Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Burhan  (Okunma sayısı 9194 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 15, 2011, 12:31:04 öö
Yanıtla #10

Bu Forumda hitap şekli:

"sen"

değil

"siz"

şeklindedir. Forumda hiç olmazsa 1-2 tane yazı okumuş birisi bunu görebilir, algılayabilir ve uygulayabilir diye düşünüyorum.

Saygılarımla.
Bir kavramın tarihini bilmediğiniz sürece
Kavramın kendisini idrak edemezsiniz

Şubat 15, 2011, 12:39:24 öö
Yanıtla #11
  • Ziyaretçi

Sn. SkullG

örnek olarak verdiğim terazinin sol kefesi "VAR"lamak "YOK"lamak kefesidir. diğer bir değişle "İNANMAK" ve "İNANMAMAK" kefesi de diyebiliriz. Terazinin sol kefesinde bulunan gurupların tüm düşünceleri bu doğrultudadır. Dolayısı ile burada bir yanlışlık yoktur. Zaten masonluk yaptığı açıklamalarda bunu belirtiyor. Ben tanrı inancı olan kişileri üye yaparım diyor. Bu itibarla yapmış olduğum terazi modeli doğru bir modeldir. Yanlışlık yoktur. Eğer siz farklı olduğunuzu iddia ediyorsanız "VAR"lamak ve "YOK"lamak dışında hareket etmeniz gerekir. Ve terazi modeli muhasebe açısından son derece önemli bir modeldir. Dikkat ederseniz.

Şubat 15, 2011, 08:42:54 ös
Yanıtla #12
  • Ziyaretçi

Sayın Burhan,

Öncelikle sizinle mahalle arkadaşı değiliz lütfen hitap şeklinize dikkat ediniz.

Bana cevaben yazmış olduğunuz yazınızın her paragrafını ele alarak cevap yazmayı düşünmüştüm ilk başta aslında ancak daha sonra Sayın Mustafa Kemal' in "kuyu"  hatırlatması geldi aklıma...

Kusura bakmayın, bu kuyudaki taşı çıkarmak için yeterince -gereksiz yere- vakit harcadım.

Ya da siz kısaca imzamda yer alan ifadeleri okuyunuz...
« Son Düzenleme: Şubat 15, 2011, 09:00:37 ös Gönderen: Lethe »

Şubat 15, 2011, 09:33:26 ös
Yanıtla #13
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Burhan isimli uye Forum Kuralları 6,7,8 ve 12. Maddelerini ihlal ısrarla uyarılara rağmen aynı tavrını ve üslubunu daha da agirlastirarak devam sebepleriyle şimdilik suresi belirsiz olarak forumdan uzaklastirilmistir.
« Son Düzenleme: Şubat 15, 2011, 09:37:58 ös Gönderen: skullG »

Şubat 15, 2011, 11:31:26 ös
Yanıtla #14
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin Uyeler,

Kisinin cezasi 60 gun olarak belirlenmistir.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Şubat 16, 2011, 01:03:02 öö
Yanıtla #15
  • Orta Dereceli Uye
  • **

elinize sağlık pek yönetici bay skullG ve en yönetici bay MASON .

burhan buhranlı bir hale dönüşmüş yalnız 60 az bence 80.90. hatta 100 olsun acizane fikrimdir :) aslında 60 olacaksa burhana nick değişikliği cezası da verilmeli, buhran olmalı :)

neyse iyi işte gadrimi gıymatımı bilirsiniz :) . uçmuyorum en azından ayaklarım yerde sabit.

her olayda kendine pay yontmacı tavrımla sevgililerimi sunuyorum.
Girdik susanlar arasına yattık uyuduk
Çığlığımız sınırları aştıydı nasıl olsa.

Şubat 16, 2011, 08:26:12 öö
Yanıtla #16
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Yönetim Sayın Burhan'a ceza vermiş. Benim bir diyeceğim olamaz.

Ancak, forumda yazılmış ve yazılacak olanları izleme hakkını koruyor, değil mi?

Sayın MASON süreyi 60 gün olarak belirlemiş. Umarım bu süre içinde forumu baştan sona iyice inceler ve Masonluğun ne olduğunu, ne olmadığını, Masonlukta neler yapıldığını ve nelerle ilgilenilmediğini iyice öğrenir. Bu arada belki başka kaynaklardan da yararlanır ve birikimli olarak döner. Sonra da Masonluğa ve masonlara bir eleştiri yöneltecekse, bunu bigi ile donanmış olarak akıllıca ve bilgelikle yapar.

Bekleriz.  
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Şubat 16, 2011, 08:53:47 öö
Yanıtla #17
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn ADAM,

Forumu ziyaretçiler de takip edebilmektedir. Bu bağlamda Burhan kullanıcı isimli uye forumda paylaşımda bulunamaz ancak forumu elbetteki takip edebilir.

Saygilarimla

Şubat 16, 2011, 10:06:32 öö
Yanıtla #18
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Yönetim Sayın Burhan'a ceza vermiş. Benim bir diyeceğim olamaz.

Ancak, forumda yazılmış ve yazılacak olanları izleme hakkını koruyor, değil mi?

Sayın MASON süreyi 60 gün olarak belirlemiş. Umarım bu süre içinde forumu baştan sona iyice inceler ve Masonluğun ne olduğunu, ne olmadığını, Masonlukta neler yapıldığını ve nelerle ilgilenilmediğini iyice öğrenir. Bu arada belki başka kaynaklardan da yararlanır ve birikimli olarak döner. Sonra da Masonluğa ve masonlara bir eleştiri yöneltecekse, bunu bigi ile donanmış olarak akıllıca ve bilgelikle yapar.

Bekleriz. 

Sayin ADAM,

Ayrica yasakli olan uyeler kendilerine gonderilen ozel mesajlari gorebilir, forum icerisinde dolasabilirler. Yasaklanmak, gecici sure seyirci statusune alinmak gibidir.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Şubat 16, 2011, 10:20:41 öö
Yanıtla #19
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bu çok iyi olmuş yani üyenin seyirci statüsünde kalması, bilgilenmeye ihtiyacı var.