Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İslam ın Karanlık Yüzü  (Okunma sayısı 111576 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 24, 2008, 02:02:27 öö
Yanıtla #120
  • Ziyaretçi

ben darwinin enrim teorisine katılmıyorum canlılarda böyle bir olay asla yoktur.Hiçbir canlı farklı bir canlının evrimleşmiş hali değildir.Benim anladığım anlamdaki evrim soyut bir evrimdir.

Ağustos 24, 2008, 02:04:24 öö
Yanıtla #121

Benim anladığım anlamdaki evrim soyut bir evrimdir.

Pekala seni dinleyelim :) o halde bize soyut evrimi aciklayabilmen mumkun mu?
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Ağustos 24, 2008, 02:09:47 öö
Yanıtla #122
  • Ziyaretçi

gerek olduğunu sanmıyorum soyut evim anlayışım hepimizin tekamül olarak bildiği bir olay...evrimde denir buna insanın evrimleşmesi...

Ağustos 24, 2008, 02:26:09 öö
Yanıtla #123
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Darwin'in Tanrı'yı tanıması ve reddetmesi hakkında ne biliyoruz emin değilim ama darwin teorisini iyi araştırırsanız Tanrı'ya yer yoktur teorinin hiçbir kısmına koyamıyorsunuz Tanrı'yı deneyin isterseniz.Ayrıca maymundan geldiğimizi kanıtlamak amacıyla bazı devirlerde insanla maymun arasındaki canlılar gösterilmiş farklı isimler verilerek devir devir insana dönüşen bir canlı kronolojisi çizilir ancak çoğu kitapta bu çizimlerin hayali olduğu kanıtlanmış ve asla böyle canlıların yaşamadığı ortaya konulmuştur.Tıp öğrencilerine gelince onlara her zama kuşkuculuk öğreilir çünkü...asla birşeyi kesin bir dille reddetmemeli veya kabul etmemelidirler.Ama bentıpçı ya da bilim adamı değilim kuşku duymak için de nedenim yok.

Ayrıca Sevil sorduğun soruya bakılırsa sen evrimden bahsetmiyorsun çoğalmanın-türün devamlılığı çok basit bir olay bunun evrimle uzaktan yakından alakası yok.Ruhsal evrim vardır bu da tekamüldür zaten.Fiziksel bir evrim bana göre söz konusu değildir kesinlikle...

Bu sayfaya dönecek olursak. Darwin bilinemezciydi. sadece kendisi değil,hemen hemen her türlü bilim adamında vardır bu. bir icat yapsalar dahi,daha iyisinin çıkacağını söylerler veya bir görüş attıklarında ortaya,meclise, bundan emin olunmadığını da söylerler. ama yazıları 'kesinlik' ifade eder. ifade etse dahi onların bu yazı üslubundan kaynaklanır.Maymundan geldiğimizi kimse söylememiştir ama ortaya atılmıştır böyle bir görüş. çünkü ortaya ayılmasa itilim,çürütme,araştırma olmazdı. bu konuda çok acımasızca eleştiriler var. dinler topraktan olduklarımızı söyler. tıp öğrencilerine cevabıma gelince, tıp okuyan birisi zaten kuşkucu olmalı.. bu bizzat bir bilim adamının önemli bir umdesidir. islam tıpçılarıda gelişme için kuşkucu olunması gerektiğini bizzat öğrecilerine söylerlerdi. atomu bulanlar atom parçalanamaz ama belki ileride olabilir demişlerdir. bunların yansıtılması ise "atom  parçalanamaz" şeklinde olmuştur. kesinliği insanlığa bilimadamları değil 'aktarıcılar' sunmuşlardır.
    Devam ediyorum..(ikinci paragraf) evrimin içinde seleksiyonda vardır,çoğalmakta vardır ki çoğalmak başka türlerle doğa ortamında ilişkiye girmeyi doğurur. fiziksel evrim elbette vardır. ilkçağ insanı ile günümüzün çalışan ve düşünen insanının vücudu bir mi? bu çok acımasız bir primitif düşüncedir. çünkü zeka ve onun ürünü olan teknoloji,sosyoloji gibi bilimler yaşayışları etkilemiş ve yaşayışlar her üreyen insana yanmıştır. ilkçağda insanlar ellerini fazla kullanırdı... dikkat edin ilk çağ insanının eli çok sağlam ve bölgesine göre ise büyüktür.. ağız yapılar biraz daha büyüktür. beyin kısmı ise küçük. günümüzde ve ileride ise beyin kısmı genişleyecektir. habertürkte 2 hafta önce bir haber vardı,ingiliz bilim adamları yüzyıllar sonraki insan profilini koymuşlardı,yapmışlardı. göbekli,çelimsiz zayıf bacaklar,radyasyondan saçsız kalan bir yapı,düşünceden dolayı genişleyen beyin üst bölgesi. ellerin parmak uçlarının kullanılması sonucu parmak uçlarının irice yapısı,zayıf kollar,ışığa sağlam gözler.... bunlar bir yerden değil,akıldan çıkma ürünler. bunlar yanlış veya doğru, ben gurur duyuyorum. ne yüce ki düşünüyorlar. ve ilginçtir ki,yığınların reddediği düşünce yüzyıllar sonra gerçekleşiyor.
   Bu arada ruh evrimi bildiğimiz irade ve türevlerinin adaptasyonu mu?

