalışıyor olabilir. Siz de onun ruhunda açılıp saçılmak olduğu kanaati uyandırmış olabilir.

Ben muhafazakarlığın kadın psikolojini bozmayacağına inanıyorum. Fakat dekoltenin kadın psikolojisini bozduğunu düşünüyorum. Eğer bir kadın hiperseksüel ise ki bu bir hastalıktır, erkek gibi düşünür ve davranır, dekolte onlar için sorun olmaz. Onun haricinde normal bir kadının psikolojisi dekolte tarafından tahrib ediliyor. Bence illa yasaklar konacak ise özellikle 18 yaş altı çocuklarda dekolte yasaklanmalıdır, fakat bizimkiler tesettürü yasaklıyorlar.

Aşikar olan şey şudur. "Tesettür bir siyasi simgedir ve yasaklanmalıdır laiklik tehlikeye girer" yaklaşımını muhafazakarlar siyasi güç sahibi olamasınlar, okuyup gelişemesinler eski düzenimize ve milleti sömürmeye devam edelim diye okuyorum.

Aynen Nijer gibi ingiliz ve fransız sömürgelerinde milyonlarca insanın torna vidadan bile habersiz oluşu ve gelişememesi gibi.. Neticede bilim ve teknolojide yarışta olan ülkelerin sömürgeleri olmasına rağmen bir torna vida bile yok. Bizim elitistler de aynı şekilde muhafazakarları sömürüyorlar. Gelişememeleri için de ellerinden geleni yapıyorlar, bu darbe oluyor, engellemeler oluyor vb.

Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Aralık 02, 2012, 03:54:08 ös Gönderen: Masor1976 »

Aralık 02, 2012, 04:00:19 ös
Yanıtla #32
  • Ziyaretçi

Sn. Masor1976

hastalık mı bilemem ama hiperseksüel kız olabilir o verdiğim örnekte bilemem , demek istediğim şu aslında bir kadın veya erkek ailesi dinci diye dindar olmak zorunda değildir , bunuda göz önünde bulundurmak gerekmekte...
ayrıca mini etek yada dekolite giyinen kadınların psikolojisi bozuk yada tahrip oluyor dersek bana pek doğru gelmiyor, kadınlar(insanların büyük bir kısmı) genelde güzel görünmek ve insanların ilgilerinden hoşlanır, erkekte spor araba neyse kadında dekolite odur
şimdi kızların ilgisi uyanıyor diye spor arabaları yasaklayalım mı ?
psikoloji ile ilgilenenler  genelde muhafazakarlığın kadın üstünde olumsuz etkide bulunduğunu belirtmektedir.. zaten mahalle baskısı muhafazakar insanlar tarafından yapılmaktadir...

Saygılarımla,
418

Aralık 02, 2012, 04:10:10 ös
Yanıtla #33
  • Ziyaretçi

Sayın 418, dekolte karşısında erkeğin tepkisi bellidir. Tacizdir sonu. Lafla taciz, yapabiliyorsa elle taciz, fırsatını bulursa alkol vb. içirip tecavüz ederler. Bu tecavüzü de doğal karşılarız. Alkollüydüler canım diye... Fakat kadın psikolojisi bu gibi haller karşısında erkek gibi değildir bozuluyor. Neticesi ise cinsel yaşamında mutsuz kadınlar oluyor. Çünkü eşiyle cinsel yaşamında da bu tecavüzler zihinde canlanacağı için psikolojikman gerilecektir. Vajinusmus vb. sorunların kaynağı bilinenin aksine toplum ve din baskısı değil, taciz ve tecavüz vakalarıdır. Ha diyeceksiniz ki kapalı toplumlarda küçük kızlara veya kadınlara tecavüz edilmiyor mu; evet kapalı toplumlarda bile bu kadar tecavüz varken serbest toplumları siz düşünün ki görüyorsunuz çevrenizden.

Saygılarımla.

Aralık 02, 2012, 05:59:44 ös
Yanıtla #34
  • Ziyaretçi

Sn. Masor1976

dünyanın heryerinde taciz tecavüz oluyor hatta cezaları ağır olsa bile , tecavüz konusu ayrı bir konu dekolite giyen her kadın tecavüze uğruyor demek ne derece doğrudur ?
ne kadar kadını örterseniz örtün tecavüzü engelliyemezsiniz..

