Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Kavga Bölümünün Açılması  (Okunma sayısı 6568 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 17, 2016, 05:22:39 ös
Yanıtla #20
  • Uzman Uye

" Susma, sustukca sira sana gelecek"

Yinede BARIS.

Eylül 17, 2016, 05:37:35 ös
Yanıtla #21
  • Aktif Uye

Doğru rehberini bulana ne mutlu...

Eylül 17, 2016, 05:45:37 ös
Yanıtla #22
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Her zaman tabiki savaş. Hayat kaostan ibaret aksiyonda adrenalin de savaş ta var.
Barış zor ama savaş kolay.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Eylül 17, 2016, 05:54:35 ös
Yanıtla #23
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sanırım yanlış anlaşılma olmuş. Böyle bir bölümün açılmasındaki amaç kavga ateşini dahada körükleyip insanların birbirinden soğuması veya nefret etmesi değil. Aksine burada yaşanan çekişmelerin tatlıya bağlanması üzeredir.
Ayrıca ismi ne olursa olsun "kavga, barış, sulh.." böyle bir bölümün açılması gerekliliğidir.

İnsan kazanmak çok zor, kaybetmekde çok kolaydır şu dünyada.

Bu başlıktada şahit olduğumuz üzere birbirine dargın, küskün olan üyeler birbirlerinden özür dilediler.

Kavgaların, tartışmaların tatlıya bağlandığı bir bölüm bu foruma şarttır.

Yada:

Forumda illa kavga çıkarmalıyım anlayışına sahip üyeler var. Bunların kibirlerine ve egolarına sahip çıkması lazım.
Burada harika paylaşımlar olduğu gibi etnik bir kökeni zedeleyici, kırıcı kavga ateşini, ayrımcılığı körükleyici paylaşımlar yapılmakda.

Bu fikir ve vicdan özgürlüğü değil resmen terbiyesizlikdir. Özgürlükçü gözüküp, insanların gelmişini geçmişini eleştiri adında hakaret etmeye kimsenin hakkı yokdur. Sonuçta yüzlerce binlerce kişinin arasından elenerek bu foruma üye olduk. Bunun hakkini kavgayla veremeyiz...

Öz eleştiri yapayım. Mesela yukarıda bahsettiklerime ve insani değerlerimi aşağılayan paylaşımlar olduğunda bende buna dahil oldum ve olacağımda. Kimsenin gerek dini gerek siyasal düşünceye sahip insanları aşağılamaya hakkı yoktur. Bu forumda böyle insanlara karşı tek başıma dimdik durduğum için yeri geldi bir dışlanmayla karşı karşıya kaldım. Yeri geldi eleştiri adı altında hakarete uğradım. Yazdığım kelimeleri cımbızlayarak art niyet arayan, kalp kırmakdan öte gidemeyen insanlarla karşı karşıya kaldım. Kimseyede kırgınlığım yok. Herkes dört dörtlük değil sonuçta bende dahil.

Önerim yönetim tarafından red edilmiş. Hayırlısı olsun ne diyeyim. Konu başlıklarının altında alakasız iletiler ve kavgalar bizi bekliyor sanırım.

Bundan önce olduğu gibi bundan sonrasındada...

« Son Düzenleme: Eylül 17, 2016, 06:38:34 ös Gönderen: Zaharoff »
Her kande baksam görünür gözlerime sırr-ı ezel
Her şey ulaşıp aslına çıktı aradan kainat

Eylül 18, 2016, 12:22:39 ös
Yanıtla #24
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Sayın Zaharrof

Çözüm önerimizi ısrarla görmezden gelmenizdeki manayı anlayadım ? Sohbet ve tartışma bölümünde yapılabilir.

Saygılarımla
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Eylül 18, 2016, 08:48:22 ös
Yanıtla #25
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Saygıdeğer Üyeler,

Forumdaki görev ve sorumlulukları şahsi menfaat doğrultusunda kullanmak bu şekilde ayrıcalık elde etmeye çalışmak vb uygulama ve davranışlar kesinlikle yasaktır. Bu tür davranışlarda bulunan üye forumdan süresiz bir şekilde uzaklaştırılır. Bu vesile ile elinde sopa ile dolaşan kişiler olarak göremeyiniz bizleri. Bizlerde insanız hataya düşebiliriz. Fakat masonlar.org. Kuralları çerçevesinde uygulamalarımız mevcut buda mevcut düzen ve huzuru koruma adına. İnanın ki sizlere çoğu zaman uyarı yapmaktan bile geri duruyoruz. Siz saygıdeğer üyelerimizin güzel gönüllerini kırkmamak için.

Sayın ANARCHOSA

modetoratorlerin ketum  olmaları konusunda haklı. Sayın Risus'un da belirttiği gibi rol çatışmaları olarak değerlendirmek yanlış olur. Ast, ilişkisi olduğu gibi aynı zamanda yönetimde demokrasi de mevcut hiçbir karar tek kişinin inisiyatifinde  değilidir. Çıkan uygulamalar yada yaptırımlar. Daha önce olduğu gibi uygulanmakta yada  ortak kararlar neticesinde oluşmaktadır. Forum kurallarına uymanız halinde her türlü hak ve hürriyetiniz yönetim tarafından garanti altındadır. Bu konuda lütfen müsterih olunuz. Her şikayetiniz incelmekte ve gerekli uyarılar gerekli kişilere yapılmaktadır. Bizde yaptığınız eleştirilerden ve uyarılardan bize düşen kısmını fazlasıyla özümsüyoruz.

