Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İnsanın İnsanı Öldürmesi Dinen Uygun mudur? Değil midir?  (Okunma sayısı 25600 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 09, 2007, 05:39:11 ös
Yanıtla #20
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn. SEvil,

şöyle söylediniz;
"Açıklamamı daha da genişletecek olursam bana hiçbir sebep bir İnsana değil ölüm en ufak bir zarar vermeyi bile gerekçe göstermez."

şimdi size bir soru soracağım.

malumunuz, türkiye güneydoğusunda bölücü terör tarafından bazı eylemler gerçekleştiriliyor. en son 13 askerimiz bu saldırılar sonucunda hayatlarını kaybettiler.

türk Silahlı Kuvvetleri, bölgedeki terör eylemlerinin önüne geçmek amacıyla bölgede çeşitli askeri operasyonlar düzenliyor ve bunların sonucunda bölücü örgüt üyesi kişiler öldürülüyor.

acaba buradaki amaçta mı size göre  öldürme fiili için yeterli değildir?

Ekim 09, 2007, 05:40:26 ös
Yanıtla #21

Konumuzla ne alakası var lütfen inancıma ilişkin soru yöneltiniz, diğer konular beni hiç mi hiç bağlamaz.
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Ekim 09, 2007, 05:44:04 ös
Yanıtla #22

Ayrıca çelişkili bir tutumu da sergilediğinizi hatırlatmam gerekli sanırım çünkü az önce tartışmayı bırakacağınızı söylerken şimdi de farklı bir konuyu küt diye konumun ortasına yerleştirmeniz açıkçası pek de tartışma kapasitesine sahip olamadığınızı farkettim. 

Ekim 09, 2007, 05:46:50 ös
Yanıtla #23
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn. sEvil,

siz diyorsunuz ki "benim inancıma göre bana hiçbir sebep bir İnsana değil ölüm en ufak bir zarar vermeyi bile gerekçe göstermez" bu sizin inancınız mı? SİZ ÖYLE OLDUĞUNU SÖYLEDİĞİNİZE GÖRE EVET!!!

ben de soruyorum size böyle böyle bir durum var ve insanlar ölüyor buradaki sebepler sizin için birer gerekçe olarak kabul edilemez mi?

bu tam da sizin inancınızla ilgili .

ya evet diyeceksiniz ya hayır.

yine siz diyorsunuz ki "Savaşmanın gerekli olduğunu ileri sürerken bir taraftan da Barışı öngörmeniz kendinizle de çeliştiğinizi ifade etmektedir"

ben de soruyorum, Bosna-Hersek'te 90lı yılların başında gerçekleşen büyük faciaya karşı NATO silahlı gücünü kullanarak görece Barış tesis etmiştir. Gerektiğinde Barış için Savaş bir gerekliliktir.

hakikaten sosyal olgulardan muaf ve biraz da -afedersiniz ama- uçuk görüşleriniz var.

Ekim 09, 2007, 05:48:20 ös
Yanıtla #24

Son olarak şunu da belirtmek isterim; ben hiçbir şekilde hiçbirşey için asla alet etmem hele hele çok Saygı Duyduğum İnanç için ise hiç değil_
Tanrı'nın bana ihtiyacı yoktur, Tanrı'nın Güzelliğini, Sonsuzluğunu ve Güç'ünü herkesin idrak edebileceği şekilde Evren'e açık bir biçimde sunulmuştur. Sözüm ona benim burada ne kimseye kendi İnancımı empoze etme gibi bir niyetim olabilir ne de bunun için asla uğraşmak bile kendim için mümkün değildir_  

Ekim 09, 2007, 05:51:22 ös
Yanıtla #25

Kişiselliği rencide ettiğiniz sürece hiçbir yere varamıcağınızı özellikle belirtmek isterim. Açıkçası İnancımı sorgularken bile ne şekilde hareket ederek sorguladığınızı bir türlü anlamış değilim ama gene de ben cevap vereyim; benim İnancımın Temel Kaynağı: HÜMANİZM_
Sanırım bu herşeyi açıklar_

Ekim 09, 2007, 05:54:21 ös
Yanıtla #26

Ben inancınızın kaynağını anladım ve tartışmayı burada noktalıyorum.
TEŞEKKÜRLER_

Ekim 09, 2007, 06:07:22 ös
Yanıtla #27
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

çelişkili bir tutum sergilemiyorum. benim mesajlarımdan sonra siz "am olarak hakim olamadığınızı farkettim ki zaten sizin dışınızda diğer arkadaşlarla tartışmak amacıyla açmış olsaydım uluorta bir durumda paylaşıma açık tutar ve isim belirtmezdim" dediniz. ben de madem oyle o zaman biraz daha SABIR dedim.

hah yine de çelişkili bir tutum sergilediğimi düşünüyorsanız. Bırakınız bir kez de ben çelişkili bir tutum takınayım. sizin çelişkileriniz ve çelişik tutumlarınızın yanında ben bir kez çelişkili olmuşum çok mu?

evet lütfen soruma cevap verin. Sizin inancınız bu gerekçeye ne diyor?

