Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: KÜRTLER  (Okunma sayısı 113764 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 12, 2007, 02:06:00 ös
Yanıtla #110
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

madem hititliler türktür (veya türkün atasıdır) o halde niçin dilleri hind-avrupa dil grubunun satem (damaksal sesi ıslıklıya çevirenler) türüdür (ki bu gruptaki diğer diller sümerce, yunanca, sanskritçe, farsça, afganca, ermenice, kürtçe ve arnavutçadır)
hint-avrupa dil grubunun diğer türü olan Centum (damaksal sesi kapınılı biçimde sürdürenler) cermen , baltık-slav, kelt ve italik (ingilizce,fransızca, italyanca, ispanyolca) dillerdir.

Temmuz 12, 2007, 02:11:52 ös
Yanıtla #111

Uzun yıllara dayanan bir tarihi olan ırkın kendi öz kimliğini yansıttığı bir devlete sahip olması beklenir.  kürtlerin kendi devletini, inanışın, medeniyetini,kültürünü saf dilini gösteren bir kanıt yok;  genelde karma devletlerden bahsediliyor ve bunların kürt olduğu iddia ediliyor. bugün kürtler tarih boyu ilk defa devlet kurmaya bu kadar yaklaşmışlardır o da yine kendi güçleriyle değil birilerinin destek vermesiyle. o yüzden ben şahsen bir kürt uygarlığının olduğuna kürtlerin çok uzun bir geçmişi olduğuna inanmıyorum buna da kimsenin kırılmasına gerek yok benim görüşüm beni ilgilendirir. saygılarımla
ars longa, vita brevis...

Temmuz 12, 2007, 02:14:40 ös
Yanıtla #112
  • Ziyaretçi

Uzun yıllara dayanan bir tarihi olan ırkın kendi öz kimliğini yansıttığı bir devlete sahip olması beklenir.  kürtlerin kendi devletini, inanışın, medeniyetini,kültürünü saf dilini gösteren bir kanıt yok;  genelde karma devletlerden bahsediliyor ve bunların kürt olduğu iddia ediliyor. bugün kürtler tarih boyu ilk defa devlet kurmaya bu kadar yaklaşmışlardır o da yine kendi güçleriyle değil birilerinin destek vermesiyle. o yüzden ben şahsen bir kürt uygarlığının olduğuna kürtlerin çok uzun bir geçmişi olduğuna inanmıyorum buna da kimsenin kırılmasına gerek yok benim görüşüm beni ilgilendirir. saygılarımla

Kırılmakmı olurmu bu bir gerçek Kürtler devletsizlerdir ben Kürt diye ayrı bir millet olduğuna bile inanmıyorum dediğiniz gibi ilk defa devlet kurmaya yaklaştılar onuda emperyalist devletleere bazı şeyleri peşkeş çekerek başardılar.

Temmuz 12, 2007, 03:25:16 ös
Yanıtla #113
  • Ziyaretçi

İmza.

Temmuz 12, 2007, 05:29:47 ös
Yanıtla #114
  • Ziyaretçi

Bir laf vardir... Tarihi galip gelenler yazar diye (saniyorum Turkce'ye tercumesi bu oluyor).

Temmuz 13, 2007, 02:22:03 öö
Yanıtla #115
  • Uzman Uye

Kommangene krallığının kürt bir krallık olduğunun kanıtı nedir? Etimolojik verilerin bizi yanıltabilceğine inanıyorum çünkü mezepotamyada bir çok dil birbirine karışmıştır zira kürtçe de saf bir dil değildir. Hitit dilinde de bir çok Türkçe kelime mevcut ama bu onların Türk olduğunu göstermez. Ya da şu an dilimizde bir çok ingilizce kelime var gelecekte tarih bizi ingiliz olarak tanıtmayacak sanırım.
sevgili nietzsche aslında hiçbir dil saf değildir.bu saaten sonrada teknoloji çağında saf bir dil kalacağına inanamayız.

Temmuz 13, 2007, 02:26:27 öö
Yanıtla #116
  • Uzman Uye

Dalım gereği eminim tarihi benden daha iyi bilemezsiniz kürtlerin denilen Tarih tamamen fantazidir. Ayrıca yazılar keşke biraz daha inandırıcı olsaydı. :)
Anlaşılan size Kürt Tarih tezi daha inandırıcı geliyor. :)

Şimdi Türk Tarih tezinin doğru yanları kesinlikle var ama asıl olarak tezin ortaya çıkış nedenleri bildiğiniz üzere beyaz ırk olduğumuzu kanıtlamak ve sömürülmemizi engelleyebilmektir...

- Medeniyetin ilk çıkış yeri ve beşiği Orta Asya'dır
- Brekisefal ve beyaz ırkın ilk yurdu burasıdır.
- Türkler brekisefal ve beyaz ırktan olup kökenleri Orta Asya'dır.
- Göçler sonucu Türk medeniyeti bir çok yere ulaşmış ve uygarlaşmayı tetiklemiştir.
- Anadolu'nun ilk yerli halkı olan Hititler, Orta Asya'dan gelmiş olup Türklerin atasıdırlar...

