Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Norvecteki Fasist Saldiri ve Hurrlyetin Haberi  (Okunma sayısı 29530 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 25, 2011, 02:11:39 ös
Yanıtla #20
  • Ziyaretçi

Masonluk mesleğinde, herkes kendi ham taşını yontar, bu süreç ömür boyu sürecek bir yaşamı kapsar. Bir kişinin tekris yani aydınlanmış olması, o kişinin masonluğun ülküsüne eriştiği anlamı taşımaz. Ham taşınızı sadece siz yontabilirsiniz, kardeşleriniz sadece size kullanabilecek malzemeleri verebilir.
 Bugün Türk Masonluğu dahi 100 yaşını doldurmuştur, sadece kendi ülkemizin gelişmesine yaptığı katkıları düşünürsek, masonların ülkülerini gerçekleştirebilmek için topluma yaptığı katkıları görebiliriz.
Norveçli caninin önlüklü fotoğrafları maalesef masonluğu tanımayan kişilere yeni bir fırsat vermiştir, bu haber uzun bir süre gündemi meşgul edecek, belkide başka fotoğraflar servis edilecektir. Masonluğun bu kişiyi önceden kardeş olarak görmesi, masonluğun ayıbı değildir, ilk satırlarımda  da belirttiğim gibi, masonluk okul değildir, insanın kendini geliştirmesi gerekir.
Masonlukta yazılı olan kurallar olduğu gibi yazılı olmayan kurallarda vardır, bir görüşte cinsel tercihe dahi değinilmiş, evet bazı obediyanslar, üye kabülünde belli (kişisel özellikler haricinde ) özellikler aramaktadır; fakat hangi obediyans olursa olsun toplumda kabul görmeyen bir kişiyi asla kardeş olarak kabullenemez.

Temmuz 25, 2011, 07:20:28 ös
Yanıtla #21

bisexuel yada homoseksueller mason olabilir mi olamaz mı bilmiyorum ama googledan aratınca çıkıyor...

Bunun nasıl aratıldığını ve çıkan sonucun ne olduğunu merak ettim şimdi...

GMBL? Sanmam... :)
Bir kavramın tarihini bilmediğiniz sürece
Kavramın kendisini idrak edemezsiniz

Temmuz 25, 2011, 08:21:20 ös
Yanıtla #22
  • Ziyaretçi

bisexuel yada homoseksueller mason olabilir mi olamaz mı bilmiyorum ama googledan aratınca çıkıyor...

Bunun nasıl aratıldığını ve çıkan sonucun ne olduğunu merak ettim şimdi...

GMBL? Sanmam... :)

Sayın Mustafa Kemal

Crowley was also bisexual, a recreational drug experimenter and a social critic.
kaynak : http://en.wikipedia.org/wiki/Aleister_Crowley
33 dereceden mason bu adam...
yanlış anlamayın , adam bisexuel yada gay diye kötülemek için yazmıyorum... yada masonları kötülemek için yazmadım
masonluktan atılmak mümkün mü ?
http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php/topic,12740.msg80003.html#msg80003
şeklinde bir sorum vardı ona paralel yorum yaptım.... buda dolaylı olarak bağlantılı sonuçta ihraç edildiğini beyan etti mason olan bir arkadaş....

Saygılarımla,
418

Temmuz 25, 2011, 08:44:33 ös
Yanıtla #23

Bu adam hiçbir düzenli locaya göre Mason değildir.

wikipedi bir kaynak da değildir. Madem arada "kavuk takmak" gibi niyetleriniz var, hiç olmazsa ciddi referanslarla birşeyler yazın.

