Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: 1000 Yıllık Gizemin Ortaya Çıkışı  (Okunma sayısı 24918 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 27, 2008, 06:19:54 ös
Yanıtla #10
  • Ziyaretçi

Sn. kure, içinde bulunmadığım bir öğreti hakkında ne kadar yorum yapmam doğru bilmiyorum, çünkü bu öğreti hakkında en iyi Mason üyeler cevap verecektir ama HKEMBL' sında Mason olabilmenin ilk şartlarından biri Allah' a inanmaktır. TV' de gördüğünüz ritüel bu locaya ait değildir...

Ocak 27, 2008, 06:32:42 ös
Yanıtla #11

Sn.kure beni dikkate almıyorsunuz sanırım. Hangi yeminler harfiyen (siz birde yerine demişsiniz) uygulanmıştır?

Ocak 27, 2008, 07:53:23 ös
Yanıtla #12
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin Uyeler,

Konuyu daha sakin ve anlayisla gorusmeniz kisinin daha cok soru sormasini saglayacaktir. Lutfen kisisel yorumlarinizi degil konu hakkindaki dusuncelerinizi soyleyerek, kisinin (oz) karakteri ne olursa olsun onu saygi ile dinleyelim. Sorularada (her ne kadar onceden sorulmus, cevaplanmis ve gerekli linkler verilmis olsada) tekrar cevap verelim. Bu sayede baska bir uye ayni sorulari sormadan once arama yaparsa daha cok sonuca varmis olacaktir.

Kisinin yeni bir uye oldugunu unutmamalisiniz. Elbette hatalar ve farkliliklar olacaktir. Antimason dahi olsa (ki ben kisinin antimason olmamak icin cabaladigini bu nedenle buraya geldigini dusunuyorum) her normal uye ile esit haklara sahiptir.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Ocak 27, 2008, 07:54:03 ös
Yanıtla #13
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Hangi bin yıllık gizem ortaya çıktı?

Nereden alındığı belli olmayan görüntülerlemi? 28 Şubat sürecine ülkeyi Masonlarmı soktu yoksa ne idüğü belirsiz adamların Libya çöllerinde Ülkemiz hakaret yerken şıpır şıpır terlemelerimi?

Birisi hesap soracak para arıyorsa bence masonlara değil "Mercimek Davası"na, yolsuzluktan hüküm giymiş Erbakan' a, Kanal 7' nin insanları acındırıp parasını topladıktan sonra nerelere aktardığı Almanlar' ca belgelenmiş "Deniz feneri derneği"ne sorsun.

Ben bu görüntüler ile 28 Şubat sürecinin alakasını da anlayamadım. Arkadaş kusura kalma ama ülkende olan her şeyi masonlardan ibaret komplo teorilerine bağlayacağına biraz düşün. Tavsiye ederim.

Her ne kadar yazıya katılmasam da sn. Hades e de katılmam söz konusu olamaz  benim imzama bakın "ÇİLESİNİ ÇEKMEDİĞİN DERT SENİN DEĞİLDİR" aslında çok şey barındıran bir söz amaanlıyorum ki sn. Hades birşeyleri bilmeden güttüğü ideolojinin gereklerince konuşuyor 28 Şubat ta neler yaşandığını bilseydi çekilen çileleri bilseydi eminim böyle konuşmazdı o süreçte Kanal 7 ve ozamanlar AKİT ismiyle yayın yapan gazetenin polislerce basıldığını biz biliriz üniversitelerin basılıp daha önceden MGV ve AGD dernekleriyle en ufak ilişkisi olan gençlerin jandarma karakollarını götürülüp fişlendiklerini biz biliriz  başta İHH olmak üzere Milli Görüş e selam verenlerin ocağına nasıl incir ağacı dikildiğini biz gördük ne kayıp trilyonu o sırada kayıp 1 lira olsaydı Erbakan ın yerinde yeller esiyor olurdu bunları yapanlar elbette Allah a hesap verecekler ama bu gün haberlerde 28 Şubatta parmağı olan ÇETECİLERİN sapır sapır döküldüklerini sizde görüyorsunuz bu da medya lanse etmesede görmesini bilen ve düşünen insanlar için % 48'in hesap sormasıdır halk artık hesap soruyor.
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...

Ocak 30, 2008, 02:03:30 ös
Yanıtla #14

Sayın Luckyeye2 pardonda hangi çile

Suçun cezasının çekilmesi nasıl çile olur? 

Bu akit dediğiniz yargıtay üyelerinin vurulması için hedef gösteren sözde gazete değil mi? Milli Görüş o zamanlar asker gibi giyinmiş elemanları ile ortalarda dolaşmıyormuydu?Resim eklemenin nasıl yapıldığını bulsam "size bilmeden inandığım ideoloji" olduğunu iddia ettiğiniz Cumhuriyete  saldırmak için yetiştirilen askerlerin resmini gönderecektim.

Hangi incir ağacından bahsediyorsunuz? kimin ocağına dikilmiş? Siz hangi yalanlara inanıp böyle şeyler yazabiliyorsunuz?Bu cesareti nereden buluyorsunuz? Çeteci dediğiniz kim? Çevik Bir mi? Düşünen % 48 ise halkın geri kalanına geri zekalımı diyorsun ? Az sonra kanal türk ile ilgili bir şeyler yazacağım gör bakalım kim kimin ocağına niye incir ağacı dikmeye çalışıyor

devletin yargısı erbakanı cezalandırmış! sen kalkmış 1 lira kayıp yok diyorsun yargıya mı yalancı diyorsun?

siz hala masonlar her şeyin arkasında yalanlarına sarılın

çeteler, tarikatlar, mollalar birbirini kolluyor, her şeyin arkasında yerini alıyor, vatanı satıyor.

