Masonlar.org - Harici Forumu

Anket

Hangi partiye oy vereceksiniz?

Adalet ve Kalkınma Partisi
3 (10.7%)
Demokrat Parti
0 (0%)
Cumhuriyet Halk Partisi
16 (57.1%)
Emek Partisi
0 (0%)
Millet Partisi
0 (0%)
Liberal Demokrat Parti
1 (3.6%)
Saadet Partisi
1 (3.6%)
Hak ve Eşitlik Partisi
2 (7.1%)
Halkın Sesi Partisi
0 (0%)
Milliyetçi Hareket Partisi
1 (3.6%)
Özgürlük ve Dayanışma Partisi
0 (0%)
Yurt Parti
0 (0%)
Doğru Yol Partisi
0 (0%)
Türkiye Komünist Partisi
4 (14.3%)
Milliyetçi Muhafazakar Parti
0 (0%)
Büyük Birlik Partisi
0 (0%)
Demokratik Sol Parti
0 (0%)
Barış ve Demokrasi Partisi(BDP)
0 (0%)
Tuncay Özkan
0 (0%)
Mustafa Balbay
0 (0%)
Doğu Perinçek
0 (0%)
Çetin Doğan
0 (0%)

Toplam Oy Verenler: 19

Oylama kapandı: Haziran 14, 2011, 01:47:05 öö

Gönderen Konu: Anket! Hangi partiye oy vereceksiniz? (12 haziran seçimi)  (Okunma sayısı 16351 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 20, 2011, 01:47:05 öö
  • Uzman Uye

BDP'nin bağımsızlarını bilerek yazmadım, zaten meclise girince birleşiyorlar. İlgili partiyi tercih edenler, BDP çatısı altında oy verebilirler.

Belirtilenlerin dışındaki bağımsız adaylara oy vereceksiniz, ileti olarak bildirmeniz dileğiyle.

Oy pusulasının sırasına göre sıraladım, bilginize!

Sevgiler

Mayıs 21, 2011, 02:47:51 ös
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

MHP'de 6 kişi daha istifa etti ve böylece toplam 10 kişi oldu. Acaba oyunda artış olacak mı yoksa barajın altında mı kalacak. Barajın altında kalırsa AKP'ye yarar. Dünya basını da bu süreci takip ediyor, hayli ilginç bir durum var ortada.

« Son Düzenleme: Mayıs 21, 2011, 02:50:15 ös Gönderen: Mozart »

Mayıs 21, 2011, 07:38:40 ös
Yanıtla #2
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Aydinlara Komplo Partisinin (AKP) oyunlari, tuzaklari, camurlari bitmiyor ki... Haykirmak istiyorum uyan Turkiyem uyan. Secim gunu bu partiyi artik tarihe gomun.
1283 - leriz biz.

Mayıs 21, 2011, 10:19:19 ös
Yanıtla #3
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Oyumu kullandim ama buradaki anketin reelle gram alakasi yok şu anda mesela aldatma ve kandırma partisi 8.3 oy oranına sahip, chp 58% almis. Benim de oy kullandigim Turkiye Komunist Partisi %25te :D ya Turkiyede durum gercekten boyle olsa yemin ediyorum guzel olur.

"Kimse bagimsizligin modasi gecti diyemeyecek; sosyalizmi bos bir hayal gibi gosteremeyecek." TKP
Girdik susanlar arasına yattık uyuduk
Çığlığımız sınırları aştıydı nasıl olsa.

Mayıs 22, 2011, 02:03:34 öö
Yanıtla #4
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Komünizm için biraz erken sayın zagzagel, ülkemizde daha cumhuriyetin kurucusunun kim olduğunu bilmeyen, Türkiye'nin hangi kıta da olduğunu bilmeyen, wikileaks'ı futbolcu sanan, Japonyayı coğrafi olarak Fransa'nın yanında sanan, tayyibi mehdi diye bilen insanlarımız var.

Buradaki sıralama ise, buradaki insanların seviyesini gösteriyor.  Övünülmeli.
Bir yere ait olmayı hiç istemedim. Ya kendim olurum yada başkalarının arkamdan övgüleri ile ölmüş olurum.

Mayıs 24, 2011, 07:38:39 öö
Yanıtla #5
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Partim saadet partisi umarım süpermen'in de desteğiyle kazanırız sevgiler saygılar
MAY THE FATHER OF UNDERSTANDING GUIDE US...

Mayıs 25, 2011, 02:32:02 öö
Yanıtla #6
  • Uzman Uye

Saadet ve Has partinin oyları bu seçimlerde çok önemli, çünkü Akp'nin oylarından yer. Hadi hayırlısı!

Partim saadet partisi umarım süpermen'in de desteğiyle kazanırız sevgiler saygılar

Mayıs 29, 2011, 03:00:07 öö
Yanıtla #7
  • Uzman Uye

AK Parti'yi 2. gösteren anket ortalığı karıştırdı

Rusya’dan gelen bir anket sonucundan, AK Parti yüzde 32 ile ikinci parti çıktı. CHP ise yüzde 34 oya ulaşıyor. Alman ‘’Politikcity.de’’ adlı internet sitesinin Rus Haber ajansına dayanarak açıkladığı anket, ajans yönetimince yalanlandı.

