Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Galiba Ask Boyle Bisi  (Okunma sayısı 2891 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 17, 2007, 02:51:15 ös
  • Ziyaretçi

Haydar Dumene yazilmis bir mektup...
Anlayamayanlar olursa bi daha dikkali bakin...

22 Senedir ya dalgami geciyorsun?

Kasım 18, 2007, 12:59:26 öö
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

Guzel bir mizah ama cok inandiri degil cunku 22 sene iki insanin hem askini hem de meskini ayni istihada korumasi oldukca zor, hatta neredeyse imkansiz. Evliliklerde ask ve mesk potasindan gecerek yerine saglam bir sekilde oturmus olan olgu sadece SEVGI'dir. Bazi esler birbirlerine uzun yillar da gecse hala asik olduklarini sanirlar veya oyle dillendirirler. Halbuki bu ask degil, SEVGI nin ta kendisidir.Rengini hic kaybetmeyen ASK  sadece ilahi eksenli, ulvi endekslidir. Bir insan esini Allah yaratti diye ve sirf O'nun icin severse, esinin yuzune baktiginda ilahi esintiler musahede ederse ancak belki o zaman ESIME ASIGIM ifadesi gecerliligini korur. Fakat ne yazikki cok az insan bu dunyada bu payeye erisir.

Cogu evlilik veya birlikteliklerde esinize asik olup olmadiginizi suradan olcebilirsiniz. 10 yil veya 20 yil dahi gecse esinizin yaninda  - affiniza siginarak- yellenmekten bile haya ediyorsaniz, gece yarisi  uykunuzun en tatli yerinde "bana bir bardak su getirir misin" diyorsa ve siz en tatli uykunuzdan hic oflamadan yataginizdan ok gibi firlayip,  sadece esinizin istegini yerine getirmekten zevk aldiginiz icin kalkiyorsaniz, her aksam isten eve ondan once gelmek icin acele edip, sonra eve gelince dus alip en guzel kiyafetlerinizi giyip, makyajinizi tazeleyip, takilarinizi takip beklemeyi ve evde sadece siz acmak istediginiz icin kapida heyecanla bekliyorsaniz, sayet eve sizden once geldiyse ben gelemedim once diye hayiflandiysaniz, yaptiginiz yemekler guzel olmus mi diye kirk defa soruyorsaniz cocuklariniza, ev daginik mi degil mi diye ikide bir bakiyorsaniz, rahatsiz olur dusuncesiyle cocuklariniza bagirasiniz varsa da yaninda sesinizi tuttuysaniz, her aradiginda telefonu acmadan kalbiniz heyecandan carpiyorsa, iste o zaman siz esinizi Allah icin seviyorsunuz demektir ki bunun adi ASKtir.

saygilar
« Son Düzenleme: Kasım 18, 2007, 01:12:14 öö Gönderen: Sebnem »

Kasım 18, 2007, 01:56:12 öö
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

Aşk bitti
Sevgi telaşta
Sahte mutluluklar
Artık revaçta

Şebnem Hanım dörtlüğüm her ne kadar depresif bir zamanda yazılmışta olsa, gönül kapımızın hakettiklerimiz tarafından çalınması en büyük temennimdir.

Piyon Bey hınzırlığınız o kadar sempatik ki.
"22 Senedir ya dalgami geciyorsun?" ;)

Kasım 26, 2007, 04:27:05 öö
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

Arkadaslar,

Sizinle notlarimi karistirirken buldugum , Ic Anadolu'nun koylerinden birinde esini kaybetmis bir yasli teyzenin agzindan yillar once duydugum bir deyimi aktarmak istiyorum ."Ya bir Cam golgesi, ya bir herifin golgesi.."

Uzun zaman once kaybettigi kocasina hayiflanan kadin, "Kocama sagliginda cok soverdim ama simdi cok pismanim " diyerek sunu ekliyor "Ya bir Cam golgesi, ya bir herifin golgesi".

Kadinlar boyle dusunuyor. Ya erkekler? OnLarda kadinin sirtinin celik kadar guclu oldugunu, kucaginin veya dizinin ipek kadar yumusak oldugunu soylerler cogu zaman. Saclarinin arasinda dolasan kadifemsi parmaklarini hic bir seye degismeyecegini iddia eden erkekler, cogu zaman futursuzca ettikleri sozlerle kadinlarin kalplerini kirarlar farkina vararak veya varmayarak .Buna ragmen erkek, kadindan daha az yasiyor. Bir matematiksel saglama yapalrsak, kadinlarin yureklerinin daha genis ve hakikaten daha saglam, dillerinin ise sirke kadar keskin oldugunu soyleyebilir miyiz?E oyle ya, keskin sirke kupune zarar verir. Sirke dilli kadina kac erkek kac sene dayanabilir ki?:)

:))

saygilar
« Son Düzenleme: Kasım 26, 2007, 04:31:47 öö Gönderen: Sebnem »

Aralık 07, 2007, 07:20:07 ös
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

Sonucta erkek de kadin da karsi taradin sevgisinin degerini kaybetmeden anlayamiyor, lakin ben inaniyorum elbet Sebnem'in dedigi gibi ilahi Ask lar vardir, yeterki kisi hissettiklerinin karsilikli oldugunun farkinda olsun...