Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Nasıl Mason Dost Edinebilirim ?  (Okunma sayısı 19504 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 18, 2012, 01:47:19 öö
Yanıtla #10
  • Orta Dereceli Uye
  • **

''dislike  ''Ne bu ?

Videoya izleyicilerin verdiği oy yani beğeni oranı. 100 bin kişi izlemiş 99 bini dislike atmış yani beğenmemiş :)
Dünya üstündeki en üstün yaşam formu olduğumuza ama yine de sözcüklere sığmayacak kadar mutsuz olduğumuza,çünkü başka hiçbir hayvanın bilmediği şeyi,ölmek zorunda olduğumuzu bildiğimize dair bir ironi

Kasım 18, 2012, 01:48:32 öö
Yanıtla #11
  • Uzman Uye

8) Akıllı adamın hali başka . ::)

Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Kasım 18, 2012, 01:53:20 öö
Yanıtla #12
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Harun Yahya'nın evrim teorisini de es geçmemek lazım  :'( :'( :'(
Dünya üstündeki en üstün yaşam formu olduğumuza ama yine de sözcüklere sığmayacak kadar mutsuz olduğumuza,çünkü başka hiçbir hayvanın bilmediği şeyi,ölmek zorunda olduğumuzu bildiğimize dair bir ironi

Kasım 18, 2012, 02:07:56 öö
Yanıtla #13
  • Uzman Uye

Alıntı
Harun Yahya'nın evrim teorisini de es geçmemek lazım 

HIMMMMMM Sayın Ares ; Böyle soru  sorarsa , acaba Mason büyükleri onun hakkında nasıl bir izlenim edinir ?
100 puanlık bir genel kültür  sorusu ... Yanlış anlama ben  bu tip İnsanların art niyetlerinden dem vurdum sen Kitabından bahsedip o kişiye Prim verdiriyorsun sonuçta bende sana takılıp o seviyedeki İnsanların analizini yapıyorum.

Sence kabahat kimde ?

Her zaman Seviyeni yüksek tut ve OKU , ne bulursan OKU hiç bir zaman olaylara tek yönlü bakma , eğer karşıt görüşlü İnsanın tezinin doğruluğunu Öğrenmek istersen  bizzati o karşıt olduğu tezin içinden çıkmış olması gerekir . Bunun analizini yaparkende AKLI kullan , hayatta her zaman İlken olsun DOĞMA bir anlayışın olmasın , SORGULAMA ' yıda   öğren .Tabiki saygı çerçevesinde bunları yap.Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Kasım 18, 2012, 02:20:07 öö
Yanıtla #14
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Alıntı
Harun Yahya'nın evrim teorisini de es geçmemek lazım 

HIMMMMMM Sayın Ares ; Böyle soru  sorarsa , acaba Mason büyükleri onun hakkında nasıl bir izlenim edinir ?
100 puanlık bir genel kültür  sorusu ... Yanlış anlama ben  bu tip İnsanların art niyetlerinden dem vurdum sen Kitabından bahsedip o kişiye Prim verdiriyorsun sonuçta bende sana takılıp o seviyedeki İnsanların analizini yapıyorum.

Sence kabahat kimde ?

Her zaman Seviyeni yüksek tut ve OKU , ne bulursan OKU hiç bir zaman olaylara tek yönlü bakma , eğer karşıt görüşlü İnsanın tezinin doğruluğunu Öğrenmek istersen  bizzati o karşıt olduğu tezin içinden çıkmış olması gerekir . Bunun analizini yaparkende AKLI kullan , hayatta her zaman İlken olsun DOĞMA bir anlayışın olmasın , SORGULAMA ' yıda   öğren .Tabiki saygı çerçevesinde bunları yap.Saygılar

Hocam şöyle anlatayım. Okulda kendisinin dağıtmış olduğu Yaratılış atlasını okudum. Ve oldukça saçma olgulara rastladım. Richard Dawkins adlı evrim bilimcisine yönelik bir takım saldırılarda bulunmuş. Deniz familyası, Deniz kestanesi ile karşılaştırarak bir çok genç zihnin kafasını karıştırabiliyor. Prim vermekten ziyade yaptığı şeyleri gereksiz ve yanlış buluyorum. Bilip bilmeden onu sorguladığım yok :) belirttiğin gibi okumak en güzel erdemdir.