Rusya’da faaliyette bulunan ‘’Ria Novosti Haber Ajansı’’ tarafından yayınlandığı öne sürülen ve AK Parti yüzde 32 ile ikinci sırada gösteren anket ortalığı karıştırdı. Alman, ‘’Politikcity.de’’ adlı internet sitesinin Rus ajansına dayanarak açıkladığı anket, ajansın Genel Yayın yönetmen yardımcısı Maksim Filimonov tarafından yalanlandı.

Anketin 50 bin denekle uluslararası RIJA-SAM toplumsal araştırma konsorsiyumu tarafından yapıldığı sonucun da, Rus Ria Novosti ajansı tarafından yayınlandığı belirtilirken, anket sonuçlarında AKP’nin oy oranı yüzde 32.1, olarak gösterildi. Anketten CHP, yüzde 34.7 ile birinci parti olarak çıktı. MHP de yüzde 18 oy ile üçüncü parti gözüküyor.

EN İLGİNÇ SORU Ankette halkın yüzde 71’nin CHP’nin Aile Sigortası projesine destek verdiği, halkın yolsuzluklardan şikayetçi olduğu vurgulanırken ‘’Kemal Kılıçdaroğlu’nun ailenizden biri olması ihtimalini düşünün. En çok hangi aile bireyi olmasını istersiniz’’ gibi ilginç bir soru da yöneltildiği ve yüzde 68 oranında ‘’Baba’’ cevabı alındığı aktarılıyor. Başbakan Erdoğan için aynı soru yöneltildiğinde ise yüzde 53 oranında ‘’Dayı’’ cevabı alındı.

Alman ‘’Politikcity.de’’ internet sitesinde bu anketin yayınlanmasından sonra Cihan Haber Ajansına bir açıklama yapan Rus ajansın Genel Yayın yönetmen yardımcısı Maksim Filimonov ise ,‘’Türkiye’deki seçimlerle ilgili hiçbir anket çalışmasında bulunmadık ve başka bir şirket aracılığıyla da böyle bir çalışma yaptırmadık. Birileri adımızı kullanmış. Haberin kaynağının, Almanya'da Türkçe yayın yapan Politikcity.de sitesi olduğunu öğrendik’’ dedi.

Kaynak: http://siyaset.milliyet.com.tr/ak-parti-yi-2-gosteren-anket-ortaligi-karistirdi/siyaset/siyasetdetay/24.05.2011/1394043/default.htm

Mayıs 29, 2011, 03:11:44 öö
Yanıtla #8
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Seçmen sayısının 3-4 yılda 10 milyon arttığı dikkate alınırsa bütün anketlerin boş çıkacağı açıktır. Nasıl oluyorsa bu kıza süre içerisinde seçmen sayısı %24den fazla yükselmiştir. Buna fazladan basılan milyonlarca oy pusulası rezaletini hiç karıştırmıyorum.
Hadi hepsini geçtik diyelim, bilgisayar ortamında oy miktarlarının değiştirilmesinin kolaylığı da var. Nedense ülkemizde linux işletim sistemine geçilmemiş, amerikan windows işletim sistemi ile zaten her şekilde teslim alınmışızdır.

Sonuç olarak, abd ve/veya başka güçlere en fazla tavizi veren seçimleri kazanacaktır.

Saygılarımla...
Bir yere ait olmayı hiç istemedim. Ya kendim olurum yada başkalarının arkamdan övgüleri ile ölmüş olurum.

Mayıs 30, 2011, 01:54:06 öö
Yanıtla #9
  • Uzman Uye

İnan Kıraç'tan şaşırtıcı seçim iddiası!

"Güvenilir kaynaklardan bilgi aldım. CHP birinci parti olacak. Sizinle bu konuda bahse bile girerim"

MALUMU İLAN!

Hükümetin baş terörist Öcalan ile pazarlığa giriştiğini yadsıyan yok!

Başbakan, İmralı’da terörist başı ile görüştüklerini saklama gereğini duymuyor.

Öcalan da cezaevinden örgüte, cinayetlere devam etmesi talimatını veriyor.

Örgüt; İstanbul’da masum insanlara bombalı saldırı düzenliyor ve Başbakan, gayet rahat, “Olay PKK imzalı” diyor.

Vatandaş bacağını kaybediyor, yaralananlar hastanelerde.

Oy yitirmeye asla, ne olursa olsun, dünyalar yıkılsın razı olamayan Başbakan; bomba olayından sonra, çocuklara oyuncak, altın dağıtmaya gidiyor.

Hükümet böyle. Medyanın hali malum.

Yargının bağımsızlık sürecinden bağımlı düzeye nasıl geldiğini anlatmaya da gerek yok.

