Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Bir Sarlatanin Daveti (Butun Uyelerin Dikkatine)  (Okunma sayısı 17722 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 04, 2011, 09:03:51 ös
Yanıtla #20
  • Orta Dereceli Uye
  • **

MSN görüşmesinin sadece başı ve sonunu okudum.Çıkarsamam forum üyelerini msnde ekleyebiliyor olabilmem.Şarlatan benim işime yaradı. :)

Beni isteyen ekleyebilir mail adresimi msn olarak ekleyebilir.
« Son Düzenleme: Ekim 04, 2011, 09:07:11 ös Gönderen: ışığınesiri »

Ekim 04, 2011, 09:25:40 ös
Yanıtla #21
  • Ziyaretçi

Ekim 04, 2011, 09:29:48 ös
Yanıtla #22
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Tabii hoş olmayan bir durum.Bu kişiler iyi niyetli olanları engelliyor.

Ekim 05, 2011, 01:23:36 öö
Yanıtla #23
  • Aktif Uye

Konuşmanın başlangıcından konuşan birşey sanılabilir.(Birşey birkaç konu hakkında kitap sayfası karıştırmış şahıs)ama ortalarında satanizm meraklısı karanlık örgüt tarikat vb. üyesi olma arzusu taşıyan bir genç ve sonlarına doğruda konuşmayı 1.5 sayfalık bir messenger iletisi kadar sürdürdükten sonra LAN ULAN KÖPEK gibi tabirlerle bitiren bir çocuktur.(fiziksel olarak muhtemel fakat zihinsel yönde mutlak)Kaale alınmamalı diye düşünüyorum.

Saygılar..
Ölü Gibi Sessiz...Mezar Gibi Ketum...

חמישים אחוזים חמישים אחוזים בולגרי של יהודים....!!! O:

Ekim 05, 2011, 02:36:20 öö
Yanıtla #24
  • Ziyaretçi

Günümüzde bu ve benzeri ruh hali bozuklukları yaygınlaşmaya başladı. Ruh hali bozuklukları diyorum çünkü başka şekilde tanımlayamıyorum.

Komplo teorisi mi dersiniz, adını başka bir şey mi koyarsınız yoksa bana katılır mısınız bilemem ama sanki yaratılan uluslararası toplumsal kaosun yanı sıra bireyler de kendi iç dünyasında çeşitli araçlarla kaosa sürükleniyor. Bunu hangi amaçla veya neden yaptıklarına anlam veremiyorum ve kimlerin yaptığını da bilmiyorum. Sadece bir kaç teori üretebiliyorum.

Bilgiler çıkara,siyasete göre sürekli değişiyor. Aslolan gizleniyor.Etrafınıza bir baksanıza. İnsanlar artık kendilerini dahi tanımıyor,Ne istediklerini bilmiyor,bildiklerini sandıkları şeylerin aslında gerçekten çok uzak olduğunu anlayamıyorlar. Özkültürleri ve özendirildikleri arasında sıkışıp kalıyorlar ve çözüm bulamıyorlar. 
Tüm bunlar insanların aklını karıştırıyor. Bir süre sonra bu durum halet-i ruhiyeleri üzerinde ciddi tahribat yaratıyor ve ortaya bu ve gibi sonuçlar çıkıyor.
Böyle bir durumda ruh sağlığı bozuk insanlara yüklenmekten ziyade topluma kazandırılması taraftarıyım. Çünkü o akıllı ve örgüt mensubu olan şahısı da mağdur olarak görüyorum. Asıl suçlanması ve dur denilmesi gereken kişiler olarak ise buna sebebiyet verenler ve onlara yardım edenlerdir diye düşünüyorum.

Mağdur diye anılan arkadaşımızı nezaketinden ve sabrından dolayı kutluyorum.

Selamlar.

Mayıs 14, 2012, 04:56:22 ös
Yanıtla #25
  • Uzman Uye

Sayın Şüheda Rukiye ER ;

Böyle bir durumda ruh sağlığı bozuk insanlara yüklenmekten ziyade topluma kazandırılması taraftarıyım. Çünkü o akıllı ve örgüt mensubu olan şahısı da mağdur olarak görüyorum. Asıl suçlanması ve dur denilmesi gereken kişiler olarak ise buna sebebiyet verenler ve onlara yardım edenlerdir diye düşünüyorum.