Kasım 18, 2012, 03:02:22 öö
Yanıtla #15
  • Uzman Uye

Alıntı
. Bilip bilmeden onu sorguladığım yok

Sorgulada Bir söze bak birde onu söyleyenin ;  o konu hakkındaki kapasitesine bak.

Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Kasım 19, 2012, 12:15:12 öö
Yanıtla #16

bilemiyorum fakat çok yetersiz derecede bu durumdan mağdurum. Tartışacağım kişiler yok, masonluk konusunda birbirimize yakından destek çıkacağımız kimsem yok. Sanal ortam bu durum için yetersiz

Sayın Ares,
Belirttiğinizin aksine şu an içinde bulunduğumuz portal Masonluk hakkında direk, sansürsüz ve doğru şekilde bilgi alabileceğiniz belki de en güvenilir ve zengin kaynak.
Mason arkadaşlar edinmek yolunda ilk adımı da buraya üye olarak attığınızı düşünmekteyim. Umarım tüm gelişmeler dilediğiniz gibi olur.
Sevgiler ve saygılar.

Kasım 27, 2012, 01:12:52 öö
Yanıtla #17
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sayin Ares,

Eger kalbinizde bir mason olmus iseniz yani masonlugun temel ilkeleriyle bagdasan bir yasam surmekte iseniz size zaten zaman icinde teklif gelecektir.Masonlarin hangi nitelikteki insanlara teklif goturdugu hem bu forumda hem de resmi internet sitesinde yazmaktadir.Dolayisiyla yapilmasi gereken bu cizgiden cikmadan yasaminiza devam etmektir zaten masonlugun ilkelerini kendinize cizgi olarak belirleyip yasaminiza bu sekilde devam ettiginiz surece size masonluk teklifi gelmese dahi siz imrenilen bir kisi olacaksinizdir.Isik arayisinizda basarilar dilerim.

Saygilarimla.
Memento Mori

Aralık 09, 2012, 07:24:56 ös
Yanıtla #18
  • Aktif Uye

Sn. Ares konu da yazmış olduğunuz ilk mesajınızı okuduğumda foruma ilk üye olduğum (18-19 yaşlarındaydım.) zamanları hatırladım. Sabırsız, bilgiye aç ve dobra dobra sorular :) Sizde kendimde ki heyecanı buldum. Forumda zaman geçirmeye başladıkça bu dobra sorularınıza mason üyelerimiz tarafından istediğiniz şekilde cevap alamayacağınızı öğreneceksiniz. Sabır, araştırma ve asla öğrenme azminizden vazgeçmeyin. Kendinizi sürekli geliştirin bunun sonucunda belirli bir seviyeye ulaştığınızda arkadaş çevrenizde buna paralel olarak değişecektir kuşkusuz. Bu da sizin mason olan insanlarla aynı ortamlarda bulunmanıza da yol açacaktır. Tabi siz bunun farkında olmayacaksınız. Unutmayın mason olmak için seçilmiş insanlar hayatta belirli bir olgunluğa ulaşmış belirli aşamaları geçmiş insanlardır. Belki sizde anlatmış olduğum yolu izleyerek bir gün mason arkadaşlar edinebilirsiniz :) Umarım sorunuza yeterli cevap vermişimdir.

Aralık 10, 2012, 11:35:43 ös
Yanıtla #19
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Waldow. Çok güzel dediniz. Evet bu işin özünün zaman olduğunu anlamış bulunmaktayım.

Ayrıca forumda hariciler arasında büyük bir abi, dost, arkadaş edindim :)