Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Uye Limiti Arttirimi  (Okunma sayısı 1579 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 09, 2017, 11:09:07 ös
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin Uyeler,

Sitemiz 2006 yilinda kuruldugundan bu yana uye sayimiz hicbir zaman 1000`i gecmedi. Bu rakama her yaklasildiginda aktif olmayan uyeler silinerek 1000 aktif uye amaclandi. Ancak asagida siralanmis olan nedenlerden dolayi bu yonetmelikte degisiklige gidilmektedir.

- Aktivite yetersizliginden dolayi silinen uyelikler sadece normal uyeliklerdir. Masonlar ve diger uye statusundeki kisi sayisi artmakta oldugundan dolayi, zamanla 1000 uye sayisi icerisinde normal uyelere yeteri yer kalmayacaktir.

- Yasaklanan ve seyirci statusune alinan uyelerde 1000 rakaminin icindedir.

- Bu rakam arttirildiginda forum aktivitesininde artacagi dusunulmektedir.

- Rakam, limitsiz olmayacagi icin yine kalite oncelikli gelecektir.

Belirtilmis nedenlerden dolayi Uye limit sayisinin 1000`den 10000`e cikarilmasina karar verilmistir.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Mayıs 09, 2017, 11:22:39 ös
Yanıtla #1
  • Aktif Uye

Saygıdeğer MASON,

Fikirlerim sizler için önemli midir bilemiyorum ancak söylemek istiyorum efendim. Gerekçelerinizi okumuş olmamla birlikte bu durumu kesinlikle doğru bulmadığımı belirtmek istiyorum. Çünkü bu durum, özellikle ileriki süreçte birtakım sıkıntılara neden olabilir.

Bu forumda aynı kişinin üç ayrı hesap açtığı bile ortaya çıkmıştı, hatırlatırım. Üye alım sayısının bir anda bu kadar arttırılması, onların paylaşımlarını denetleyecek olanlara da büyük sıkıntılar çıkarabilir. Karmaşa olmasından korkuyorum. Bu limit en azından ilk başta 1000'den 2000'e çıkartılsa daha iyi olabilirdi yâni bir deneme süreci gibi. Dediğim gibi tek endişem, üye sayısının artmasıyla birlikte forumda oluşabilecek olan karmaşa ve ileti kirliliğidir.

Saygılarımla...
« Son Düzenleme: Mayıs 09, 2017, 11:33:53 ös Gönderen: Fay Frin »
Sonsuz ışığa kavuşabilmek için...

Mayıs 09, 2017, 11:52:17 ös
Yanıtla #2
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin @Fay Frin,

Goruslerinize bir miktar bende katiliyorum. O nedenle arttirim zaten bir anda 9000 uye daha alarak degil, yavas yavas o rakama ulasarak olacaktir. Gunde ortalama 10, gecerli uyelik talebi geliyor. Bu taleplerin degerlendirilmesi genellikle 1 aylik bir sureyi aliyor. Hesaplamayi bu sekilde yapinca zaten 10000 rakamina ulasmak yakin bir zamanda gorunmuyor. Uye sayisi arttikca, eger bahsetmis oldugunuz gibi kaos ve karmasa da artarsa yonetici sayisi ve aktiviteside arttirilabilir,

Zamaninda bir kisinin 3 uyeligi oldugu ortaya cikmisti. Haklisiniz. Bunun malesef tam olarak engellenmesi mumkun degil. Cunku Turkiyede halen internet sunuculari tarafindan, kullanicilara, degisken IP adresleri ataniyor. Dolayisiyla eger kisi butun uyelik formunu detaylariyla doldurmussa, belirli bir sure bekledikten sonra yapilan arastirmadan gecerek uyelik sahibi olabilir. Tabi bu yarattigi yeni uyeligin eger eski bir uyelik ile ayni oldugu tespit edilirse zaten butun uyeliklerini kaybedecektir. Suanki guvenlik seviyemizde, son birkac yildir birden fazla uyeligi olan sayisi oldukca dustu. Onceki durumunun %5 lik miktarine kadar indirildi diyebilirim. Mevcut guvenlik konu hakkinda yeteri sonucu suan icin sunmaktadir.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Mayıs 10, 2017, 12:09:09 öö
Yanıtla #3
  • Aktif Uye

Anladım efendim. Sizin de belirttiğiniz gibi ileriki süreçte bu kaos ve ileti kirliliğinin önüne geçmek adına, zamanla yönetici sayısı arttırılabilir.

Mevcut olan ve alınacak yeni üyelerin kalitesiyle doğru orantılı olarak kardeşlerin de foruma tekrar giriş yapabileceklerini unutmayalım. Çünkü bence biraz da bu ileti kirliliğinden dolayı giriş yapmıyor olabilirler. Eski paylaşımların her birinde kendilerinin yorumlarını görüyorum. Bu durumu yeniden canlandırmak için uğraşmamız gerektiğine inanıyorum. Bu nedenle öncelikli amacımız, üye sayısını arttırmak değil, masonluğu öğrenmek ve onun felsefesini özümsemek isteyen yeni kişileri aramıza katmak olmalıdır diye düşünmekteyim efendim.

Teşekkürler. Saygılar...
Sonsuz ışığa kavuşabilmek için...