Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Türk askerinin kuzey Iraka girmesi doğru olurmu?  (Okunma sayısı 67302 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 15, 2007, 03:06:36 ös
Yanıtla #130
  • Ziyaretçi

O biraz zor. :)
Yalnız ben Akp'den öncekileride tasvip ettiğimi söylemedim ki zaten hem yanlış(kasıtlı) politikalardan dolayı bu durumdayız. ;)

Haziran 15, 2007, 04:32:33 ös
Yanıtla #131
  • Ziyaretçi

sevgili arkadaşlarım bunun nedeni sadece dış güçler değil elbetteki içimizdeki bazı insanlar şahsi menfaatleri uğruna bazı olaylara göz yummakta destek vermektedir.
ne zaman bir seçim olsa veya kitleler eylem yapsa yahut faili meçhul bir cinayet işlense bir hafta geçmeden bir bombolama olayı yaşanıyor şehit sayıları artıyor yani bunların olmasını içimizdeki birkaç isim mutlaka kendi menfaatleri uğruna destekliyordur.lafım herhangi bir şahısa yönelik değil ama bu açıkça ortada
dünki gaztelerde bir haber okudum.pkk ya mayın satan avrupa ülkelerindekli silah firmalarına türk hukukçular ortaklaşa bir hukuk mücadelesine girecekler bildiğiniz üzere mayın yazılı kurallar olarak yasaktır ama buna rağmen bu firmalar hem ülkemize hemde pkk gibi terörö örgütlerine mayın ve silah sağlamaktalar.
bu kuralın çiğnenmiş olması dışında aynı zamanda terör örgütü olduğu geniş çevrelerde kabul edilen bir oluşuma silah satmakta insan haklarına aykırı bir davranıştır bu yüzden değerli hukukçularımız tüm davalarla birlikte avrupa insan hakları mahkemesinede başvuru yapıcaklar..umarım başarılı bir girişim olur.
bende işçi partisi genel başkanı doğu perinçekin apo ile beraber resimlerini koymayı düşünüyorum.

Haziran 15, 2007, 10:18:31 ös
Yanıtla #132
  • Uzman Uye

Yoo küçümsüyorum arkalarında ki güçler olmasa ellerindeki keleşlerle ne yapabilirler vurkaç vurkaç ama bir gün kaçamayacaklar PKK önemli değil önemli olan arkasındakiler...
Dünyadaki bir çok ülkede gerilla savaşı denilen şey vardır ama dikkat edin hiç biri sonuç vermemiştir.
bir taraf terörle mücadele derken diyer taraf ise özgürlük mücadelesi diyor ve olan halka oluyor.
İki taraftada annelerin göz yaşları.Bu gün PKK ve yarın başka KK...

Küresel oyunlara gelincede toplumları her nekadar müttefik olmasada Türkiye ve Amerika arasındaki stratejik ortaklığı herkes biliyor.Tarihe bakın ne zaman karşı karşıya gelmişlerki şimdi gelsinler.
Apoyuda Türkiyeye teslim eden yine beğenilmiyen ülkedir.Tehlike gelirse ya komşudan yada akrabadan gelir.

Haziran 15, 2007, 10:29:16 ös
Yanıtla #133
  • Ziyaretçi

İyidde PKK nın yaptığı gerilla savaşı değil PKK herhangi bir halkın davasını gütmüyor PKK nın 10 000 tane militanı olsa bunların 9 500 ü zorla dağa çıkarılmış korkak sürüsü hiç birinin lugatında vatan özgürlük gibi kelimeler yok haybeye saldırıyorlar emir geliyor saldırın emri veren kim bir üst o üstün üstü kim bu kısır döngüyü bu gün ikide bir siyasete karışan kendi işini beceremeden hükümetin işine karışan ordunun beceriksizliği sebep oldu ast seviyelerdeki askerler vatanları uğruna canları pahasına savaşırken rütbeli paşalar balolardaydılar Kan Uykusunu izleyen varsa bilir Osman Pamukoğlu G.Doğu ya (82 General teklif gitmiş 82 side çeşitli bahenlerle geri çevirmiş) Pamukoğlu bu görevi gönüllü kabul etmiştir keza orada benim askerime bir sıkana ben 4 sıkarım deyip K.Irak ı nasıl arka bahçesi haline getirdiğinide anlatıyor Pamukoğlu giriyordu hükümetin sonradan haberi oluyordu ki bu adam İran dan Cumhurbaşkanı aracılığıyla zorla geri çevrilmiştir sonuçta belli devleti olmayan aşiret topraklarından bahsediyoruz Paşaların siyasi amaçları olmasaydı oyun buralara kadar gelmezdi.

