Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Bir Resim  (Okunma sayısı 7406 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 25, 2020, 06:15:59 ös
Yanıtla #10

www.esotericmeanings.com ‘da şöyle bir yazı var.

“Astrology of the Seven of Cups
1. Decan :  3rd decan , (21 – 30) degrees of Scorpio

2. Venus in Scorpio.

Venus is the planet of love and Scorpio is about intensity, in-depth transformation and exploration of the self and others. Venus does not have any controlling factors in this pairing, with this sephiroth also being ruled by Venus. So she goes unchecked.”

Yani kısaca ‘kendini keşfetmek’, yani ‘kendini bilmek’ anlaşılıyor.

Bu resmin anlamı; ‘Kendini keşfetmiş insan, evreni keşfetmiştir’ gibi birşey olabilir.
Errare humanum est.
Ayıplı Müzmin öğrenci

Nisan 25, 2020, 08:18:39 ös
Yanıtla #11

Sayın ANARCHOSA ipucunu bıraktı gitti, bulabilene aşk olsun  ;D
Errare humanum est.
Ayıplı Müzmin öğrenci

Nisan 25, 2020, 10:05:21 ös
Yanıtla #12
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Resmi bulduğum yer facebookta bir sayfaydı ve resmin üzerinde herhangi bir logo yoktu. Şimdi sayın Anarchosa yazınca baktım, üzerinde Behemoth ve evangelion yazan bir versiyonu var resmin. Resim sadece Behemoth isimli grup için özel olarak mı çizilmiş, yoksa ondan önce zaten hali hazırda var olan bir resmi güzel bulup mu kullanmışlar bilmiyorum. Ancak Behemoth'un resim üzerine yaptığı bir yorumu bulup okudum. Burada paylaşmayacağım. Çünkü belirli bir düşünce biçiminin reklamını yapmak olurdu bu... Zaten şahsi fikrim, simgeler yorumlanılırken, onların üzerine hazır bir şekilde yüklenilmiş anlamlardan kaçınılıp kişisel olarak ne görüldüğünün söylenmesinin daha yerinde olacağı yönünde.
Race of man!
The errors of a wise man make thy rules
Ye shall see
Rather than the perfection of the fool