Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İ.A.M.  (Okunma sayısı 72510 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 16, 2007, 08:25:18 ös
Yanıtla #170
  • Ziyaretçi

ya kafamı karıştırdın alaaddin bu adam tam olarak kaç yaşlarında nasıl 40 yaşlarındayken bursalı oluyor benim bildiğim insanın doğum yeri neresiyse ölene dek de oralı oluyor sen benle dalga mı geçiyorsun

Ağustos 16, 2007, 08:27:00 ös
Yanıtla #171
  • Ziyaretçi

ya hiç sorma dostum bu sabırsızlık huyumdan ben de nefret ediyorum ama bir türlü üzerimden de atmış değilim

Ağustos 16, 2007, 08:28:04 ös
Yanıtla #172
  • Uzman Uye

Bursalı 40 yaşında iken mehdilik görevini aldı. Şuan Amerikada yaşıyor Türk kendisi.
''Kızıl elmada buluşalım''

Ağustos 16, 2007, 08:28:53 ös
Yanıtla #173
  • Uzman Uye

Bu soruların cevapları ne işine yarıcak onu bilemiyorum.

Ağustos 16, 2007, 08:29:10 ös
Yanıtla #174
  • Ziyaretçi

ha şöyle söyle işte şimdi anladım dostum sağol yani net olarak adam 74 yaşlarında öyle mi

Ağustos 16, 2007, 08:29:52 ös
Yanıtla #175
  • Ziyaretçi

dostum sadece merak işte ama verdiğin bilgiler için tekrar tekrar teşekkür ederim.

Ağustos 16, 2007, 09:02:23 ös
Yanıtla #176
  • Ziyaretçi

Tartışmaya girmeyecektim ama Sevgili Aladdin şimdide Kürt Said'e Allah'ın kitap yazdırdığından bahsetmiş. Şimdilik bunu geçelim. Birkere bu İskender isimli kişi Peygamber olduğunu kendisi iddia ediyor. Onca yerden bakıp bunu görebilirsiniz, hepsimi yalan söylüyor? Müridide gelmiş yok o sadece Mehdi'yim diyor diyor bize peki Mehdi ne demektir? Kıyamete yakın dünyaya geleceğine, tüm inananları Tanrı için tekrar bir araya toplayıp birsürü mucizeler yapacağına sonrasında Deccal tarafından öldürülüp kıyamet kopacağına inanılan kişi. Buarada kendileri neden Fetullah Gülen gibi Amerika'da yaşıyor acaba?

NOT: Kur'an da Mehdi geçmez...

Peki Kürt Said kimdir?

31 Mart Vakası, Nakşilerin ve değişik kesimlerden yobazların destek verdiği bir "Gerici İsyanı" olarak tarihe geçmiştir. 31 Mart Vakası'nın gerici kahramanı(!) Derviş Vahdeti, Nakşibendi tarikatından idi. Derviş'in çıkardığı "Volkan" gazetesine Saidi Nursi(kürdi) de yazıyordu. 1924'te hilafet kaldırılınca, İngilizlerin organize ettikleri Şeyh Sait isyanı başladı(1925). Bu olayda Nakşiler, doğuda birçok Türkmen-Alevi köyüne baskın yapmış, yakıp yıkmıştır. 1930'da Menemen'de ayaklanan yobazlar da öğretmen-yedek subay Kubilay'ı şehit ederek başını kesip sokaklarda dolaştırdılar. Bu isyanın başındaki Derviş Mehmet de Nakşibendi tarikatındandı.

31 Martçı Saidi Nursi(kürdi), 1925'te Şeyh Sait isyanıyla mahkum olmuştu. Saidi Kürdi, Nakşiliğe dayanan Nurculuğu yaymaya çalışan bir laiklik ve cumhuriyet düşmanıydı. Aslında hareketin özünde Türk düşmanlığı yatmaktaydı!..

Bumu senin yolundan gittiğin adamlar bunları yol gösterici olarak belleyene - onlar benim yol göstericim diyene kadar neden M. Kemal Atatürk'ün yolundan gitmiyorsun?

Ağustos 16, 2007, 09:10:42 ös
Yanıtla #177
  • Uzman Uye

Leon seninle artık tartışamıyacağım. Bütün açıklamalarımıokumamışsın bile. Kusura bakma en başa döndük. Ben sadece anlattım.

Senin yolun öyle benim yolum böyle. Orda yazanlar senin doğruların. Bu yolun bi sonu olucaktır elbet inş. orda görüşürüz ve kimin haklı kimin haksız haklı olduğu ortaya çıkar. Ama iş işten geçmiş olur.
« Son Düzenleme: Ağustos 16, 2007, 09:19:02 ös Gönderen: alaaddin »

Ağustos 16, 2007, 09:41:03 ös
Yanıtla #178
  • Ziyaretçi

aslında merakım buydu yani kıyamete yakın bir kişinin mehdi mi mesih mi olduğunu bilmiyorum ama geçen gün biryerlerde gözüme çarptı ve bu sitede de mehdi diye ismi geçen bu kişiyi görünce acaba kıyamet mi yaklaştı diye kendi kendime soramadan geçemedim acaba dünyanın sonu mu geldi gerçekten pek inandırıcı gibi gelmiyor bana ama neyse boşverin bana aldırmayın siz devam edin lütfen   

Ağustos 16, 2007, 10:02:21 ös
Yanıtla #179
  • Ziyaretçi

Leon seninle artık tartışamıyacağım. Bütün açıklamalarımıokumamışsın bile. Kusura bakma en başa döndük. Ben sadece anlattım.

Senin yolun öyle benim yolum böyle. Orda yazanlar senin doğruların. Bu yolun bi sonu olucaktır elbet inş. orda görüşürüz ve kimin haklı kimin haksız haklı olduğu ortaya çıkar. Ama iş işten geçmiş olur.
Çok genç yaşta beynin yıkanmış. Buarada yazını değiştirmişsin seni öyle bir inandırmış öyleki kendini doğru yolda gittiğini sanıyorsun. Akıllı bir insan bu adamın hangi söylediğine inanır?