Bugünlerde kimilerinin de maskeleri düşerek gerçekler ortaya çıkınca; yarabbi, ne büyük günah işledik ki, böylesine demokrasiye aykırı yüzlerin yönetiminde yaşamaya mahkûm olduk diye insanın içinden kendini sorgulaması geliyor.

Örneğin kimi davalardaki gelişmeler daha az mı şaşırtıcı?

Seçim derdine düştük. Dikkat çekmeyen bir haber; gizli tanık gerçeğinin ne olduğunu değil, ne olmadığını kanıtladı.

Darbeye katılımcı diye içeri alınan Albay Dursun Çiçek; son duruşmada bir gizli tanıklığın ne denli yalancı, uydurma olduğunu açığa çıkardı.

Gizli tanık, “darbeci” Albay Dursun Çiçek’i teşhis etmiş. Albay’ın sorduğu sorulara gizli tanıktan aldığı yanıtlar; inanın Aziz Nesin’in güldürü öykülerini bile solluyor:

“Soru – Madem beni gördün, söyle bakalım, üstümde nasıl bir elbise vardı?

Yanıt – Hâki renkli asker üniforması vardı.

- Ben denizciyim, bizim üniformamızın rengi başka.

- Tamam şimdi hatırladım, beyaz renkli bir üniforma vardı.

- Yine yalan söylüyorsun. Çünkü sen beni ocak ayında gördüğünü söylüyorsun. Oysa ocak ayında biz siyah giyeriz.”

Bu sorgulamadan sonra gizli tanığın Albay Çiçek’i suçlayıcı açıklamalarının değeri beş para eder mi?

Karamsar yorumlara insanı; örneğin Ajda Pekkan gibi neredeyse yarım yüzyıllık bir şarkıcının yaptığı açıklamalar zorluyor.

Sayısını herhalde artık kendisinin de anımsamadığı, yeni yüzünü biçimlendiren son estetik ameliyatından sonra; Devlet Bakanı Egemen Bağış’a sesleniyor:

“Muhteşem vizyonunuzla ülkemizin önünü açtınız. Her zaman sanat ve sanatçının yanındasınız” dedikten sonra, lakin -nedense, ne içinse- dili fren tutmuyor. Dualar ediyor: “Allah sizi başımızdan eksik etmesin!”

Daha önce Köşk salonlarında zamanın cumhurbaşkanına kıl çeken bir başka alaturka kadın şarkıcı da Emine Hanım’ın önüne diz çöküp, “Beraber yürüdük biz bu yollarda”yı birlikte söylüyor.

Bu ülkede onurlu yaşamak bedava! Yalakalık para getiriyor, parrrra!

Anketler yine boy göstermeye başladı.

İktidar tayfası gazetelerden biri dün yine AKP’nin yüzde 48’lerde durduğunu -bir ankete dayanarak- açıklıyordu.

Heyecandan yoksun seçimin neler getireceği götüreceği; içeride olduğu kadar dışarıda da merak konusu. Örnek:

Yazarımız Leyla Tavşanoğlu’na Washington’da bir ABD yönetim yetkilisi, RTE’nin zaten ayakta olan sinirlerini daha bir bozacak bir iki sonuç açıklamış: AKP’nin 367’ye ulaşması hayal. Oy oranı yüzde 38! MHP de baraja takılmaz!

Seçimde heyecandan yoksun diyoruz ama, yalnız partiler değil, bireyler de seçim anketleriyle yakından ilgili. Bu ilgiyi örnekleyeyim:

25 Mayıs Perşembe günü Güncel’de ismini vermediğim bir ünlü işadamımızın güvenilir kaynaklardan aldığı bilgilere dayanarak; CHP’nin 12 Haziran seçiminden birinci parti olarak çıkacağını söylediğini yazdım.

Genel yayın müdürümüzle beraberdik. Anketlere göre, kesin saptamayı (iddiayı) kuşkuyla karşıladığımda “Sizinle bu konuda bahse girerim” dediğini, hatta bizim mütevazı önerimize karşılık -bahsi kaybederse- “ne istersek, ama ne istersek alacağını” altını çizerek söyledi. O kadar emindi CHP’nin birinci parti olacağından.

Yazının yayımlandığı 25 Mayıs’ta ve dün sabah; “CHP’nin birinci parti olacağını kesin ifadeyle söyleyen ünlü işadamının kim olduğunu soran” yoğun istekler geldi, okurlardan ve partililerden!

CHP’nin bu seçimde AKP’den ülkeyi kurtarmasına o denli gönül bağlandı ki; olası sonucu aldığı bilgilere dayanarak, üstelik bahse girecek kadar kesin bir ifadeyle söyleyen ünlü bir işadamının adını yazmak zorunluluğu doğdu: İnan Kıraç’tı.

25 Mayıs’ta da yazdığımı yineleyeyim: 12 Haziran’da; AKP’den bir an evvel kurtulmayı yıllardır özleyen ben, bahsi kaybetmeyi… Sayın Kıraç da kazanmayı bekliyoruz!

Kaynak: http://www.haberturk.com/secim/haber/634874-inan-kiractan-sasirtici-secim-iddiasi