Kardeşim; anlamadığım YOK ETMEKTEN bahseden kişiye nasıl yardım edebiliriz ,büyük bir ihtimal Hocalarımız daha iyi bilir ama ŞİZOFREN'de olabilir bu şahıs .Bence en kısa zamanda savcılık makamına mesajlarla birlikte SUÇ duyurusunda bulunmakta bence fayda var.  Saygılarımı sunarım,Efendim
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Mayıs 15, 2012, 02:50:26 öö
Yanıtla #26
  • Ziyaretçi

Sayın NOSAM33,

Kardeşim; sizin mantığınıza göre düşündüğümüzde yoketmekten bahseden şahsı yoketmek gerek öyleyse:)... Yoketmekten kasıtım idamı (ki bunun için bir yasa çıkarılması lazm:) ),yahut ömür boyu çıkamayacağı bir hücreye kapatmak...
Bu gibi şahısların sayısı günden güne çoğalmakta. Peki soruyorum size: -Hepsini mi mahkum etmeliyiz? Dediğiniz gibi şahıs şizofren olabilir. Hasta bir insan mahkum mu edilmelidir yoksa tedavi mi? Tabi ki tedavi edilmelidir. Gerekli durumlarda emniyet güçlerinin gözetimi altında da tedavi edilebilir,bu gaye tabii bir durumdur. Ama muhakkak tedavi edilmelidir.
Ne şekilde olduğu mühim değil,umurumda da değil. Bu gibi kişiler kesinlikle topluma kazandırılmalıdır.Profesör olmalarını bekleyen yok tabiki:) , ama sağlıklı düşünmeleri ve zihinlerinin bulanıklığının giderilmesi kesinlikle gereklidir.

Saygılarımla.

Kardeşim; anlamadığım YOK ETMEKTEN bahseden kişiye nasıl yardım edebiliriz ,büyük bir ihtimal Hocalarımız daha iyi bilir ama ŞİZOFREN'de olabilir bu şahıs .Bence en kısa zamanda savcılık makamına mesajlarla birlikte SUÇ duyurusunda bulunmakta bence fayda var.  Saygılarımı sunarım,Efendim

Mayıs 15, 2012, 09:35:42 ös
Yanıtla #27
  • Orta Dereceli Uye
  • **

bir süre kayboldum neler neler çıkmış ortaya ilginç...
bekle, izle, gör, hisset, anla...

Mayıs 15, 2012, 10:12:20 ös
Yanıtla #28
  • Uzman Uye

Sayın Şüheda Rukiye ER;

ÜSLUBUNA DİKKAT ET ,ŞİZOFREN HASTASININ NE OLDUĞU HAKKINDA ÖNCE  bilgi  sahibi ol nacizane önerim.
 Bence hayal aleminde yaşıyorsun gibime geldi DONKİŞOT olmana gerek yok önce SABIR' ı ÖĞREN !!!

:-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Mayıs 16, 2012, 01:56:21 öö
Yanıtla #29
  • Ziyaretçi

Sayın NOSAM33,

Doktor değilim lakin araştırdığım kadarı ile şizofreninin de günümüzde ilaçla tedavisi mümkündür (ağır vakalarda hastaneye yatırılarak ilaçlı tedavi edilir). Uzun soluklu ve zorlu bir süreçtir... Bazı kişilerde iyileştikten sonra tekrar tekerrür edebilir,bazı kişilerde ise hastalık hafifletilebilir.Ama bu sadece %27 lik bir orandır. Genelde tedavi başarılı bir şekilde sonuç verir. Suç işleyen şizofreniler ise emniyet güçlerinin gözetimi altında hastanede yatılı olarak tedavi edilirler.
Öyle görünüyor ki şizofreni konusunda araştırma yapması gereken kişi ben değilim...Neyse...

Hadi diyelim ki tedavisi mümkün değil. Bu durumda ne yapılmalı peki? Yersiz tartışmalarla vakit kaybetmek yerine (olaylara deği) çözümlerine odaklanılmalı... Aksi halde bir arpa boyu yol alamaz kimse.Yol aldığımızı zannederiz sadece... Kesin çözüm mümkün olmaz.

Ayrıca benim üslubumda herhangi bir saygısızlıklık yok.Lakin yazışmalarda mimikler,tonlamalar gösterilemediği için bazen böyle yanlış anlaşılmalar söz konusu olabiliyor ne yazık ki... Niyetim ve yazdıklarım halis olsa da yine de kendi adıma özür dileyebilirim. Maksadım haddimi aşmak değildi. Kaldı ki benim üslubumda ve yaşantımda (bilen bilir) hiçbir zaman saygısızlığa yer yoktur zaten. Ben haddini ve ne yaptığını,ne söylediğini gayet iyi bilen biriyim.Emin olabilirsiniz.

Fakat gelin görün ki sizin üslubunuz hayli üzücü olmuş malesef.

Vardır bunda da bir hayr diyorum.

Selam ve saygılarımla..