Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İnsanın İnsanı Öldürmesi Dinen Uygun mudur? Değil midir?  (Okunma sayısı 25582 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 09, 2007, 06:28:29 ös
Yanıtla #30

Sayın Site Yöneticileri Forumun Seviyesinin Düşüklüğünü sağlayan bu kişiye gereken cevabı ben mi vereyim yoksa Sizler mi? Eğer bana göstermiş olduğu büyük saygısızlığı mazur görüyorsanız Sizlere söyleyebilecğim şey zaten olmaz ve Saygım Sonsuzdur. Ancak benim bana karşı yapılmış olan bu büyük saygısızlığı da kabullenmem İMKANSIZ_
SAYGILARIMLA_
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Ekim 09, 2007, 06:30:29 ös
Yanıtla #31
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn. SEvil,

daha ilk sayfada belirttiğim son vulu bulmuştur.

elbetteki cevap vermeme hakkına sahipsiniz. bunu bir zorlama olarak almayınız. ama siz benim diğer sayfadaki sorum üzerine biliyorum dediğiniz için ben buraya geldim. eğer bilmiyorum deseydiniz hiç boşuna buraya kadar yorulmazdım. hele ki 6 gün sonra gireceğim çok hayati bir sınav öncesinde... bu sınava rağmen sizi kırmamak için zahmet ettim, sizi dinledim, sorduklarınıza kendimce cevaplar verdim.

ama görüyorum ki aynı incelik ve nezaketi siz şahsıma göstermek istemiyorsunuz.  bunu dahi saygıyla karşılıyorum.

sevgi ve saygılarımla

NUR OLSUN, Çünkü ilk önce söylenen söz buydu.

Ekim 09, 2007, 06:33:04 ös
Yanıtla #32

Tanrı Aşkına Saygıdan mı bahsediyorsunuz? Saygı kim siz kimsiniz? Sizin Saygı anlayışınız buysa size doğrusunu söyleyeyim normalde sizin gibi insanlarla günlük yaşantımda asla ama asla muhatap olmam şimdiye dek sessiz kalışımın tek nedenini söyleyeyim bana karşı yapılan her hareketi mazur görmemin ve olayı asla tek taraflı olarak kendi tarafıma çekmeyişimin gerçek nedeni tamamen bu gibi şeyleri önemsemediğim içindir. Ancak herşeyin bir haddi bir sınırı vardır ve kalkıp da bu dakikadan sonra sizin saygısızlıklarınızı kabullenmem mümkün değildir. Kendi anlayışım gereği göstermiş olduğum fazlasıyla iyi niyetimi suistimal eden sizinle de bu saatten sonra hiçbir noktada değil fikir alışverişi uzaktan yakından sizin gibi saygı ve terbiyeyi bilmeyen kişiyle hiç mi hiç işim olmaz.
« Son Düzenleme: Ekim 09, 2007, 06:38:11 ös Gönderen: SEVİL »

Ekim 09, 2007, 06:35:32 ös
Yanıtla #33

Sn Üyeler,

Seviyeli giden tartışma yine kişiselleşmeye başladı.Olay bu boyuta taşındığı zaman görüntü çirkinleşiyor ve saygınlıklarınız zarar görüyor.Konuya bu açıdan bakmanızın tartışmayı kişisel olarak almamanıza yardımcı olacağını düşünüyorum.

Saygılarımla
Omnia mors aequat

Ekim 09, 2007, 06:37:26 ös
Yanıtla #34
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sayın Site Yöneticileri Forumun Seviyesinin Düşüklüğünü sağlayan bu kişiye gereken cevabı ben mi vereyim yoksa Sizler mi? Eğer bana göstermiş olduğu büyük saygısızlığı mazur görüyorsanız Sizlere söyleyebilecğim şey zaten olmaz ve Saygım Sonsuzdur. Ancak benim bana karşı yapılmış olan bu büyük saygısızlığı da kabullenmem İMKANSIZ_
SAYGILARIMLA_

Sn. Sevil,

sizin beni bu tartışmaya çekmedeki asıl gayenizi şu anda çok daha net bir şekilde anlamış bulunmaktayım.

