Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Kadınlar neden Mason olamaz?  (Okunma sayısı 82001 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 15, 2007, 11:39:59 ös
Yanıtla #10
  • Ziyaretçi

Bu arada sanirim Sayin Elmas Mehmet kendi mesajini silmis :) Bizim mesaj bosa gitti :)

Mayıs 15, 2007, 11:41:44 ös
Yanıtla #11
  • Ziyaretçi

Sayın Sublimeprince,

Ben özel dava konusunu bilmiyorum, sadece ele geçen malzemelerin bir kısım çevrelerce nasıl değerlendirildiğinin perspektifini çiziyorum. Hani fotoğraflar yayınlanıyor, Masonlar yine kudurdu başlıkları atılıyor filan :)))) ... Her ne kadar fantezi de kursam -ki çok eğleniyorum-, benim gibi insanların üzerinde Masonluk'un böyle abzürt bir imaj yarattığını algılamanız gerekir...

Saygılar...

Mayıs 15, 2007, 11:45:37 ös
Yanıtla #12
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sn.ElmasMehmet,
Goruslerınıze saygı duyuyorum fakat banada komık gelen mason olmayan bır toplulugu halen masonmus gıbı ızole etmeye calısmanız..Buda sızın ıcın benım gozumde abzürt bir imaj yaratıyor.Algılaya biliyormusunuz......:D
                                                                                                              Saygılar-Sevgiler
Taslar yerine oturabilecek mi ? İnşaasına basladıgımız yapı nasıl olur da yarım kalır ..

Mayıs 15, 2007, 11:49:32 ös
Yanıtla #13
  • Ziyaretçi

Cok iyi anliyorum :) Ama ben size daha medyadan neler bulurum :) Mavi gecelik giydirip koyunla ilikiye giren Adanalidan tutun da, selektorle trenden yol isteyen Rizeli'ye kadar. Bu butun Rizelilerin sarhos veya Adanalilar'in hayvana sevdalisi:D) oldugunu gostermez degilmi :)

Mayıs 16, 2007, 12:02:57 öö
Yanıtla #14
  • Ziyaretçi

Alıntı
Sn.ElmasMehmet,
Goruslerınıze saygı duyuyorum fakat banada komık gelen mason olmayan bır toplulugu halen masonmus gıbı ızole etmeye calısmanız..Buda sızın ıcın benım gozumde abzürt bir imaj yaratıyor.Algılaya biliyormusunuz......
                                                                                                              Saygılar-Sevgiler
[/color]

Ben hiçbir grubu Mason olarak nitelendirmedim ki! İma bile etmedim! İlgili cümlelerimi bana bildirirseniz düzeltirim...

Gerçekten berbat bir gün geçirdim, eğlenmeye ihtiyacım var! Bir büyüğümün mali işlerini halletmek üzere harekete geçtim ve hallettim, ve ardından da ölüm tehditleri aldım, örneğin... Ciddiye alınmayacak bir şey olduğunu ben biliyorum; ama insan haliyle sinirli oluyor...

Alıntı
Cok iyi anliyorum  Ama ben size daha medyadan neler bulurum  Mavi gecelik giydirip koyunla ilikiye giren Adanalidan tutun da, selektorle trenden yol isteyen Rizeli'ye kadar. Bu butun Rizelilerin sarhos veya Adanalilar'in hayvana sevdalisi:D) oldugunu gostermez degilmi
[/color]

Buradaki örnekleriniz dünya genelinde bulabileceğiniz aptallıklar ya da komiklikler ya da sapıklıklar. Konu Mason olunca durum kritik, balerin kılığında erkekler haberi, haberi okuyanlar tarafından Masonik bir törenin parçası olarak görülüyor. Bu durum bu kadar ciddi görünen bir kulüp açısından bakıldığında benim gibi kişileri eğlendiren çok komik bir durum!

Ben dalga geçiyorum! Gizemli takılan herkesle ben dalga geçerim!.. :))) Rize'de ortaya çıkan aptal kardeşimle, Adana'daki zoofiliyak gizemli takılmıyor... ;)

Mayıs 16, 2007, 12:07:50 öö
Yanıtla #15
  • Ziyaretçi

Hehehe guzel. Size de gecmisler olsun. Allah korusun oldururlerse filan haber verin ki, nereye gitti Sayin Elmas Mehmet diye meraklanmayalim :) Gerci bizim haberimiz olur ya ;)

Sizin dediginizi (haber konusunda) cok iyi anliyorum. Halkimiz koyun olmaya gorsun onune konan otu hep yiyor. Bu her konuda oyle. Sporda da oyle, magazinde de, politikada da. Mantik cercevesinde hic bakmayiz olaylara. Haberin size komik geldigini biliyorum lafim size degil. Anlayan anlayacagini anlar zaten. Ben de haberi ilk gordugumde saf halkimizin ne dusunecegini dusunmustum. Simdi bu resimden ne fantaziler uretirler diye.