Sayın Zaharrof bu şekilde bir başlık açılması öneriniz yönetim tarafından incelemektedir bilginize

Saygılarımla

Sn.Arais in dili sürcmüs sanırım.
Altını çizerek forum kurallarına uyulması halinde her tür hak ve özgürlüklerin yönetim tarafından garanti altında olduğunu söylüyor.
Forumda herkesin sınırları belli.Forum kural ve kaideleri belli,bir işleyiş için bazı kurallar getirmişler bence tartışmaya açık foruma göre değil.

Forum da herşeyi tartışmak mümkünmü?
Tabiki değil,mesela 17.madde ilk cezam sanırım o idi masonik sırları ifşa etmekten uzaklaştırma almıştım.

Masonik bir sırrı sadece masonlar bilir ben bilmem.Sir dediğin şey aleni olarak dışarıda üstelik kitap halinede gelmiş ise buna artık nasıl sır dersiniz.

Daha ötesinde şu denir  sır sır diye tutturup bir sırra sahip cikamayip sır olduğundan bi haber insanları burada cezalandirirsaniz bu forumda o lafları etmeyeceksiniz.
Forumda cezalar çoğu zaman ikircikli.
Biz öğrenmek ve faydalanmak için buradayız  kural elbette olmalı lakin eşitçe uygulanmalı.
O bahsettiğiniz koruma ve güvenceyi bu forum bize sadece fikir özgürlüğü bağlamında verebilir.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Eylül 19, 2016, 01:01:20 öö
Yanıtla #26
  • Aktif Uye

Sayın karahan

Kuralların eşit uygulanmaması konusundaki şikayetinizi tarafıma ayrıntılı bir şekilde rapor olarak sunar iseniz gereği en kısa zamanda yapılacaktır.

Sürçme derken neyi kastettiniz acıkca siyah puntalarla yazdım yine yazayım.

Forum kurallarına uyulması halinde üyelerimizin her türlü hak ve hürriyeti yönetim tarafından garanti altındadır.

Forum kurallarımız Çok  basit ve uygulanabilir. Sadece biraz dikkat istiyor bu dikkati kendimiz için değil. Siz sayğıdeğer üyelerimiz için istiyoruz. Forum ahenk ve düzenini koruyan kurallarımız var. Bu kurallardan imtina edindiğinde, bu üsluptan vazgecildiğinde buranın nasıl avam bir kahvehane havasına döndüğünü, karşılaştığımız. Sorunları siz benden iyi biliyorsunuz. Biz yönetim olarak bu kurallara uyulmasını sadece rica ediyoruz.  Bu ricayı yine sizler adına yapıyoruz.

Saygılarımla
« Son Düzenleme: Eylül 19, 2016, 01:07:36 öö Gönderen: Arais »
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Eylül 19, 2016, 01:14:04 öö
Yanıtla #27
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sn.Arais
Yazımı iyi okumadınız sanırım.
Forum kurallarına uyum bir devlet meselesi değil. Elbetteki bu kurallar hem bizim uyumumuz hemde işlerlik için şart.
Yazım açık ve net biz hariciler sır bilmeyiz....
Masonik sırrı bir harici bilemezki açıklasın ,masonlar ve moderatörler bu konuda yanlış yapıyor.
Sır dedikleri piyasaya düşmüş herkesin bildiği bir şey haline gelmişse eğer ve o şeyi biz hariciler merak edip soruyorsak kimse birşeylerin arkasına siginmamalidir.

Sn.Risus'un dostum bir Ara mimar Sinan dergisinden yazılar paylastiginda ceza alacak diye korktum ve onu uyardım.
Sırrı mason bilir harici değil.
Kaliteli bir forum için kurala evet kullanis biçimine hayır.
Sözlerim siz kıymetli moderatörler için değil.

EDMUND BURKE

Eylül 19, 2016, 01:37:38 öö
Yanıtla #28
  • Aktif Uye

Sayın karahan

Sizin şikayetinizi şimdi daha iyi anladım. Hemen açıklıyayım 17. Madde ile ilgili olarak sayın Risus yanlış hatırlamıyorsam ceza aldı. Masonluk ezoterimin uygulayıcılarından bilindiği üzere nasıl localarda masonik sırların harici alemde paylasılması yasak ise forumdada aynı uygulama mevcut. Bu mevcudiyet masonluğu öğretme adına adına sanırım. Neden masonluğun böylesine ketum oldugunun bir kanıtıdır 17. Madde ezoterik kurallar ne olduğu unutuluyor. Harici alemin bilmesi elbette mevcut değil. Bunu öğrenmesi için detaylı araştırma yapması gerekli hemde çok detaylı bir araştırma fakat bunu yapmadan öylesine çal kalem masonlukla ilgili paylasımlarda sohbetten öteye gitmiyor Maalesef. Alıntı oldugu belli olan aynen kopyala yapıştır paylaşımlar ne kadar tat veriyor ? ilgi görüyor ? orasıda ayrı bir konu 
17. Madde yüzünden bircok üye  masonluk hakkında yazmıyor farkındayım. Fakat yukarıda belirttiğim unsurlardan dolayı ve ezoterizm adına bu madde korunmak durumunda.

Saygılarımla

« Son Düzenleme: Eylül 19, 2016, 01:42:41 öö Gönderen: Arais »

Eylül 19, 2016, 01:40:02 öö
Yanıtla #29

Anahtar kapısız; kapı anahtarsız olmaz.Anahtar kapıdan uzak iken değersizdir; kapıya yaklaştıkca ,anahtar anlam kazanır.Sırlar da anahtarlar gibidir.
Sen Özelsin