Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Teşekkürler !  (Okunma sayısı 20804 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 20, 2011, 06:05:37 ös
Yanıtla #40
  • Ziyaretçi

Tekamul ediyorsunuz yani:) bi birey olarak hedefiniz en yuksege ulasmak ise sizce hangi yol ve yontemler izlenmelidir ? 

Bütün bildiklerini unutarak yeniden öğrenme hevesi ile öğrenmeli. Bilmediklerini sormaktan utanmadan, yoluna çıkan engelleri aşarak. Zaten bilgini sonu yok. Bu kadar diyeceklerim biraz basit ama uygulaması çok zor. Hepimiz biliriz.

Şubat 20, 2011, 06:07:18 ös
Yanıtla #41

Bütün bildiklerini unutarak yeniden öğrenme hevesi ile öğrenmeli.

Bu sefer de insani cahil olarak goruyorlar :( ne yazikki .. ogrenmenin yasi elbette yoktur hatta bilmemek ayip degil, ogrenmemek ayiptir diye de guzel bi soz var yani ..

Bilmediklerini sormaktan utanmadan, yoluna çıkan engelleri aşarak.

Bu cok zor biliyorum, kendimden de biliyorum. Ben ogrenme konusunda cok istekliydim, hatta yuzsuz denecek kadar azimliydim de .. yalniz bazi durumlarda ne yazikki ogrenme istegim kamcilandi mi desem tam olarak bilemiyorum ama bazi noktalarda inanilmaz derecede sevkim kirildi sonra tani ogrenmeye gene devam ettim. Insanoglunun yoluna cikan engelleri asmasi bazi yerlerde imkansiz hale bile gelebiliyor.. bu da sanirim kendisinden kaynaklanan ya da kosullardan meydana gelebilen sorunlardan olusabiliyor.

Zaten bilgini sonu yok. Bu kadar diyeceklerim biraz basit ama uygulaması çok zor. Hepimiz biliriz.

Tamamiyle katiliyorum.. hem de nasil zor .. peki benim gibi ogrenme guclugu cekenlere ne tavsiye edersiniz ? 

« Son Düzenleme: Şubat 20, 2011, 06:12:15 ös Gönderen: Prenses Isabella »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Şubat 20, 2011, 06:37:29 ös
Yanıtla #42
  • Ziyaretçi

Bilgi birikimseldir. Taşların biri oturmadığında yapının en ufak harekette yapının yıkılması gerekir. Kimseden utanmadan sormalı öğrenmeli. Biraz bireysel ve özel bir durum olacak ama kusura bakmayın. Kuzenimin bir kızı var 3,5 yaşında. Ondan bile çok öğrendim. beraber yapboz yapıyorduk. Önce bilip bilmediğini sordum. Bilyom dedi. Sonra bir de baktım ki yapbozun parçalarının ucunu kırdığını gördüm. Sonra bilmiyorsun dedim. Çocuk, bilyoom diye öyle bir bağırdı. Unutamıyorum. Daha sonra annesine benim oyundan atacağım için öyle tepki göstediğini söylemiş. Kısaca insan her yaşta bir şeyler öğreniyor.

Esas cahillik insanın her şeyi bildiğini sanmasıdır. İlkokul 4. ve 5. matematik ve sosyal bilgiler kitabına bakın. İtiraf edin çözemediimiz bi kazık konu vardır. Ama lisans mezunusuz.

Dünya sürekli değişiyor. Bütün bilinenlere yeni bir şeyler ekleniyor. Yada bildiği sandığınız konuların gizliliği kalkıyor. Grçek tüm çıplaklığı ile ortaya çıkıyor. Bütün bildiklerimizi unutuyor yeni duruma uyum sağlıyoruz hepimiz.

Kendimizi cahil olarak hissetmemeliyiz ama konu hakkında bilgimiz yoksa direk olarak bilmediğimizi söylemeliyiz. insanları hayal kırıklığına uğratmaktan kat be kat iyidir.

Öğrenme yolundaki engelleri, -bence- en önemlisi tembelliği, diğer kişilerin sataşmasını -ki bizim toplumumuzda daha çok olur- dikkate almamak da yarar var.
Öğrenmenin en iyi yolu tekrar. Okuduklarımızı tekrar ederek, tartışarak hayatımıza aksettirerek öğrenebiliriz. Öğrenme zorlukları bende de var.

Bütün bunları yapınca Einstein'in bir sözü aklıma aklıma gelir. Denizin kenarında oynayan bir çocuk gibi hissetmesi.
Hepimizin bu hayatta öğreneceği ve öğretebileceği bir bilginin var olduğuna inanıyorum.

Şubat 20, 2011, 07:02:33 ös
Yanıtla #43

Hepimizin bu hayatta öğreneceği ve öğretebileceği bir bilginin var olduğuna inanıyorum.

Cok tesekkur ederim, oldukca faydali oldu. Tavsiyeleriniz icin de..   
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Şubat 20, 2011, 07:30:28 ös
Yanıtla #44
  • Ziyaretçi

Rica ederim.