"bir mümin bir kez sokulduğu delikten bir daha sokulmaz" der Allah Resulü. emin olnu ki bir daha bu tongaya düşmem.

geçmişten gelen öç alma duygunuzla yapmış olduğunuz bu hareketi de mazur görüyorum. ama sizin inancınızla örtüşmediğini ayrıca ve üsütüne basarak belirtmek istiyorum. size vurmadım bile vursayıdım da sizin sol yanağınızı çevirmeniz gerekirdi. tutarlılık açısından. (bu vurma ve yanak çevirme tamamen sembolik olarka söylenmiştir)

Lütfen sitede bulunan insaff ehli bir arkadaş sitenin seviyesini nasıl ve ne şekilde düşürdüğümü izah edebilir mi?

Sn. Bayan'a ne şekilde bir saygısızlık ettiğimi de belirtiniz.

Sn. Sevil, sizinniyetiniz benim siteden uzaklaştırılmam ve/veya bir daha bu siteye girememem. bunu sebeplerini de gayet iyi anlıyorum.

ama en azından ehli insaf sahibi bir arkadaştan su sorularımın cevabını bekliyorum. ki varsa bir hatam düzelteyim diye.

Sn. Sevil,

size saygılarımı sunuyor. ve bundan böyle artık siz sitede yokmuşsunuz sanki hiç olmamışsınız gibi davranacağımı, sizi her daim göz ardı edeceğimi, yazacağınız hiçbir yazıya cevap vermeyeceğimi, şahsıma yönelik söyleyeceğiniz sözleri dahi yanıtlamayacağımı bildiririm.

saygılarımla...

Ekim 09, 2007, 06:41:41 ös
Yanıtla #35
  • Mason
  • Uzman Uye
  • *

Sayın Üyeler,

Sn. MYSTICPROVOCATEUR ' un uyarısını dikkate almanız hususunu önemle hatırlatmak isterim.

Saygılarımla,
Tempus fugit...

Ekim 09, 2007, 06:45:04 ös
Yanıtla #36
  • Mason
  • Uzman Uye
  • *

Konuyu kişiselleştirmeniz hususundaki ısrarcı tutumunuzun sürmesinden ötürü konuyu kilitliyorum. Lütfen diğer konularda kişisel tartışmalar içerisine girmeyiniz.

Tartışmanın bu hale gelmesi gerçekten üzücü.

Saygılarımla,
« Son Düzenleme: Ekim 10, 2007, 06:27:55 öö Gönderen: Omnia Tempus Alit »
Tempus fugit...

Ekim 10, 2007, 07:21:02 öö
Yanıtla #37
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin Uyeler,

Konunun kilidi acildi. Kisisel tartismanin devami halinde yaptirim uygulanacaktir.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Kasım 02, 2007, 05:16:19 ös
Yanıtla #38
  • Ziyaretçi

DEĞERLİ kardeşlerim burada çeşitli fikirlerini ortaya koymuşlar.saygı duymak lazım fakat benim ilgimi çeken bir kaçına itaafen şunları söyliyeyim.

bütün dinler hoşgörü ve sevgiyi anlatmaktadır öyleki bazı noktalarda bu kural geçerli olmamaktadır.
ayrıca bu konuya hangi din açısından baktığımızda çok önemlidir.

dünyaya yukarılardan baktığımızda çeşitli bölgelerde insanların zulme  soykırıma marus olduklarını görmekdeyiz  aynı birilerinin 1000 lerce kilo metreden gelip  ülkelerde bozgunluk düzensizlik soykırım ve topraklarını işgal etmesi gibidir  bunu yapan  askeri güce karşı hala  hoşgörü ve sevgi göstermek mümkünmüdür!  şimdilik yazacaklarım bu kadardır ama  diğer kardeşler bu konuya İlgi gösterip  düşüncelerini sunup veyahut bana birşeyler sormak isterlerse memnuniyetle karşılık verECEĞİMİ BELİRTMEK İSTERİM.
SAYGILAR

Kasım 11, 2007, 01:01:44 ös
Yanıtla #39

Saygıdeğer Klmtrs; Sizin gibi Yüksek Bilgi, Seviye ve Kültür Anlayışına sahip olan bir Kişi'yle her konuda tartışmayı çok isterim...

Sevgi ve Saygılarımla!.....