Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Türbanlılar, Teröre Karşı Yapılan Eylemlerde Niye Yok?  (Okunma sayısı 25467 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 03, 2007, 08:36:38 ös
  • Ziyaretçi

Kafası arap beziyle sarılı ümmetçileri, İmam Hatip ve türban eylemlerinde sıkça görüyoruz. Eylem yapmayı seven bu ümmetçiler şimdi nerede? Son 10 günde 20'den fazla şehit cenazesi düzenlendi, ülkenin dört bir yanında kürt terörü protesto edildi ama bu sıkmabaşları hiç görmedik! Nerede onlar? Kürt terörü onları rahatsız etmiyor mu? Şehit acılarını yüreklerinde hissetmiyor mu bunlar? Cami avlularında, cuma namazı çıkışlarında, yollarda, meydanlarda eylem yapan sakallılar, sarıklılar, şalvarlılar, çarşaflılar ve türbanlılar nerede? Nerede o ümmetçiler? Eline bayrağı alıp "şehitler ölmez" diye bağırmak, "türbana özgürlük" diye anırmaktan daha mı zor?

Kasım 03, 2007, 09:51:08 ös
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

;D demekki arap bezi başka bir bez olmazmı?
Kendi kardeşleri can verirken onlar afganistan,çeçenistan,filistin peşine düşmüşler.
Öz kardeşin durduğu yerde ne üdüğü belirsiz insanlara  kardeş denirmi?
Bunlar hepsi araplarrın fazla bez satabilmek için kandırmış olduğu insanlardır.Yeri gelince Türküz diyorlar ama sözde tür çünkü arap kültürü yaşıyorlar.Siz daha iyi bilirsiniz leon bunların ortaasyadan göç eden atalarınızla benzerliği varmı?

Kasım 03, 2007, 10:06:43 ös
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

Sayın Shemuel Türk ile arap kültürünün hiçbir benzeriliği yoktur ancak şuan ülkemizde ne yazıkki arap kültürü egemendir. En basitinden eski Türklerde katunlar(kadınlar) dahi hükümdarlık koltuğuna oturabiliyordu. Ama birde ümmetçi Osmanlı'da ki kadının durumunu düşünün. Hülasası arapçılık Türklüğün kültürünü gün geçtikçe kemirmektedir.

Türkler can verirken dediğiniz gibi ümmetçiler afganistan, çeçenistan ve filistin'in peşine düşmüşler, bunlara göre birde türban herşeyden önemlidir. Onca şehit var, sefalet var, kürt terör örgütü var ama bunların ne önemi var. Önemli olan görgüsüz poltikacıların, görgüsüz karı ve kızlarının kameralar karşısında versace marka türban giyinmeleridir.

Ayrıca Arap dine takılıp kalmıyor; kendini geliştirmek ve çağdaşlaşmak için uğraşıyor. Muhammed'in soyuna mensup olan, yani "Seyyide" olan Rania türban falan takmıyor, yukarıda görüldüğü gibi geziyor ama arap aleminden herhangi bir eleştiri aldığı yok.

Türk ise geriye doğru gidiyor ve araptan çok arapçı hâle geliyor. Ne acıdır ki, arabın kurtulmaya çalıştığı sistemi Türk sahiplenmek istiyor.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ başbakanının karısı emine erdoğan

suriye devlet başkanının karısı esma esad

Kasım 03, 2007, 10:19:28 ös
Yanıtla #3
  • Uzman Uye

Aslında çoğu türbanı namus olarak görüyor.
Size diyeceğim Bu gün Türkler kendi kültürlerini bilip yaşasalardı.Dünyada çok ileridelerdi.Malesef başkasının kültürünü yaşıyan bir yerlerde takılıp kalır.bu gün takıldığı gibi...

