Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Insan Olmanin Kistasi. BERFO ANA  (Okunma sayısı 7904 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 22, 2013, 06:49:56 ös
  • Uzman Uye

Kar...

Tam zamanıdır Berfo Ana ... Üstüne yağacaksın güzel yavrunun; gökler verecek seni, ona tane tane, bembeyaz ellerinle salına salına...

Hakkı KUŞ

İstanbul - BİA Haber Merkezi

21 Şubat 2013, Perşembe

Berfo Ana da gitti...

O hiç inanmadı oğlunun öldüğüne...

Evinin kapısını hiç kilitlemedi oğlu gittiğinden beri: "Cemil'im gelirse dışarıda kalmasın!" diye...

Hiç boyatmadı o evi: "Tanımaz, bulamaz!" diye güzel yavrusu döndüğünde...

Ama önce umutlarını öldürdük O'nun...

Artık yaşamıyordu O'nun içinde yavrusu... (O'nun için de...inandırdık...) ve O'nun (artık) tek isteği, katledilen oğlunun (en azından) kemiklerinin bulunması ve öldüğünde o kemiklerle birlikte gömülmekti.

Yaşarken doya doya sarılamadığı yavrusuna, mezarında sonsuz sarılmak... Olmadı...

Bir kez daha, önce umutlarını öldürdüğümüz bir anayı, yavaş yavaş öldürdük...

Kahrına direndiği halde yüz beş'ine kadar, hala gözleri açık...

Bir kez daha sızladı kemikleri, kayıp mezarında, otuz üç yıldır delikanlı duran güzel yavrusunun...

Berfo "kar" demekti... Bir kış günü, bırakıp gitti bizi; kızarmayı unutan yüzlerimizle...

Saçlarında kar taneleri...

Ama tam zamanıdır ana... Üstüne yağacaksın güzel yavrunun; gökler verecek seni, ona tane tane, bembeyaz ellerinle salına salına...

Katlettiği insanlara yan yana yatmayı bile çok gören faşist bir devletin evlatlarıyız. Ne mutlu

Şubat 22, 2013, 07:33:17 ös
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

"Kenan Evren sen hiç utanmadın mı benim çocuğumu öldürürken? Evin yıkılsın ocağın sönsün. Sen benim evimi yıktın."

"Elin ayağın titremesin Evren buraya gel!"

Sonra hakime dönerek, "Sen o namussuzu neden buraya getirmedin" dedi.

Berfo Ana

Şubat 23, 2013, 02:47:24 öö
Yanıtla #2
  • Uzman Uye

Alıntı

Vay anacığım ne yürek varmış sende;  mezarında huzur içinde uyu ...
Benim gibiler sadece arkandan rahmet okur , ner de sendeki o DELİKANLI  yürek BENDE ...   :-[

Nura doğru git ve ulaştığında bizler gibi (benim) gibi kullar için af dile yaradandan , çünkü biz senin son arzunu yerine getiremedik .
Yazık bize ki o Padişahlar eşleriyle hangi günlerde bir olduklarının seceresini tutan bir ırkın ahvayız bizler , nasıl oluyor da senin oğlunun yerini ölü ve / veya diri söylemediler açıkcası anlamış değilim ...   ::)
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Şubat 23, 2013, 12:59:00 ös
Yanıtla #3
  • Aktif Uye

İdeoloji diye benimsediğimiz kavramların çoğu bize ait değil. Mayası bu topraklarda tutumuyor yani. "İdrakimize giydirilen deli gömlekleri" diyor Cemil Meriç. Haksızlığa, zulme karşı susup oturalım demiyorum; Lakin,  muhalifliği önemsiyorum.
Adequatio intellectus et rei

Şubat 23, 2013, 01:27:31 ös
Yanıtla #4
  • Uzman Uye

Alıntı
Haksızlığa, zulme karşı susup oturalım demiyorum; Lakin,  muhalifliği önemsiyorum.

Bu ne demek arkadaşım , biz sana gel dağa çıkalım demedik , sadece bir serzenişte bulundum bu kaında oğlunun kemiğini istedi budamı terörist yapar insanı ...
Saygılar

not: Ağız tadıyla bir serzenişimi ve ağıt dahi yapılamıyacak bu ülkede ....
       Ben o insanın Kenan Evren denen  kişiye karşı söylediği söz için yazdım bu iletiyi, sonuçta o bir KADIN ve ANNE  idi ....
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Şubat 23, 2013, 01:51:04 ös
Yanıtla #5
  • Aktif Uye

Alıntı
Haksızlığa, zulme karşı susup oturalım demiyorum; Lakin,  muhalifliği önemsiyorum.