Saygılarımla,
418

Aralık 02, 2012, 06:14:41 ös
Yanıtla #35
  • Ziyaretçi

Bir konuda size katılıyorum sayın 418 bazı şeyleri engelleme şansımız çok az. Tecavüz, fuhuş, uyuştucu gibi yasaklanan kavramlar da bunlardan biridir. Bazıları insanları dini vb. muhafazakar baskılar altında tutmaktansa cinselliği, genel evleri, fuhuşu vb.  serbest bırakmak tecavüzü tecavüzcüler boşalıp rahatlayacağı için engeller diye düşünüyorlar. Fakat bu düşünen ve destekleyen insanların hiç birisi kendi ailesinden bir kadının fuhuş yapmasını veya bir genel evde çalımasını kabullenemezler. Erkeği çeken aslında sadece dekolte değildir. Masumiyet erkeği daha çok çeker, tecavüzcülerin küçük kızlara yönelmesinin altında yatan sebep masumiyettir. Toplumda ne kadar dekolte ve çağdaş yaşam tarzı olan ve adeta fahişeye benzeyen kadın varsa geneline yakını ruhen muhafazakar davranış sergiliyor, aksi taktirde evlenme şansları olmaz. Çünkü erkeklerin genel ortak özelliği şudur: çevremdeki tüm kadınlar kaşar olsun fakat eşim, kızkardeşim namuslu olsun. Bu yüzden en çapkın erkekler bile evlenmek söz konusu olunca muhafazakar kadın tercih eder. Kavga ve gürültü burdan kopuyor. İnsanoğlu ne istediğini bilemiyor. Kararsızlık nedeniyle tavır değişimi, ve bu tavır farklılıkları arasında birbirini ezmeye çalışma güdüsü.

Saygılarımla.

Aralık 02, 2012, 06:31:52 ös
Yanıtla #36
  • Ziyaretçi

Sn. Masor1976

türkiyede bekaret testi yaptıran mankenler var , yani dekolite giymesi kaşar olduğu anlamına gelmez demek istediğim bu...

Saygılarımla,
418

Aralık 02, 2012, 06:43:13 ös
Yanıtla #37
  • Ziyaretçi

Kaç tane var sayın 418... Ayrıca bekaret bozulmadan da cinsel ilişkiye girilebilir. Benim anlatmak istediğimi tam izah edemedim sanırım. Bir örnek vereyim:

Saadettin Tantan'ın Taksim'de  bastığı bir fuhuş evinde basılan bir erkek arkadaşım anlatmıştı. Fuhuş evinin sahibi yalvarıyor Saadettin Tantan'a "komserim bir hafta göz yumun hiç olmassa buranın hava parasını çıkartayım"  Tantan da diyor ki "Karını çalıştırırsan izin veririm"...

İnsanoğlu aslında çok iğrenç ve iki yüzlü bir yapıdadır. Dünyadaki tüm sorunların kaynağı bu iki yüzlülükten kaynaklanıyor. Aksi taktirde kadınlar tamamen çıplak geziyor olsa erkeğin gözünü kaçırması gerekirdi. Yani başkasının karısına ve kızına yapılmasını istemediğin bir şeyi bir kadına yapıyorsa ki yapılıyor sorun burdan kaynaklanıyor. Ne kadar kanunlarla insanları zorla muhafazakarlaştırsak da tecavüz ve fuhuş gibi kavramlar bitmeyecektir. Bu konuda size katılıyorum.

Fakat muhafazakar bir ruh haline sahip bir kız çocuğuna da tek tip adı altında zorla mini etek giydirmek de vicdansızlıktır. Her kezi özgür bırakmaktan bahsedilince de, ailesi zorla kapattırıyor diye kılıf bulunuyor. Her kezin kafasına göre hazırladığı kılıflar var. Olan eğitim ve çalışma hakkı ellerinden alınan milyonlarca tesettürlü kadınlara oluyor.

Saygılarımla

Aralık 02, 2012, 06:56:55 ös
Yanıtla #38
  • Ziyaretçi

Sn. Masor1976

muhafazakar bir kıza zorla mini etek giydiren yok zaten , hayat kadını olayını bende onaylamıyorum yukarda onayladığımı yazmadım , daha evvel forum da yazmıştım hatırlarsanız yatalak adamın karısıyla ilişkiye giren bir patrondan söz etmiştim (kendisi hacı ) kendisi yanında çalışan temizlikciyi (yatalak adamın karısını) kovmakla tehdit etmişti çocuklarına bakmak zorunda olan kadın duruma razı oldu ne yazıkki... duyulunca kovmuştu adam ,

o konuda bir itirazım yok bende karşıyım ama dekolite giymesi bir kadını kaşar yapmaz bence hoşuna gidebilir kızın dikkat çekmek birazda modayı takip etmek vs...
okullarda kız öğrencilere mini etek giydirilmiyor bildiğim kadarı ile,

Saygılarımla,
418

Aralık 02, 2012, 07:05:30 ös
Yanıtla #39
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Seksüel fantaziler anlatılıcak bir konu haline nasıl geldi bu yazı dizisi anlamadım.Sn.Adam bu forum masonlar.org derken arada bir kızardım ama bırakın masonlar.org forumu olmasını neresi olursa olsun bu tarz muhabbet için uygun bir yer değil burası unutmayınki aramızda 16 yaşında bir genç ve bayanlarda var.Örneklerinizin konu ile bağlantısını nasıl bu hale getirebildiniz anlayamadım.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo