Masonlar.org - Harici Forumu

Anket

Türkiye de Masonlarin faaliyetleri diğer ülkelerle kıyaslandığında hangi aşamada ?

Basa bas
6 (6.6%)
Çok gerilerde
16 (17.6%)
Daha ilerde
6 (6.6%)
Disarinin belirledigi ölçüde
12 (13.2%)
Kendi kontrol mekanizmasi olup dışarıyı yönlendirebilecek seviyede
16 (17.6%)
Fikrim yok
35 (38.5%)

Toplam Oy Verenler: 52

Gönderen Konu: Türk Masonlarin Dünya daki Görünümü  (Okunma sayısı 23763 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 24, 2007, 08:07:31 öö

Sevgili arkadaşlar basındanda takip edilebileceği gibi bu yıl düzenlenen Akdeniz Masonları Toplantısına Türkiye Ev Sahipliği Yapıyor Sizce Türkiye Uluslar Arası Arenada Nasıl Bir Vizyon Gösteriyor ?
« Son Düzenleme: Mart 26, 2007, 10:54:39 ös Gönderen: MASON »

Mart 24, 2007, 08:12:08 öö
Yanıtla #1
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Turkiyenin boyle buyuk bir toplantiya ev sahipligi yapmasi cok buyuk bir Onur. Turkiyeyi ve Turk Masonlugunu en iyi sekilde temsil edeceklerinden eminim.

Not: Konunun "Merhaba" Bolumune acilmasi yanlis olmus. "Istatistikler" bolumune tasidim.
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Mart 24, 2007, 08:17:32 öö
Yanıtla #2

Merhaba teşekkür ederim yeni üye olduğum için hatamı mazur görün.

Mart 24, 2007, 08:34:45 öö
Yanıtla #3
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *

Rica Ederim. Onemli degil. Guzel bir konu olmus. Sanirim basligi daha aciklayici yapsaniz daha guzel olur.
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Aralık 08, 2007, 05:04:33 öö
Yanıtla #4
  • Yeni Katilimci
  • *

siteden okudugum kadarıyla masonluk eşitlik dir ve kardeşlik  o yüzden türkiyedeki masonların geri kalacagını düşünmem imkansız... başa baş oyunu kullandım

Eylül 21, 2008, 04:02:28 öö
Yanıtla #5
  • Uzman Uye

Bay Mason
Bildiğim kadarıyla 22 - 24 Mart 2007 tarihindeki 7. Akdeniz Mason Birliği Buluşmasına Ö.M.B.L. katılmıştı.Yani kendini Mason zanneden CLIPSAS'a dahil olan oluşumlar katılmıştı.

saygı ve sevgilerimle

Turkiyenin boyle buyuk bir toplantiya ev sahipligi yapmasi cok buyuk bir Onur. Turkiyeyi ve Turk Masonlugunu en iyi sekilde temsil edeceklerinden eminim.

Not: Konunun "Merhaba" Bolumune acilmasi yanlis olmus. "Istatistikler" bolumune tasidim.

Eylül 22, 2008, 09:14:26 öö
Yanıtla #6
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *

Sayin M.Akyol,

Size hak veriyorum. Konu acildigi zaman bilgim dahilinde olmadigi icin ve Sayin Fraternis`in konu hakkindaki bilgi seviyesine guvendigim icin kendisinin Muntazam Masonluktan bahsettigini dusunmustum.

Saygilarimla

Ekim 15, 2008, 01:23:22 ös
Yanıtla #7
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Masonlar 100 yıldır ülkemizde aktif durumda oldukları halde Türkiye adına fevkalade bir yararlarını görmedim. Bu sebeple sadece şahıslara yönelik fayda sağladığını düşünmeme sebep oldu. Dünya genelinde ise çok gerilerde görüyorum. Bu gün abd ve avrupada çok daha etkin olduklarını düşünmekteyim. Türkiye'de ise masonluk denince insanların akıllarına, bir dış düşman var, bu dış düşmanların da Türkiye ayağı olarak masonları görüyor. Yani bir nevi emir alan, huzur kaçıran, fitne getiren, gizli emelleri olan bir örgüt olarak anılıyor. Bu durum da doğal olarak Türkiye'de masonluğun negatiflerde olduğunu gösteriyor.

Ekim 15, 2008, 01:56:50 ös
Yanıtla #8

Alıntı
Masonlar 100 yıldır ülkemizde aktif durumda oldukları halde Türkiye adına fevkalade bir yararlarını görmedim.

Sn. Barbaros,

Masonluğun amacı ülkeleri sınıf atlatmak değildir.Yada Masonluk ülkeye çıkar sağlama amacı ile kurulu bir örgüt değildir.Akıl ve bilim yolunda ilerleyen üyeler yetişdirdiği için bu üyelerin vatanına milletine faydalı insanlar olması dışında Masonluğun belirttiğiniz amaç doğrultusunda (Türkiye ye yarar) organize bir hareket tarzı yoktur. Türkiye adına ne gibi bir fayda beklentiniz olduğunu yazabilirseniz daha detaylı aydınlatmaya çalışacağım.

Ayrıca bende ortaya bir soru sormak isterim.Türkiye ye yarar sağlaması için seçilen kişilerin (bu işleri sebebi ile devlet hazinesinden maaş alırlar)ve bağlı bulundukları kurumların çok partili hayata geçişten itibaren Türkiye adına fevkalede bir fayda sağlayanını gören veya duyan varmıdır?

Saygılarımla
Omnia mors aequat

Ekim 15, 2008, 02:27:04 ös
Yanıtla #9
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın MYSTICPROVOCATEUR,
Benim beklentim, herkes akıl ve bilim yolunda doğrularını belirtmesidir. Ülkemizde bu doğrultuda yol almaya başladı ama ne yazık ki yarışmaya geç ve etkisiz başladı.
Ben zaten partilere karşı birisiyim. Benim için krallıklar daha makbuldur. Tabi bu krallık, insan haklarını koruyan, insanların akıl ve bilim yolunda gelişmesini sağlayacak taban hazırlayan bir faaliyet olması gerekiyor. Bu durumda fitneye giriş yoktur, çıkarmaya çalışanda ölümle cezalandırılır. Tabi herkes düşüncelerini belirtmekte özgürdür.
Bu durumda da ülke birlik içinde olur. Ama bu gün bakıyoruz ki, hükümet ayrı, muhalefetler doğal olarak ayrı, askeriye ayrı, millet ayrı telden çalıyor. Yöneten kısım bile bu kadar ayrı kafadan ses çıkarırken bir düzen olması mümkün değildir. Düzenin olmadığı yerde fayda olur mu?