Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Özel Millet  (Okunma sayısı 4964 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 07, 2008, 09:13:55 ös
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Tüm varlığımla inandığım din olan İslamiyet ırkçılığı ve kafatascılığı haram kılmıştır.Bende buna hep uymaya çalıştım Peygamber Efendimiz "Vatanı olmayanın Kabe'side olmaz" buyururken herşeyin fanatikliğininde zararlı olduğunu buyurmuştur.

Fakat bu gün Tv yi açtığımda bir haber gördüm ve kafamdan tonla düşünce geçmeye başladı haber İran ın PKK nın bir uzantısı olan PJAK a karşı duvar ördüğüydü şaşırdım ama şunlarıda düşünemeden geçemedim biz ki bu PKK iletiyle 30 senedir savaşıyoruz hiç duvar örmedik oysa sıkışan hemen duvalara başvuruyor İsrail, İran geçmişte Berlin duvarı vardı  biz ne güzel bir milletizki aramıza örülmeye çalışılan duvarları birbir yıkıyoruz biz ne güzel bir milletizki yıllardır bütün dünyanın bir olup çıkarttığı fitneye teslim olmuyoruz dağa çıkan üç beş soysuza kızıp kardeşlerimize sırt çevirmiyoruz bir an bunları düşündüm ve Türk Milleti yine gözümde ayrı bir yer kazandı bence dünyada eşine rastlanmayacak ne kadar asimile süreci yaşasada asla özbenliğini kaybetyecek ÖZEL MİLLET bu Milletin mensubu olmaktan bir kez daha gurur duydum kim ne derse desin isteyen kafatasçı isteyen aşırı milliyetçi diyebilir hiç bir şey umurumda değil...
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...

Ocak 07, 2008, 09:35:49 ös
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

Evet, sayin Luckyeye2 Islam hakikaten irkciligi, kabileciligi haram kilmistir; bunun yaninda degisik milletlerden kulturlerden acildiginda suresini hatirlayamadigim; 'Insanlari firka firka yarattik ki birbirinizi taniyasiniz, arastirasiniz' mealindeki ayet de yaradilisdaki farkliliklarin fitrattan oldugunu ofade ediyor, ve bir hadis de sanirim (Ulema ictihadi da olabilir tam emin degilim) 'Aslini-atasini inkar eden mel'undur' ifadesi gecer. Turkler'le ilgili bayagi hadis de mevcut bir kisminin sahihligi supheli olabilir, ancak bazi Araplar'da Turklere -irkci-yaklasarak kiyamet alameti olarak goruyor.

Tum bunlarin yaninda tarihin gelismesinde hakikaten cok ilginc olaylar var -ki ozellikle yukselme doneminde OSmanli'nin Islama ettigi hizmetler su goturmez bir gercek. Bazi Yahudi kaynaklarinda, Incilde'de bu bolge ile gecen kisimlarda ve tartismali olan hadislerde Turklerin/ yada bu cografyaya hakim olan milletin/ulkenin kiyamete kadar ki surecte etkili olacagi isaret ediliyor, bana cok ilginc gelen ise Turkiye'nin bu hali ile mi yoksa ekonomik/siyasi/askeri bir donusum ile mi bu durumda etkili olacagi?....

Ocak 07, 2008, 09:44:25 ös
Yanıtla #2
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sn. cardiffmonster  Türklerin bazı hadislerde kötülendiğini bende duysam da asla inanmadım Türkler İslamiyete büyük hizmetlerde bulunmuşlardır ayrıca peygamber efendimizin (SAV) müjdelediği büyük komutanda (FSM) Türk milletinden çıkmıştır bence bunlar uydurma.
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...

Ocak 07, 2008, 10:06:26 ös
Yanıtla #3
  • Uzman Uye

Bazi Yahudi kaynaklarinda bu bolge ile gecen kisimlarda ve tartismali olan hadislerde Turklerin/ yada bu cografyaya hakim olan milletin/ulkenin kiyamete kadar ki surecte etkili olacagi isaret ediliyor, bana cok ilginc gelen ise Turkiye'nin bu hali ile mi yoksa ekonomik/siyasi/askeri bir donusum ile mi bu durumda etkili olacagi?

Hangi yahudi kaynaklariymis onlar?Kaynagini paylasirsaniz atmasyon-tutmasyon olmamis olur,  daha guzel olur..

« Son Düzenleme: Ocak 07, 2008, 10:10:28 ös Gönderen: Kirlangic »

Ocak 07, 2008, 11:09:00 ös
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

sayın cardiffmonster türkiye bu haliyle mi,,,? diye sormuş haklı olarak...fakat ahir zamanı yorumlayan araştırmacılar özellikle ayetlerle yaptıkları araştırmalarda şunu vurgularlar....""islamiyetin sonuna kadar korunacağı bir gerçektir fakat dünya öyle bir hal alacaktır ki müslümanlar esir düşecek öldürülecektir.Müslüman müslümanım demeye korkacaktır.taki hz.mehdi ordusunu toparlayıp inanamayanlarla yaptığı savaşları kazanana kadar.""
yani eğer ki işaret edilen savunucu ülkemiz ise ülkemizin bu her yönden zaptedilmeye başlanmış durumu bu konu çerçevesinden bakıldığında şaşılacak bir hal değildir..
diğer bir yönden ise hz.mehdi üzerine birçok hadisler vardır...Hz.Mehdi'nin fiziksel görünüşünden tutunda görevini anlayıp ordusunun başına geçeçeği coğrafyaya kadar birçok konuda kendisi hakkında işaretler mevcuttur.
benim hatırladığım kadarıyla ilgimi en çok çekenler ise şunlardır
        Hz.mehdinin bayrağı peygamber efendimizin bayrağı olacaktır...bu açık bir dille vurgulanmıştı diye hatırlıyorum...ve bildiğim kadarıyla peygamber efendimizin bir çok emaneti gibi bayrakta topkapı sarayında muhafaza ediliyor....
       Hz.mehdinin ortaya çıkacağı coğrafya ise ortadoğu özellikle doğu anadolu olarak betimleniyor diyede hatırlıyorum......
çok sevgili sn.LuckyEye2 nin de belirttiği üzere peygamber efendimiz tarafından sözcüklerle ve hadisleriyle onurlandırılmış nadir insanlardan olan Fatih Sultan Mehmet de bazı ""şeylerin"" boş olmadığına işaret edenlerden birisidir kanımca...

Ocak 07, 2008, 11:11:19 ös
Yanıtla #5
  • Ziyaretçi

bu arada atmasyon tutmasyon olmasın haşa hemen açıklıyım kaynaklarımı....yazdıklarım kendi cümlelerimdir.bahsettiğim araştırmacılardan sanırım iki tanesi bir kitap çıkartmışlardı ""geleceğin tarihi"" isimli bir kitap....ve iki cilt...

Ocak 08, 2008, 01:56:49 öö
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

Ozur dilerim tam kaynagi aklima gelmedigi icin yazamadim ama ek olarak yazarim

Ocak 08, 2008, 04:16:39 öö
Yanıtla #7
  • Ziyaretçi

Zannederim ben karistirdim, ozur diliyorum, nerede okudugumu hatirlamamakla birlikte o ifadenin gectigi kaynagi bulamadim...Tekrar eksik/yanlis cumle icin ozur dilerim