Düşünenmiş...

Ocak 30, 2008, 06:42:53 ös
Yanıtla #15
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn. kure,

ismini zikrettiğiniz Necip Arıduru, türk masonluğunun büyük üstadı değildir, herşeyden önce kendisi bir mason değildir. kendine mason diyenlerdendir.

ayrıca k7'de bir zamanlar yayımlanan görüntüler iki bölümden müteşekkildir ki bunlardan ilk gayrımuntazamların kabul etme törenindendir. yine bilindiği üzere gayrımuntazamlar da yüce yaratıcıya inanma şartı bulunmamaktadır. ikinci bölümün ise ne olduğunu kimse bilmiyor... ama masonlar o görüntülerin masonlukla uzak yakın ilişkisi olmadığını söylüyorlar...

Türk masonluğunun tek ve en büyük otoritesi olan HKEMBL.:'na bağlı vadilerdeki loca çalışmaları sırasında masonluğun üç büyük nuru olarak adlandırılan kutsal kitaplar, gönye ve pergel açık olarak yemin kürsüsünde bulunmak zorundadır. burada bulunması gereken kutsal kitaplar çalışma sırasında din kitabı olarak kullanılmazlar tamamen sembolik nitelikte ve önemdedirler. Sn. Mason'unda ifade ettiği üzere sadece incil değil eski ahit ve kur'an da loca çalışmaları sırasında yemin kürsüsünde açılmaktadır ve gerekirse başka kitaplarda... tüm bunlar ise birer simgeden öte anlam ifade etmez. Kutsal kitaplar, kardeşlik erdemlerine ulaştıran bir kutsal yol ve bunun bulunmasını sağlayan nurdur.

2. sorunuzla ilgili olarak eğer somut bir örnek isterseniz DERİNCE'ye gitmenizi ve DERİNCE CUMHURİYET İLKÖĞRETİM OKULUNU görmenizi tavsiye ederim.

Sevgi ve saygılarımla...

---0---

Ocak 31, 2008, 12:21:52 öö
Yanıtla #16
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Bu akit dediğiniz yargıtay üyelerinin vurulması için hedef gösteren sözde gazete değil mi? Milli Görüş o zamanlar asker gibi giyinmiş elemanları ile ortalarda dolaşmıyormuydu?Resim eklemenin nasıl yapıldığını bulsam "size bilmeden inandığım ideoloji" olduğunu iddia ettiğiniz Cumhuriyete  saldırmak için yetiştirilen askerlerin resmini gönderecektim.

Hangi incir ağacından bahsediyorsunuz? kimin ocağına dikilmiş? Siz hangi yalanlara inanıp böyle şeyler yazabiliyorsunuz?Bu cesareti nereden buluyorsunuz? Çeteci dediğiniz kim? Çevik Bir mi? Düşünen % 48 ise halkın geri kalanına geri zekalımı diyorsun ? Az sonra kanal türk ile ilgili bir şeyler yazacağım gör bakalım kim kimin ocağına niye incir ağacı dikmeye çalışıyor

devletin yargısı erbakanı cezalandırmış! sen kalkmış 1 lira kayıp yok diyorsun yargıya mı yalancı diyorsun?

çeteler, tarikatlar, mollalar birbirini kolluyor, her şeyin arkasında yerini alıyor, vatanı satıyor.

Düşünenmiş...
Siz önce kronolojiden haberdar olun Yargıtay olayı ne zaman 28 Şubat ne zaman cümleleriniz sizi ele veriyor kalın sağlıcakla...Ayrıca masonlarla ilgli yazıya katılmadığımı belirtmiştim ne masonu fasonu hayatınızda tarikat molla görmemişsiniz gördüğünüz sakalııyı molla diye üfürüyorsunuz asıl üfürükçü sizlersiniz.

Ocak 31, 2008, 12:27:41 öö
Yanıtla #17
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Ayrıca Kanal Türk le ilgili yazınızıda sabırsızlıkla bekliyorum Kanal Türk ün 22 Temmuzdan önce CHP den aldığı 3 milyon dolarıda açıklamanızı bekliyorum delil isteyeceksini değil mi :) sizde bana Kanal Türk ü her gün basan maliyeceileri ve devletin kanala yaptığı baskıyı delilleyin ozaman somut olsun please ...

Ocak 31, 2008, 04:09:19 öö
Yanıtla #18
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Düşünenmiş...

Sn,Son of Hades  dikkatinizi çekerim ben yargıtay kararından bahsetmiyorum 28 Şubat olaylarını konu aldım bu konuda isterseniz sizinle fikir paylaşımında bulunabilirim
                          ESARETİN BEDELİ ÖDEYENİNDİR...
Bu ülkede kimse satranç oynamayı bilmez.Bu millet kaderini zar atarak belirler.

Mart 01, 2008, 08:06:45 ös
Yanıtla #19

ESARETİN BEDELİ ÖDEYENİNDİR...

Mutlaka :)
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.