Ağustos 24, 2008, 02:49:28 öö
Yanıtla #124
  • Ziyaretçi

ilkçağ insanının farklı olması şimdiki insanın farklı olması darwin'in evrimiyle açıklanmaz Sayın de_hund...sürekli bir öğrenme olayı mevcuttur birşey keşfedilmiş sonra birşey keşfedilmiş ve arkasından birşey insanları ilkel veya modern yapan doğa koşullarıydı yoksa insan olarak farklı değiliz ilkçağ insanıyla.Sizin dediğiniz şuna benzedi eskiden insanlar mektup yazardı şimdi mail atıyorlar tamamıyle doğru örnek budur bunun evrimle falan uzaktan yakından alakası yok.İnsanın öğrenme ve gelişme sürecidir bu...

Ağustos 24, 2008, 03:10:56 öö
Yanıtla #125
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

yaaa nasıl açıklanır peki? yahu biyolojide ilk devrim darwine ait. her yönden biyolojik olarak canlı değişiyor.. sen tutmuşsun ruhun evrimide evrimi. yani sen bu kadar tıpçıyı geride bırakan bu fikirlerine inanıyomusun? (öyle deme şimdi sen epey yol katetmişsin)
   son yazdığın tarzda oyuncaklar örnekleme...malum ben pek takılmam o çomaklara..

Senin için(bak senin için yanlış işitmedin) yarın bütün tıpçı arkadaşlarımla buluşcam. aaa tıp öğrencileri şöyle böyle yetişiyorlardı...kime başvursam acaba..

Ağustos 24, 2008, 03:27:53 öö
Yanıtla #126
  • Ziyaretçi

örnek tam da durumu açıklayan bir örnekti ama işinize gelmedi sanırım.Ayrıca tıpçılar diyerek genelleme yapmayın sizin arkadaşlarınız bunlar.Lütfen adamakıllı bilimsel gelişmeleri antitezleri ve bilimadamlarınca yapılan tez çürütme işlemlerini inceleyin.Bu arada tıpçılar şüpheci yetişirilir derken bunu kötü manada söylemedim öyle olması gerekiyor zaten ben sizin söylediğinize açıklama getirmiştim sadece.Gönül rahatlığıyla buluşabilirsiniz tıpçı arkadaşlarınızla

Ağustos 24, 2008, 04:20:06 öö
Yanıtla #127
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Yo merak etmeyin doğrulara sizden daha çok önem veririm.Sağlam örnekler verin ben kabul ederim. ama kelime oyunlarına pek gelmiyorum biliyomusunuz? tıpçı arkadaşlarımı genellediğimi hatırlamıyorum. yine söylüyorum pek kelime oyunlarına başvurmayın. yanımda onlar onlarla konuşmam demek ne zamandır genelleme oluyor?
   Bilim darwinizm ile dalga geçmiyor..bilimsel olan birşey varsa budur zaten. Darwinizm sizin tanrınıza birşey demedi ama birşekilde iyi sarstı bazı çevreleri. hadi bırakalımda bunları neo-darwinizme ne diceksiniz? kimse kılıf uydurmasın birşeylere.

Ağustos 24, 2008, 03:56:56 ös
Yanıtla #128
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bence konu dağılıyor...İslamın karanlık yüzüyle Darwin biraz bağdaşamıyor gibi...tartışma tekniği açısından...
Bilgili bir aptal, bilgisiz bir aptaldan daha aptaldır.
  Moliere

Ağustos 24, 2008, 04:44:28 ös
Yanıtla #129
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Her konu gibi.. aslında herşey her mantıkta tek birşeye çıkar. ondan zaten konu buralara kadar geldi.