Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Site Bakimi ve Onarimi  (Okunma sayısı 10056 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 23, 2008, 12:15:41 öö
Yanıtla #10
  • Ziyaretçi

:) Sessiz gemiyi çok severim Sn. skullG fakat olur mu? :) Ben geri gelmelerini çok isterim. Ayrıca Sn. MASON tarafından silinen Yiğit Özgür konu başlığım bile gelmiş, daha önemlileri gitmiş :( Ayrıca aldığım ünavım da gitti :( Anlayabilirsiniz ki ünvanlara takılmam doğaldır :)

Şubat 23, 2008, 12:21:30 öö
Yanıtla #11
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

boşverin ünvan dediğiniz nedir ki bir daha alırsınız? :)  gönül ister ki herşey geri gelse ama işte takdir-i ilahi :D bakınız benim de forumdaki 2 günüm gitti hatta sayın üstadımı yendiğim satranç macı bile gitti :( napalım kısmet, böylesi daha hayırlıymış demek ki amma kaderci yaklaşıyorum bu gece ben :D

Şubat 23, 2008, 12:26:30 öö
Yanıtla #12
  • Ziyaretçi

boşverin ünvan dediğiniz nedir ki bir daha alırsınız? :)  gönül ister ki herşey geri gelse ama işte takdir-i ilahi :D bakınız benim de forumdaki 2 günüm gitti hatta sayın üstadımı yendiğim satranç macı bile gitti :( napalım kısmet, böylesi daha hayırlıymış demek ki amma kaderci yaklaşıyorum bu gece ben :D
Cidden çok kaderci yaklaşıyorsunuz üstadım, olmaz ki :) Ve bize maalesef aldığımız ünvanın asla elimizden gitmemesi gerektiği öğretildi maalesef :) Şimdi diyecek ki bazı erkekler; işte kadınlar çok hırslılar, bir örnekte blossom :) Asla alakası yok, sadece elde edilen bir ünvanın keyfini yaşamaktan kaynaklanıyor. İnsan bu onuru hep yaşamak istiyor. ;)

Şubat 23, 2008, 12:34:47 öö
Yanıtla #13
  • Ziyaretçi

Ayrıca şimdi ben üzülmeyimde kim üzülsün :( Sevgili Kırlangıç' ın üyeler başlığı altında benim için açtığı konuda gitmiş... Ben orada okadar güzel cümleler okudum ki, o kadar mutlu ettiki o kelimeler beni...  Şimdi yoklar...

Şubat 23, 2008, 08:43:33 öö
Yanıtla #14
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin Uyeler,

Forumda 3 subat tarihinden bu yana gonderilmis olan mesajlar veri aktarimlari sirasinda silinmistir. Sahsim da dahil olmak uzere bir cok kisinin mesajlari silinmesi olagan ve beklenen bir durumdur. Site bakim yada onarim yaptigi zaman eger en son alinan yedegin uzerinde hatalar mevcut ise bir onceki alinan yedek yuklenir. Bu durumda ise yedegin ait oldugu tarihten bakim bitis tarihine kadar olan surede ki butun veriler kayip olacaktir.

Forumun ve sitenin sklikla yedegini almakla beraber bu verileri oldukca guven icerisinde barindiriyoruz. Ancak tahmin edersinizki sadece 300 uye tarafindan 3 bin ayri konuda toplam 27 bin mesaj gonderilmis olan bir forumun ve ozel yapilmis bir galeride binlerce resim barindiran bir sitenin yedegini almak kolay olmadigi gibi, bunu yaparken sistemin yavaslamasida mumkundur. Bu nedenle sistemde bakim yapilacagi zaman cogunlukla sizlerin bunu anlamayacagi ve rahatsiz olmayacagi zamanlari seciyoruz. Otomatik sistem guncellemeleri ve yedek almalar ise zaten sistemin kendi icerisinde gerceklesiyor.

Unvanlar ve satranc kayitlari konusunda ise gerekli aciklama ilgili konu basliginda biraz sonra yapilacaktir.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Şubat 23, 2008, 07:08:37 ös
Yanıtla #15
  • Ziyaretçi

Sn.Mason
İnternetteki vaktimin çoğunu bu sitede geçiriyorum emeğiniz için teşekkür ederim.

Şubat 23, 2008, 07:48:23 ös
Yanıtla #16
  • Ziyaretçi

Sn. MASON,
3 Şubat öncesiki mesajlarım, açtığım konu başlıkları da gitmiş sanırım. Hatam varsa bu hususta, beni uyarın. Aldığım ünvanıda, yanılmıyor isem 3 Şubat öncesi almıştım. Ama tabii ki bunu net söyleyemem, en iyi siz biliyorsunuz çünkü.
Gösterdiğiniz hassasiyet, nezaket ve emekleriniz için kendi adıma teşekkürü bir borç bilirim.
Saygı ve Sevgilerimle,

Şubat 24, 2008, 12:13:02 ös
Yanıtla #17
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *

Sayin blossom,

Sizden baska hicbir uyeden 3 subat oncesine dair bir verisinin kayip olmasi konusunda mesaj almadim. Sistemde tekrar yaptigim arastirma sonucunda 3 subattan once forumda olan ve simdi silinmis olan hicbir degisiklige rastlanamamistir. Ancak iddanizdan eminseniz bana kayip oldugunu dusundugunuz konu basliklarini soyleyebilirsiniz. Oldukca zaman alacak bir arastirma sonucunda o konularin hangi tarihte acilmis olduklarini size soyleyebilirim. "Unvan" olarak bahsettiginiz eger isminizin altindaki yildizlar ise, 1000 mesaj gondermis olan kisiye 5 yildiz otomatik olarak sistem tarafindan verilir.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Şubat 24, 2008, 12:16:11 ös
Yanıtla #18
  • Uzman Uye

Son mesajlarıma bakıyorum profilimden, ne zaman olduğunu bilmediğim eski konularda yazdığım mesajlar var. Kosova konusunu açmıştım en son, onla ilgili yazı göremiyorum.
''Kızıl elmada buluşalım''

Şubat 24, 2008, 12:33:09 ös
Yanıtla #19
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *

Sayin Alaaddin,

Kosova hakkinda acmis oldugunuz konuyu bizzat kendim hatirliyorum. Site bakim surecinde iken acilmis bir konu idi. 3 subat tarihinden itibaren calismalarin tam olarak bittigi tarihe kadar olan butun degisiklikler, mesajlar, ozel mesajlar ve uyeler silinmistir.

Saygilarimla