Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Mizah Bolumu  (Okunma sayısı 4908 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 30, 2008, 01:59:46 ös
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin Uyeler,

Mizah bolumunde seviyesi (kalitesi) dusuk bircok mesaj ve konu bulunmaktadir. Bu materyaller Masonlar.org forumuna uygun olmadigi gibi mizah bolumunun amacindan sasmasini saglamaktadir.

Mizah bolumunun "Sanat" kategorisine konulmasinin nedeni, icerigindeki materyallerin ozellikle sanatsal yonu ve kalitesinin yuksek olmasi gayesidir. Mizah bolumundeki seviyesi dusuk olan mesajlar (konular) silinerek benzer mesajlarin yazimina izin verilmeyecektir.

Mizah bolumune ekleyeceginiz konulari oncelikle okuyarak bir suzgecten gecirmeniz ve Masonlar.org forumuna uygunlugu hakkinda dusunmeniz dogru olacaktir. Uygun olmayan bolumlerin cikarilmasi yada butun mesajin eklenmemesi forumun kalitesini dahada yukseltecektir. Konuya hassasiyet ile yaklasmaniz ve yeni ekleyeceginiz maddeleri  dikkatle secerek uygunlugunu ayarlamanizi onemle rica ederim. Masonlar.org forumundaki Mizah bolumu oncelikle sanat ve kaliteyi barindirmalidir.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Mayıs 30, 2008, 10:12:04 ös
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

Ozaman fıkra koymayalım öyle mi Sayın MASON? Misal olsun diye soruyorum...

Saygılarımla,

Mayıs 31, 2008, 09:03:00 öö
Yanıtla #2
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *

Kufur iceren, seviyesi dusuk ve bu foruma yakismayacak fikra, resim, karikatur, video koyulmasi uygun degildir. Onemli olan koyulan materyal degil, icerdigi unsurdur.
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Haziran 18, 2008, 03:53:48 ös
Yanıtla #3
  • Uzman Uye

Sn Mason iyi guzel, hos soyluyorsunuz da. Sitedeki karikaturlerin bir cogunda sizin de bildiginiz gibi hakaret, asagilayici, argo dili kullaniliyor. Bunlari koyan kisileri zan altinda birakmak gayesiyle soylemiyorum ki yeri geldi ben de koydum ama madem oyle, isin bu boyutunu da dusunmek gerek sanirim, yaniliyor olabilir miyim?

Haziran 18, 2008, 03:57:44 ös
Yanıtla #4
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *

Sayin Kirlangic,

Size katiliyorum. ancak tek tek butun mesajlari kontrol etmek oldukca uzun surdugunden dolayi, konu ile ilgili sizlerinde yardimlarini rica ediyorum. Bu siteye yakismadigini dusundugunuz, seviyesi dusuk yada hakaret (kufur) iceren mesajlari dogrudan bana yada diger yoneticilere ozel mesaj ile bildirmeniz dogru olur. Bildiriler hakkinda en kisa surede islem yapilacaktir.

Saygilarimla

Haziran 18, 2008, 04:00:40 ös
Yanıtla #5
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn. Kirlangic,

mizah bölümünü baştan sona tarayarak seviyesi düşük pek çok mesaj ve konu silinmiş bulunmaktadır. Sn. Üstadımın da söylediği gibi eğer gözümüzden kaçan bir mesaj veya konu var ise bildirirseniz gerekli işlemin yapılacağından emin olabilirsiniz.

Saygılarımla.

Haziran 18, 2008, 04:10:32 ös
Yanıtla #6
  • Uzman Uye

Hayir benim icin mizah bolumunde (cok ucuk olmadigi muddetce) silme, silinme, sildirme gibi bir ricayi gerektirecek rahatsizligin olmasi soz konusu degildir.

« Son Düzenleme: Haziran 18, 2008, 04:18:03 ös Gönderen: Kirlangic »

Nisan 27, 2009, 01:26:13 öö
Yanıtla #7
  • Ziyaretçi

bence çok doğru bir karar insandaki ciddiyeti bozuyor içerikteki müstehçen yazılımlar...