Temmuz 25, 2011, 10:57:32 ös
Yanıtla #24
  • Ziyaretçi

Sayın Mustafa Kemal,
Şu sözünüzü baz alırsak "Bu adam hiçbir düzenli locaya göre Mason değildir."
Sayın Güneş Loca kuruluş metninde ( ki o zamanlar İngiltere Büyük Locasına bağlı değil idi) " Dünya üzerindeki tüm masonlar kardeştir" diye yazar.
Dolayısı ile bu adam maalesef hem kardeşlerin kalbinden hemde meslekten atılmıştır, bu konuda ilgili obediyansın saygıdeğer üstadı açıklama yapmıştır, bugün çıkan norveç gazetelerinde yer almaktadır.
Saygılarımla,
« Son Düzenleme: Temmuz 25, 2011, 11:27:15 ös Gönderen: skullG »

Temmuz 25, 2011, 11:00:10 ös
Yanıtla #25
  • Ziyaretçi

wikipedi bir kaynak da değildir. Madem arada "kavuk takmak" gibi niyetleriniz var, hiç olmazsa ciddi referanslarla birşeyler yazın.

Sayın Mustafa Kemal,

Bildiğiniz gibi bazı insanların masonluğu tartışmalı sizde taktirederseniz... , hiç bir locada kaydı yok dediğiniz tüm localara sorduysanız ve olumsuz yanıt aldıysanız bu mümkün olan bir referanstır... fakat cevap sürenize baktığımda sizdende bir referans talebim olabilir bu konu hakkında...

Saygılarımla,
418

Temmuz 25, 2011, 11:28:50 ös
Yanıtla #26
  • Ziyaretçi

Öncelikle burda yazı yazan herkezi saygı değer insanlar olarak görmekteyim mason olsun yada olmasın bu yaşa kadar belli bir kültür ve bilgi birikimiyle dünyadayız, amacım polemik yaratmak değil,
Araştırmak isteyen arkadaşlar varsa ,
Aleister Crowley, English occultist, Anglo-Saxon Lodge No. 343, Paris (GLdF), 1904

Saygılarımla,
418

Temmuz 25, 2011, 11:30:14 ös
Yanıtla #27

Bahsettiğim adam Aleister Crawley. Bu adamın üye olduğunu söylediği Localar sizin kaynak bellediğiniz wikipedi'de bile yazar. O yazan localar "hiç bir düzenli loca tarafından tanınan" localar DEĞİLDİR.

Umarım anlaşılır olmuştur. Ben Crawley'e ait "kayıt yok" demiyorum. O loca tanınan bir loca DEĞİL, yani adam mason değil diyorum.

Norveç'teki şahıs için bunu söyleyemem. Okuduklarıma göre o bir zamanlar Masonmuş, sonra bir şekilde uzaklaşmış veya uzaklaştırılmış.

Bu durum başka birşeydir, Crawley örneğindeki gibi hiç bir zaman hiçbir şekilde Mason olmamak başka birşeydir.

Temmuz 25, 2011, 11:33:30 ös
Yanıtla #28

Sn. 418,

Üyelere araştırma tavsiye etmeniz son derece olumlu bulduğum bir hareket tarzı. Ama siz araştırdınız mı acaba? Bir forumu araştırın bakalım, bu adamla ilgili neler yazılmış, kim yazmış...

Sanırım bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmamak gerektiği konusunda bazı ufuklar açacaktır...

Temmuz 26, 2011, 12:17:27 öö
Yanıtla #29
  • Ziyaretçi

Sn. 418,

Üyelere araştırma tavsiye etmeniz son derece olumlu bulduğum bir hareket tarzı. Ama siz araştırdınız mı acaba? Bir forumu araştırın bakalım, bu adamla ilgili neler yazılmış, kim yazmış...

Sanırım bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmamak gerektiği konusunda bazı ufuklar açacaktır...
Sayın Mustafa Kemal,

Size referans olarak verdiğim sitede yazıyor farklı birşey değil, 
malesef herhangi bir kaynak göstermediniz henüz... kabul etmediğiniz sitede loca no ve ismi verilmiş açık bir şekilde....

Saygılarımla,
418