Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Türkiye Ekonomisi  (Okunma sayısı 4710 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 07, 2006, 09:59:23 öö
  • Uzman Uye

İsminizi bilmediğim için admin diye hitap edeceğim. Admin burda türkiyenin ölü ekonomisinin nasıl canlanıcağı yazıyor. Eğer bunu Türkiye yaparsa. Türkiye çok büyük güçlere sahip olucak. Bunu Türkiye de şuanki hiç bir parti yapmıcak. İlerde izleyin ve kimin yaptığını görün. Ama bu bir savaştan sonra olucak. Eğer Türkiye'yi seviyorsanız  bu olayın yanında olursunuz. Sırf sizin için söylemiyorum herkes için. Bu olayı başarabilirsek ne mutlu bize. Karşısında duran da vatan hayinidir. Türk değildir.

--Türkiye yanlis ekonomi uygulamalarinin uzun yillardir biriken negatif mirasinin sonundaki yanlis istikrar tedbirlerinin bedelini, tarihindeki en büyük kayiplarla ödemektedir .
--Yanlis istikrar tedbirlerine devam edilirse daha da küçülecek, zayiflayacak olan ekonomik yapi, mutlaka yeni krizleri ve sosyal patlamalari olusturacaktir. Üretim yetersizligi, kapanan is yerleri, talep yetersizligi, Türkiye tarihinin en büyük boyuttaki issizler kesimi, ekonomiyi yeniden yapilandirmaya imkan vermeyecek kadar küçülecegi bir noktaya ulastiracak ve orada bogacaktir. Artan issizlik, simdilik borçlarla ailesini geçindirebilen issizleri, borç alamayacaklari bir güne ulastirdiginda sosyal patlamalar kaçinilmaz olacaktir.
--Yatirimlari, üretimi, istihdami, gelirler seviyesini ve buna bagli olarak toplam efektif talebi azaltarak en alt seviyede taleple, arzi dengeleme, ülke ekonomisini katletme tesebbüsüdür.
--Türkiye ekonomisi çökertilmistir. Bogulacagi noktaya dogru hizla ilerlemektedir. Asagidaki tedbirler alinmazsa vahim sonuçlar olusacaktir.
--Türkiye derhal altin karsiligi para rejimini kurmalidir.
--Mevcut paralar toplanip imha edilmelidir.
--Karsiliginda ayni günlük rayiçten paranin altin gramaji kadar altini temsil eden altin karsiligi kagit para verilmelidir.
--T.C. Merkez bankasi tedavüldeki para hacminin altin karsiliginin (%50 si ihtiyat olmak üzere) % 150 sine sahip olmalidir. IMF kredisi bu maksatla alinmalidir.
--Yeni TL'nin üzerinde "ibrazinda derhal altina çevrilme garantisi" yer almalidir.
--Yeni TL 1 milyon TL'nin altin karsiligini temsil etmelidir. Böylece mevcut borç ve alacaklarin hesaplanmasinda kolaylik saglanir, hem de altin karsiligi TL, USD'den daha kiymetli bir dünya parasi olur. (Dünyadaki sifir enflasyonlu ve altin karsilikli en kiymetli döviz olur.)
--Türkiye ekonomisinin küçülmesi degil büyümesi, üretimini kat, kat artirmasi, tam istihdama ulasmasi için bir yatirim seferberligi baslamalidir.
--Bunun için enflasyonun sifirlandigi ve dövize ihtiyaci kalmayan bir ortamda Türkiye, bankalar ve tecrübeli ve güvenilir is adamlari ile ortakliklarin kurulacagi en saglam zeminde ataga geçmelidir.
--Böyle bir ortamda bankalarla ekonomi arasindaki para nehirlerinin hareket halindeki fonlarinin sadece %5'i ile Türkiye tarihinin en büyük yatirim seferberliginin bir santiyesi olacaktir.
--Her yatirim harcamasi ayni gün tekrar bankalar sistemine mutlaka geri dönecektir. Türkiye hiç bir devrede kaynak sikintisi çekmeden yatirimlarini en büyük boyutta gerçeklestirebilecektir.
--Istikrar tedbirlerine devam için vakit çok geçtir. Yakin gelecekte vücuda gelebilecek facialari önlemek için acilen harekete geçmek ülkenin selameti için farzdir.
--Bu mektup bu günkü tarihle bilgisayarin hafizasina kaydedilen, yakin gelecekteki facialar konusundaki derin kaygilarimizin muhtevasidir.

Tarihi sorumlulugunuza ithaf edilir.

''Kızıl elmada buluşalım''

Kasım 07, 2006, 10:14:56 öö
Yanıtla #1
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Politika ile ilgili bir konu oldugu icin ben sahsen bir yorum yapmayacam. Yanliz bu fikre katilmayan kisilere vatan haini demeyi ve turklukten dislamayi dogru gormuyorum.

Bunu Türkiye de şuanki hiç bir parti yapmıcak. İlerde izleyin ve kimin yaptığını görün. Ama bu bir savaştan sonra olucak.

Gizemli ve ilginc konusuyorsunuz. Bunlari yapacak kisileri biliyor gibisiniz. Belkide siz yapacaksiniz?
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Kasım 07, 2006, 10:22:44 öö
Yanıtla #2
  • Uzman Uye

Birincisi Türkiye nin ekonomisini düzeltmeye yönelik bir çalışma. Bunu hiç bir şekilde kötü bir strateji olduğunu şekilde söylenemez. Az zekası olan ne kadar mükkemmel bir plan olduğu ortada karşısına çıkan ya gerizekalıdır. Yada kötü amaçlıdır. İkincisi bunu ben yapmıyacağım. Kimin yapacağını bir kaç yıl içinde görüceksiniz.

Kasım 07, 2006, 10:30:53 öö
Yanıtla #3
  • Uzman Uye

söylemek zorunda kaldım ''Bunu hiç bir şekilde kötü bir strateji olduğu şekilde söylenemez. '' değilde şöle olsa dahi olur. ''Bunu hiç bir şekilde kötü bir strateji olduğu söylenemez. ''

Nisan 26, 2007, 02:31:26 öö
Yanıtla #4

Sayın Alaaddin Türkiye altın karşılığı-para tasarrufunu bir ölçüde zaten yapıyor ilginça olan ABD gibi süper güç bir ülkle bu sisteme ihtiyacı yokmuş gibi yaşıyor.
Herşey bir yana sizin yazdığınız öneriler geçerli şartlarda kullanıldığında iyi sonuçlar verebilir ancak ekonomi tek ayaklı bir sistem değil bu sebepten çok daha geniş ve incelikli planlar yapılmalı daha ileriye dönük ekonomik programlar yapılmalı pek tabi bunları T.C. devleti kendi başına yapmalı.

Saygılarımla.