Haziran 15, 2007, 10:37:41 ös
Yanıtla #134
  • Uzman Uye

İyidde PKK nın yaptığı gerilla savaşı değil PKK herhangi bir halkın davasını gütmüyor PKK nın 10 000 tane militanı olsa bunların 9 500 ü zorla dağa çıkarılmış korkak sürüsü hiç birinin lugatında vatan özgürlük gibi kelimeler yok haybeye saldırıyorlar emir geliyor saldırın emri veren kim bir üst o üstün üstü kim bu kısır döngüyü bu gün ikide bir siyasete karışan kendi işini beceremeden hükümetin işine karışan ordunun beceriksizliği sebep oldu ast seviyelerdeki askerler vatanları uğruna canları pahasına savaşırken rütbeli paşalar balolardaydılar Kan Uykusunu izleyen varsa bilir Osman Pamukoğlu G.Doğu ya (82 General teklif gitmiş 82 side çeşitli bahenlerle geri çevirmiş) Pamukoğlu bu görevi gönüllü kabul etmiştir keza orada benim askerime bir sıkana ben 4 sıkarım deyip K.Irak ı nasıl arka bahçesi haline getirdiğinide anlatıyor Pamukoğlu giriyordu hükümetin sonradan haberi oluyordu ki bu adam İran dan Cumhurbaşkanı aracılığıyla zorla geri çevrilmiştir sonuçta belli devleti olmayan aşiret topraklarından bahsediyoruz Paşaların siyasi amaçları olmasaydı oyun buralara kadar gelmezdi.
Ama kendileri sizin dediğinizin tam tersini söylüyor.Ben kan uykusunuda izlemişim ama aynı zamanda Roj tvyide izlemişim.Kimse kendini kötülemez.
Bir kişi zorla bir yere götürülür ama benim bildiğim 5500 kişi nasıl zorlanır anlamadım
Bir şey daha merak ettim Yaşınız 12 ile 17 arasımı?

Haziran 15, 2007, 10:42:09 ös
Yanıtla #135
  • Ziyaretçi

Alıntı

Ben biraz art niyet sezdim bu soruda

Haziran 15, 2007, 10:46:07 ös
Yanıtla #136
  • Uzman Uye

Alıntı

Ben biraz art niyet sezdim bu soruda
Neden art niyet olabilirki
böyle bir sorudada art niyet sezdiysen yaş ortalaman 11 ile 16 arasına düştü

Haziran 15, 2007, 10:49:23 ös
Yanıtla #137
  • Ziyaretçi

Bilmem bazı kişilikler olurya böyle karşısındakinin yaşını tahmin edermiş gibi yapıp genelde ergen yaşlardan bir yaş sallayıp aklınca sıra onu kötülemek gibi, durup dururken olayı şahsıma yöneltmenizden dolayı art niyet sezdim sizinle önceden kişisel bir olayımız olmadığı için şaşırdım eğer sizin ki gerçekten bir merak olsaydı özel mesaj yoluyla sormanızı beklerdim böyle forum ortasında yaş sallamalar falan olmuyor göze batıyor haliyle.
« Son Düzenleme: Haziran 15, 2007, 10:57:17 ös Gönderen: LuckyEye »

Haziran 15, 2007, 10:56:43 ös
Yanıtla #138
  • Uzman Uye

Bilmem bazı kişilikler olurya böyle karşısındakinin yaşını tahmin edermiş gibi yapıp genelde ergen yaşlardan bir yaş sallaıp aklınca sıra onu kötülemek gibi durup dururken olayı şahsıma yöneltmenden dolayı art niyet sezdim sizinle önceden kişisel bir olayımız olmadığı için şaşırdım eğer sizin ki gerçekten bir merak olsaydı özel msaj yoluyla sormanızı beklerdim böyle forum ortasında yaş sallamalar falan olmuyor göze batıyor haliyle.
art niyet değil aklıma geldi yazdım.sanal ortamda kin ve düşmanlık olacağına inanmıyorum.
ayrıda fazla düşmanlıkla kafayı bozmayın.
Seninle kişisel bir sorunum yokturki
Sadece sen değil bir iki arkadaşında yazım tarzı dikkatimi çekti.hemen gir vur parçala, çıkma canın isteyene kadar ama karşıdakiler armut toplamıyorki.Aklıma birden okul önlerindeki kavgalar geldi.

Haziran 15, 2007, 10:59:56 ös
Yanıtla #139
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Lucky Eye'in soylediklerine katiliyorum.
Shemuel, siz Roj TV yi seyretmis olabilirsiniz. Neyin savunmasini yaptiginizi anlayabilmis degilim.
Teroristler de hakli mi demeye getiriyorsunuz? Bu mudur bu imali mesajlarin altinda yatanlar?
PKK nin da savunulacak birseyini buldunuz ya, hayret! Yok o da anaymis... Gondermesin oglunu benim Mehmetcigimi oldurmeye o zaman. Madem 5500 kisi KANDIRILMADAN bilinclice gitmis, gebermeyi haketmisler!
Diger konularda goruslerinize genelde katilirim ama buna katilamiyorum malesef!
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlari sevmiyorum.