Bunlardan hangisi size inandırıcı gelmiyor_? Güneş - Dil teorisininde biraz abartılsada yine doğru yanları çoktur. İnanmak istemeyen istediği şeye inanmaz zaten. Kendinizi böyle şartlandırmışsınız...
Bence siz buna birde İbrahim peygamberinde Türk olduğunu ekleyin daha inandırıcı olsun..

Temmuz 14, 2007, 03:10:48 öö
Yanıtla #117

[quote author=LEON COMANDANTE link=topic=1162.msg11723#msg11723 Şimdi Türk Tarih tezinin doğru yanları kesinlikle var ama asıl olarak tezin ortaya çıkış nedenleri bildiğiniz üzere beyaz ırk olduğumuzu kanıtlamak ve sömürülmemizi engelleyebilmektir...

- Göçler sonucu Türk medeniyeti bir çok yere ulaşmış ve uygarlaşmayı tetiklemiştir.
- Anadolu'nun ilk yerli halkı olan Hititler, Orta Asya'dan gelmiş olup Türklerin atasıdırlar...

Bunlardan hangisi size inandırıcı gelmiyor_? Güneş - Dil teorisininde biraz abartılsada yine doğru yanları çoktur. İnanmak istemeyen istediği şeye inanmaz zaten. Kendinizi böyle şartlandırmışsınız...
Bence siz buna birde İbrahim peygamberinde Türk olduğunu ekleyin daha inandırıcı olsun..
[/quote]
Dalım gereği eminim tarihi benden daha iyi bilemezsiniz kürtlerin denilen Tarih tamamen fantazidir. Ayrıca yazılar keşke biraz daha inandırıcı olsaydı. :)
Anlaşılan size Kürt Tarih tezi daha inandırıcı geliyor. :)

Şimdi Türk Tarih tezinin doğru yanları kesinlikle var ama asıl olarak tezin ortaya çıkış nedenleri bildiğiniz üzere beyaz ırk olduğumuzu kanıtlamak ve sömürülmemizi engelleyebilmektir...

Güzel bir espri:)
Bir güzel söz söyleme sanati varsa;birde güzel dinleme ve anlama sanati vardir..

Temmuz 14, 2007, 11:42:04 ös
Yanıtla #118
  • Uzman Uye

Ekim 30, 2007, 05:53:53 ös
Yanıtla #119
  • Ziyaretçi

sn elmas mehmet sizin kurtlerden bu kadar cok rahatsiz olmanizi anlamiyorum, sanirim siz turkiyede yasamiyorsunuz ya da hic dbakira gitmediniz, sadece diyarbakirda ilce koy merkeziyle beraber bir sehirde 2 bucuk milyona yakin insan yasiyor, van mardin hakkari bitli mus kars  agri  batman bingol sanliurfa malatya erzurum tunceli antep maras sivas erzincan mersin adana bursa istanbul izmir konya ankara aklima gelmeyen bir cok sehir ,,, biraz insaf kardesim, kurtlerden ilk bahseden kaynak ksenefon dur onbinlerin yuruyusu diye bir kitap tavsiye ederim, m.o 612 yilinda med mitanni imparatorlugu nu kurmus ve bu imparatorlugu da koleci asur imparatorlugunu yikarak kurmuslardir, bolge halklarinin destegiyle hemde , bir konfederasyon seklinde orgutlenen imparatorluk 150 yila yakin ayakta kamistir. baska bir kaynak istiyorsaniz size rus tarihci bazil nikitin in kurtler adli kitabini tavsiye ederim, zaten oradan istediginiz kadar kaynak bulabilirsiniz.. yahudilere gelince onlar orta dogunun en kadim haklaridir ve kurtlerle beraber yasamislardir akrabaliklarida komsuluklarida olmustur, kurtlerin onlari sevmesinden daha dogal ne olabilir, kutlerin kimsenin topraginda gozleri yok. sadece kendi topraklarini istiyorlar. lozanda emperyalistler onlari 4 parcaya bolmeseydi bugun bu durum meydana gelmezdi. 50 milyon insan kendi topraklarinda tutsak yasiyor bu ne bilime ne insanliga ne de dine sigar... unutmayin sayin elmasmehmet bey turkler orta asya da gocede bir sekilde cobanlik yapip kimiz icerken, yahudiler ermeniler ve yahudiler orta doguda mezopotam yada kardesce yasayip medeniyet yaratmislardir, gidin isterseniz guney kurdistani gezin biraz yada kuzey kurdistani yani dogu ve guneydogu anadoluyu  suriyenin kuzeyi yada iranin dogusu nu yetmese ermenistana rusyaya cok uzak degil istanbula mersine ankaraya veya avrupaya gidin bakin kac tane kurt yasiyor,.. milliyet soy sop genetik bunlar yerine kultur olarak bakmak dil olarak bakmak insan haklari ve evrensellik acisindan daha makbul olur, japonya dan saygilar....