Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İ.A.M.  (Okunma sayısı 71847 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 09, 2007, 09:31:24 öö
Yanıtla #20
  • Ziyaretçi

vaybe ne yazmisim... kitap gibi :D

Nisan 09, 2007, 09:54:25 öö
Yanıtla #21

İslam tüm semavi dinlerin birleşik adı, aynı Tanrıdan gelen bir  din sistemi olarak düşünülürse...
Hristiyanlık Musevilik Müslümanlık
Hepsinin peygamberi ayrı ancak Müslüman olan bir insan İslamın Şartlarından biri olan ''tüm peygamberlere inanma'' hususunda iman etmiş olmalı.
Bu dinlerin sonuncusu ve birleştiricisi sıfatıyla İslam ve Peygamberi Hz. Muhammed(s.a.v.) peygamberlik konusunda son noktayı koymuştur.Kendisinden sonra bu dinlerin temsilcisi ve aynı Tanrı 'nın elçisi yeni bir Peygamber daha gelmeyecektir.

Kişiler eğer Peygamber olduklarını söylerse buna tahammül yada saygı gösterilebilir ancak bu kişinin aynı Tanrı 'ya inancı olmadığının kanıtıdır.
Tehlikeli olan husus burada eğer bahsi geçen kişi hem İslam dinine inandığını söyler hemde yeni bir Peygamber olduğunu ifade ederse Allah 'ın sözünün dışında birşey söylemiştir.
Kişi der ise '' ben başka bir Tanrı ve başka bir dini temsil ediyorum , o dinin Peygamberiyim '' o zaman çelişen bir durum söz konusu değildir.
Ben buradaki ayrıma dikkat çekmek istedim insanların inançları kendi bilecekleri vicdani konulardır , ben kimsenin vicdani tartısına müdahale etme niyetinde değilim!

Saygılar , sevgiler

Nisan 09, 2007, 10:28:45 öö
Yanıtla #22
  • Ziyaretçi

guzel bir yorum bende celiskilere degindim zaten. alladdin icin beyni yikanmis demek istemiyorum ama sanirim fazla etkisi altinda kalmis bu gurubun. keske kendisi biraz her yonlu arastirip, bilgili kisilerin yorumlarinida alarak kendi gorusunu ortaya koysa.

Nisan 09, 2007, 09:16:39 ös
Yanıtla #23
  • Ziyaretçi

Sanırım Alaaddin bizi yanlış anladı biz onun değerlerini eleştirmiyoruz veya kötülemiyoruz sadece tartışıyoruz, muhabbet ediyoruz vs... :) ama burada kapatabilirizde her insan istediğine inanmakta serbest. Elbet kendisi doğru yolu bulacaktır ben inanıyorum, onu huzursuz etmeyelim. Ama Alaaddin dediği gibi şuanda 17 yaşında bir gençse ve bu şekilde bağlanmışsa bu olay 3-4 senelik bir bağlanmadır yani Alaaddinin aklına daha küçük yaşta girilmiş olabileceğinden beyni yıkanmış olabilir demiştim bildiğiniz gibi böyle kişiler ve tarikatlar çok...

Alaaddin, kardeşim sana beynin yıkanmış lafı zaten farkında olmadan yani bu sebepetn dolayı çıktı kasten değildi... Umarım alınmadın. ;)

Hoşlanmıyorsan konuyu kapatalım!..

Nisan 09, 2007, 10:29:41 ös
Yanıtla #24
  • Ziyaretçi

Ben im Sn.Alaaddin ile sohbetlerim sonucunda, kendisinin gayet akli basinda ve mantikli bi kisi olduguna kanaat getirdim. Ben de kendisine benzer sorular sormustum, o da bana cevaplar vermisti. Ben arkadasin inancina saygi duyuyorum. Zira ARAC degil AMAC onemlidir :) Kendisi o kisinin yolundan gidip, insanlik icin muslumanim/dindarim diye gecinenlerden daha faydali isler yapacaksa benim icin cogundan daha degerli bir insan olur.
« Son Düzenleme: Temmuz 27, 2007, 06:57:03 ös Gönderen: SublimePrince »

Nisan 10, 2007, 01:55:57 öö
Yanıtla #25
  • Ziyaretçi

Alıntı
Elbet kendisi doğru yolu bulacaktır ben inanıyorum,

O da senin icin ayni seyi diyordur. Sonucta Onun dogrusu ona dogru, senin dogrun sana dogru.

Alıntı
Zira ARAC degil AMAC onemlidir  Kendisi o kisinin yolundan gidip, insanlik icin muslumanim/dindarim diye gecinenlerden daha faydali isler yapacaksa benim icin cogundan daha degerli bir insan olur.
Kessinlikle. Eger iyi seyler yapiyorlarsa, kime neye inandiklarini bende umursamam. Aslinda Masonlara boyle bakilmasi lazim.

Nisan 12, 2007, 07:46:40 öö
Yanıtla #26
  • Uzman Uye

Yakın zamanda kimin kim olduğunu anlarsınız. Siz sadece o  kişinin ismini hatırllayın yeter.
''Kızıl elmada buluşalım''

Nisan 12, 2007, 08:09:28 öö
Yanıtla #27
  • Ziyaretçi

Neden ne olcakki yakin zamanda? mucizemi yapacak?

Nisan 15, 2007, 04:56:44 öö
Yanıtla #28
  • Aktif Uye

hey Allah'ım ya konuya bak..
kim neye isterse ona inanır..da..arkadaşım o zaman senn peygamberin sana hangi kitabı getirdiyse bize ondan örnekler ver,niye başka bir dinin (yeni bir peygamber yeni bir din demektir) kitabından bize deliller sunmaya çalışıyorsun.
ikincisi,Hz.Muhammed dahi Allah ile görüşmemiş iken (aralarında bir perde varken görüşmüşlerdir) nasıl olurda ne idüğü belirsiz birinin ben Allah ile görüştüm demesine kanarsın.
Kur'an'da "her kavme elçiler gönderildi" diyorsun ama niye Kur'an'ın "son peygamber Hz.Muhammeddir" dediği kısımları atlıyorsun.
bu arada kusura bakmayın.
« Son Düzenleme: Nisan 15, 2007, 02:00:01 ös Gönderen: hiario »
Vostede é vostede. . Nunca perder o caducidade. .

Nisan 15, 2007, 05:06:45 öö
Yanıtla #29
  • Ziyaretçi

Bu konuyu kapatalım artık. Alaaddin bu başlığı açmak zorunda değildi biz teşvik ettik. O doğruyu bulacaktır! Üslubunuza biraz daha dikkat ediniz!..