Kasım 03, 2007, 10:22:29 ös
Yanıtla #4
  • Uzman Uye

Ya bu Rainada güzelmiş  gerçekten :)
Tamam emine hanım darılmayın sizde güzelsiniz ;D

Kasım 04, 2007, 07:01:52 ös
Yanıtla #5
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sn. LEON

Sizinle bu konularda artık tartışmama kararı aldım çünkü sizi anlamıyorum eminim sizde beni anlamıyorsunuz söylediklerinize cevap vermeyeceğim ama şunu belirtmek isterim ki Bursa da Samet YALÇIN ın cenazsine katıldım başta şehidin anası olmak üzere bir çok başörtülü kadın gözyaşları içinde ellerinde bayraklar oradaydı Bursa Anadolu İHL. den hem erkek hem de kız öğrenciler toplu halde öğretmenlerinin eşiliğinde cenazeye gelmişlerdi (bir çok lise gibi) onların içinde gözyaşlarıyla ağlayan kız kardeşilerimizde vardı şekilcilik güderek insanları kutuplaştıranların (buna ben örtülüyüm o örtüsüz diyenlerde dahil) dağdaki bölücülerden hiç bir farkları olmadığını düşündüğümü belirterekten sözlerime son veriyorum...
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...

Kasım 04, 2007, 11:31:26 ös
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

LuckEye 2 hakli, hemen hemen her sehit cenazesinde Türbanli hanimlar da vardi, türbanli yada türbansiz, kürt - türk, Sunni-shii, müslüman ya da degil...

Niye toplumumuzu bölmek isteyenlerin yoluna gidiyoruz. Türkiye aslinda birlik olabildigi zaman ilerleyecek. Benim acizane fikrim budur.

Ayrica sayin "LEON COMANDANTE" nin görüsü sadece bir tek yazarin saglam olmayan gerekcelerine ve fikirlerine dayanmaktadir. O yazar Türkiye Cumhuriyeti Vatandaslarinin iradesini hice sayan demokrasiden nasibini almamis biridir. düsünce ve inanc fakliligina tahammülü olmayan insanlar bizi bu noktaya sürüklediler zaten.

Kasım 05, 2007, 12:22:48 öö
Yanıtla #7
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sn. Asha;

Sn. LEON un yazısı birebir aşağıdaki linkten alıntıdır ya da aynı şahıslardır sizlerden ricam linki tıklayın ve yorumları okuyun(bilhassa baştan 4.yorum) ve hastalıklı beyin nasıl olurmuş görün...DTP mitinginden resimler koymuşlar mitingde bir kadın türbanlı yanında da türbansız bir kadın var ikiside terörist ama bunların gözüne türbanlı olan batıyor...

http://www.atsizcilar.com/forum/turbanlilar-terore-karsi-yapilan-eylemlerde-niye-yokg-t9676.html?s=309f1ce24dfc3e51416ac72110d598ad&p=54507
« Son Düzenleme: Kasım 05, 2007, 12:31:21 öö Gönderen: LuckyEye2 »
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...

Kasım 05, 2007, 09:26:39 öö
Yanıtla #8
  • Uzman Uye

Sn. Luky Eye böyle kişiliklere cevap yazmayı bırakmakta açıkcası geç kalmışsınız. İkincisi  ''DTP mitinginden resimler koymuşlar mitingde bir kadın türbanlı yanında da türbansız bir kadın var ikiside terörist ama bunların gözüne türbanlı olan batıyor''  bu sözünüz olayı noktalıyor. Çok güzel yorum yapmışsınız.
''Kızıl elmada buluşalım''

Kasım 05, 2007, 02:53:03 ös
Yanıtla #9
  • Ziyaretçi

ne kadar kötü durumdayız  insanların ne düşüncesine nede görüşüne saygı duyuluyor bu bence cahilliden kaynaklanmaktadır bunun başka bir nedeni olduğunu düşünmüyorum. kimin nerde nasıl hareket veya tavır sergiliyeceğine başkalarının karar vermesi çok saçma insanlar  kendi hür iradeleriyle hareket etmektedirler buna müdahele etmeye çalışmak kimsenin haddine olduğunuda düşünmüyorum.

Bu arada kapalılığında bukadar korkutucu olmasının sebebi  gereksiz tavır sergileyen kişilerin müslümanlardan korkmasımı acaba  çünki her fırsatta bu ön plana çıkarılıyorda.cevabı nedir çok merak ediyorum).
SAYGILAR