Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Hz.Suleyman (a.s) Yüzüğü,"Yüzüklerin Efendisi"  (Okunma sayısı 1698 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 23, 2017, 12:15:08 öö

Yüzüklerin efendisi filmini ne kadar izlesemde hep izleme gereği duyuyorum.Her izledigimde bana farkli anlamlar sezdiriyor.Paylasacağim videoda guzel bilgiler paylaşılmış.Faydali olması dileğiyle.Saygilarimla.                                                       https://youtu.be/lSV0WIj-pIw               
« Son Düzenleme: Ağustos 23, 2017, 12:17:49 öö Gönderen: Farmakoloji »
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Ağustos 23, 2017, 12:57:42 öö
Yanıtla #1

Kurgularımız dahilinde gelişim gösteren yaratıcılığımızı, deneysel bağlamda kanıtlanmış kavramlar üzerinden geliştirir isek, cok daha verimli sonuçlara ulaşmazmıyız ?

Kısaca: (Bilim) ( kurgu) lanır ise, mantık ile bezenmiş bir yaratıcılık acığa cıkar.Hurafeler üzerinden kurgu ise; sadece sonu gelmez cıkmazlara gebedir.(Cinler,şeytanlar vs.vs.vs)

Bu anlatım: Aslında var oluşumuz dahilinde algılayabildiğimiz somut ve kadim bir gerçekliğin, eksik bilgiler ile yaşanmış bir çağda, farklı ve soyutlaşmış yorumların günümüze yansıyan sonsuz örneklerinden sadece biri...

Gelecek denilen yolculuk içinde iken,zeka geçmişin üzerine örülüyor ve bir noktada yukarıda bahsedilen bu kavramların bireysel hakikatlarına ulaştığımızda, zeka kendi vardığı nokta dahilinde, makül bir cevap vericektir.

Sevgiler

« Son Düzenleme: Ağustos 23, 2017, 01:14:58 öö Gönderen: Tık-Tik-Tak »
Sen Özelsin

Ağustos 23, 2017, 01:38:27 ös
Yanıtla #2
  • Uzman Uye

Bilim kurguları zevkle izliyorum. Bazen çok başarılı buluyor ve gelecekteki bazı yaşam kesitlerini anlatmaya çalıştıklarını düşünüyorum.
      Burada sadece şunu belirtmeyi istedim. Süleyman, Tevrat'ta kral olarak gösterilmekte iken, Kur'an da Peygamber olarak tanımlanmaktadır. Aslında bir çelişki gibi görülse de semavi dinlerde böyle durumlara sıkça rastlanmaktadır.
       Saygılar-sevgiler. 
"Vur ama dinle beni"

Ağustos 24, 2017, 12:19:41 öö
Yanıtla #3
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Videoyu paylaşan kanalın ne yazık ki uydurma bilgiler paylaşan bir kanal olduğunu söylemek zorundayım. Kanalın diğer videolarına bakacak olursanız sahibi olan arkadaşın kafasından uydurduğu bilgileri gerçekmiş gibi sunduğunu görürsünüz.
“Tehlikeli bir dönemde yaşıyoruz, insan kendine hükmetmeyi öğrenmeden doğaya hükmetmeyi öğrendi.” Albert Schweitzer

Ağustos 24, 2017, 09:55:25 öö
Yanıtla #4
  • Uzman Uye

Masonluğun, Şeytanla işbirliği yapacağını söylüyor yüzüğü bulunca .

Saçmalamış biraz daha dikkatli yayınlar seçelim ... 8)
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Ağustos 24, 2017, 03:03:06 ös
Yanıtla #5

Sayin Nosam 33, Milliyetçi bir site'nin video paylasimi sanirim."Masonluğu" bilmediği için ilumunati ile karıştırmis olabilir.Ílumumatide bir cok semboller benzediği icin insanlar ayirt edemiyebiliyor.Masonluğu şeytani olarak görebiliyorlar.Videoda Hz.Suleyman kisaslari "yuzuklerin efendisi "filminde bu yönde bakmistim.Anti Masonic bölume paylasimi aldirabiliriz.Saygilarimla.
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!