Mayıs 16, 2007, 12:18:15 öö
Yanıtla #16
  • Ziyaretçi

Sublimeprince,

Ama Allah aşkına söyleyin! Klas bir açıklama yaptım mı yapmadım mı? En azından Moskova Konservatuvarı'nı filan kattım...

Bu arada, Masonlar'ın bale yaparken favori dans parçası nedir? Merak ediyorum. Bence Kuğu Gölü'ndeki çeşitli parçalar! Bakalım tahminim doğru mu imiş...

Not: Yahu o yaşta, o göbeklerle bale yapılır mı?! O haldeyken anca ya bel canto ya Wagneryan opera söylenir! ;) Neyse, olabilir, her türlü ibadete saygılıyız...
« Son Düzenleme: Mayıs 16, 2007, 12:20:52 öö Gönderen: ElmasMehmet »

Mayıs 16, 2007, 12:22:22 öö
Yanıtla #17
  • Ziyaretçi

Heheh ya simdi ibadet filan diyorsunuz inananlar cikacak :) Gerci isine gelince inananlarturedi ama, bu islerine gelir inanirlar. Yakinlarda gorursunuz mansetlerde.

Masonlarin forumundan aci itiraf. Goldeki kugulara tapiyorlarmis diye :)

Mayıs 16, 2007, 12:23:29 öö
Yanıtla #18
  • Ziyaretçi

Mayıs 16, 2007, 12:28:51 öö
Yanıtla #19
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sn.ElmasMehmet,

MASONİK SIR:

Abi dedi, bir kere denedik, dedi. İlgili dönemde ABD’de İsrail’de esen liberal rüzgarlar bütün mason loca alemini sarmış. Roması , Tel-Avivi, Şikagosu deklarasyon üstüne deklarasyon yayınlıyor –gizli gizli tabi-. Bütün baş üstatlar da “Haydi kızlar locaya!” kampanyası düzenlemeye koyulmuşlar. Ama arkadaşım dedi ki: Biz birbirimizi kayırdığımız için hep karılarımızı kız arkadaşlarımızı locaya alıyoruz. “Ee?” dedim… Cevap gecikmedi. Meğer localarda harp çıkmış. Birinin karısı derece atlayınca ötekilerinki başlamış homurdanmaya, birader kocalarının akrabalarının kafasını yemeye… Ben erdemliyim de, yok sen mi erdemlisin s.ç.rım boylu boyuna erdemine laflarını mı istersiniz, birbirlerinin kukuletalarını parçalayan hanımlar mı istersiniz, rezalet üstüne rezalet yaşanmış, hanım biraderlerden ağlama krizine girenler, locayı ağlayarak terk eden hanımların peşinden koşturan biçare mason eşler ve ardından yüzleri hanım biraderleri tarafından tırnaklanan şahıslar, kutsal gonkların baş üstadın kafasında paralanmaları, keçiler, kuzular, zürafa yavruları kurban edilirken ayin liderlerinin çantalarla saldırıya uğraması vs…

İyi de, dedim, sonrasında nasıl düzeni sağladınız?.. 3 hafta geçmeden en büyük üstat kadınların tard edildiğini ilan etmiş, e kadın bu, dinler mi?! Localardan çıkmamışlar… Bunun üzerine de B planı oluşturulmuş… Moskova Konservatuvarı Bale Bölümü Mason Locası üyelerinden oluşturulan bir tim dünya localar turuna çıkmış. Localar şirret biraderlerden temizlenmiş. İşte o gün bu gündür tütü giymiş bir kısım Masonların resimleri ara sıra medyaya çıkar olmuş…

Size yukarıdakı yazının acıklamasını Sn.Sublime Prince yapmıstı sizde buna ıstınaden soyle karsılık vermıstınız..

Sayın Sublimeprince,

Ben özel dava konusunu bilmiyorum, sadece ele geçen malzemelerin bir kısım çevrelerce nasıl değerlendirildiğinin perspektifini çiziyorum. Hani fotoğraflar yayınlanıyor, Masonlar yine kudurdu başlıkları atılıyor filan ))) ... Her ne kadar fantezi de kursam -ki çok eğleniyorum-, benim gibi insanların üzerinde Masonluk'un böyle abzürt bir imaj yarattığını algılamanız gerekir...
Saygılar...

Bence bu konuda Mahfılı dernegınden söz edıyorsunuz ama genel kavramda yanı mason olarak işte ben cvbımı buna ıstınaden aktardım...Cunku bıldıgım kadarıyla mahfılı dernegı muntazam bır teskılat degıl yanı dunyada tanınmıyor....Yanı mason degıl...İştee ben konuyu algıladıgım gıbı bır mesaj yazdım...Tabıı algılayamamısta olabılırım.....Saygılar..
« Son Düzenleme: Mayıs 16, 2007, 06:08:21 ös Gönderen: La_Merica »
Taslar yerine oturabilecek mi ? İnşaasına basladıgımız yapı nasıl olur da yarım kalır ..