---

yine her zaman ki gibi, cevpa veremeyeceğiniz bir husus olunca "tartışmayı burada noktalıyorum" kaçamaklılığına sığınıyorsunuz. Siz moderator değilsiniz ki bir şeyi noktalayasınız.

Saın Sevil,

tartışma kültüründen ne anladığınızı da anlamış değilim. Bu yaptığınız alenen terbiyesizliktir. Karşınızdakine saygısızlıktır.

Sizin inancınızın kaynağını anlamış değilim. Hümanist doktrin açısından Ceza Hukuku vardır. ve bu hukuk da da idam cezası kabul edilmektedir. buna ne diyeceksiniz acaba. bundan haberiniz var mı ki?

her neyse lütfen soruma cevap veriniz. Zaten 1. sayfadaki sorumu da es geçtiniz.

ki sizinle girdiğim tüm tartışmalarda nedense hep benim sorularım es geçiliyor.

EVET BAYAN SİZİN İNANCINIZA GÖRE, PKK TERÖR ÖRGÜTÜ MENSUPLARINI ÖLDÜRMEK HAKSIZLIK MIDIR?

SİZİN İNANCINIZ GÖRE KAMU DÜZENİNİ TESİS ETMEK VE KORUMAK İÇİN TERÖR VE TEDHİŞ EYLEMLERİNE GİRİŞENLERE KARŞI SAVAŞIM
ESNASINDA BİRİSİNİN KOLLUK TARAFINDAN ÖLDÜRÜLMESİ HAKSIZLIK MIDIR?

p.s.: ayrıca kişiliği rencide edici sözleri siz sarfetmektesiniz ya neyse bunların hepsini görmezden geliyorum.

p.s.2: sizin inancınızı sosyal olgular üzerinden sorgulamaya çalışıyorum. siz ise yine kaçıyorsunuz.

ps.3: Ceneve Sözleşmesi hakkında bilginiz var mı? sualini cevapbilginiz var mı cevaplamadınız. İNSANCIL HUKUK hakkında bilginiz var mı diye sorduğumda, derslerimin yarısı hukuk dersiydi demiştiniz. (büyük ihtimalle i.i.b.f. nin herhangi bir bölümü ve en iyi tahminle kamu yönetimi okuyor veya mezunusunuz). CENEVRE SÖZLEŞMESİNİN 3. MADDESİ HAKKINDA BİLGİNİZ VAR MI diye bir kez daha soruyorum.

p.s.4: sizin Tanrınız acaba sosyal olguları dışlayan bir Tanrı mıdır?

p.s.5: "tartışma kapasitesine sahip olamadığınızı farkettim" diyorsunuz, lütfen insafa geliniz. şu sitede üye olup da bu yazışmayı takip eden arkadaşlara soralım isterseniz. işte herşey ayan beyan ortada ne diyorsunuz bu hususta diye

p.s.6: Allah aşkına kuzum yada düzelteyim Tanrı aşkına kuzum, sizin hukuk derslerinize kim giriyordu?

Ekim 09, 2007, 06:19:37 ös
Yanıtla #28

Sayın skullg, moderetör olup olmamayla bir ilgisi yok lütfen bu kadar da kendinizi birtakım hareketlerle sıkmayınız konu açmış olduğum bir konuysa eğer ve karşımdaki kişi de tartışmayı bırakıyorsa ve bu tartışmanın mahiyeti de belli olduysa benim de burada noktalamam gayet normal lütfen yapmayın

Ekim 09, 2007, 06:24:43 ös
Yanıtla #29

O zaman ben de doğal olarak şunu söyleyebilirim siz kim oluyorsunuz da bana sormuş olduğunuz sorunuza cevap vermem için beni zorluyorsunuz? Ayrıca cevap verip vermemem sadece beni ilgilendirir. Sözüm ona birey olarak neye karar verip veremeyeciğimi ancak kendim bilirim ve bu da size düşmez. Lütfen haddinizi bilin ve benimle konuşurken edebinizi terbiyenizi takının saygısızca göstermiş olduğunuz hareketlere bu zamana kadar gösterdiğim anlayışı bu dakikadan sonra göstermiceğim.