Bu ne demek arkadaşım , biz sana gel dağa çıkalım demedik , sadece bir serzenişte bulundum bu kaında oğlunun kemiğini istedi budamı terörist yapar insanı ...
Saygılar

not: Ağız tadıyla bir serzenişimi ve ağıt dahi yapılamıyacak bu ülkede ....
       Ben o insanın Kenan Evren denen  kişiye karşı söylediği söz için yazdım bu iletiyi, sonuçta o bir KADIN ve ANNE  idi ....

Benim kastetmiş olduğum muhaliflik, genel anlamda bir muhaliflikti. Ayrıca bu konu ile de ilgisi yok, işinize geldiği gibi çarpıtmayın NOSAM.
Dilediğiniz gibi ağıt yakabilirsiniz, yaktığınız ağıtın derdinde değil kimse.

Şubat 23, 2013, 02:52:35 ös
Yanıtla #6
  • Uzman Uye

Alıntı

??? ??? ??? Bunasıl hırs bu nasıl hınç alma , arkadaş bir serzeniş yapıldı ve bir İnsan evladının haykırışını dile getirdik. Muhaliflik yapacağız neye ve kime karşı .  12-09-1980 TC  Devletinin sağ ve sol insanının toptan aydınlanmış beyinlerin ABD aracılığı ile yok edilmesinin savaşımı benim burdaki serzenişim.
Ben demedim bu Ülkede ihtilal yapmak için olgunlaşmasını bekledik diyen sanki arkadaş Kavun alıyor toptan tarladan .

Toplumsak bir isek dertlerimizle dertlenmeliyiz dikkat edin ben 1980 sonrasındaki zalimliği Kominist bakış açımla tek taraflı değerlendirmiyorum , burdan Faşist idolijiye inanmış ve vatan için insanlık için mücadele eden insanlar içinde ağıt ve söylem yapıyorum.

Alıntı
yaktığınız ağıtın derdinde değil kimse.

Böyle bir forumda böyle bir saldırı ve ben bunun karşısında susuyorum .  Yazık anlamadığım her yemeğe maydonoz olma tabiriniz vardı sizin şu anda  yukardaki alıntının anlamına tam oturdu .
Genede hayat kısa ve kin tutmaya zaman yok , Ülkemin güzel insanları her şeyin en güzeline layık ...

NOT:  3- 5 çapulcu denen eşkiya bu gün ADAM oldu .İnsan olana bu koyuyor .
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Şubat 23, 2013, 03:26:21 ös
Yanıtla #7
  • Aktif Uye

Alıntı

??? ??? ??? Bunasıl hırs bu nasıl hınç alma , arkadaş bir serzeniş yapıldı ve bir İnsan evladının haykırışını dile getirdik. Muhaliflik yapacağız neye ve kime karşı .  12-09-1980 TC  Devletinin sağ ve sol insanının toptan aydınlanmış beyinlerin ABD aracılığı ile yok edilmesinin savaşımı benim burdaki serzenişim.
Ben demedim bu Ülkede ihtilal yapmak için olgunlaşmasını bekledik diyen sanki arkadaş Kavun alıyor toptan tarladan .

Toplumsak bir isek dertlerimizle dertlenmeliyiz dikkat edin ben 1980 sonrasındaki zalimliği Kominist bakış açımla tek taraflı değerlendirmiyorum , burdan Faşist idolijiye inanmış ve vatan için insanlık için mücadele eden insanlar içinde ağıt ve söylem yapıyorum.

Alıntı
yaktığınız ağıtın derdinde değil kimse.

Böyle bir forumda böyle bir saldırı ve ben bunun karşısında susuyorum .  Yazık anlamadığım her yemeğe maydonoz olma tabiriniz vardı sizin şu anda  yukardaki alıntının anlamına tam oturdu .
Genede hayat kısa ve kin tutmaya zaman yok , Ülkemin güzel insanları her şeyin en güzeline layık ...

NOT:  3- 5 çapulcu denen eşkiya bu gün ADAM oldu .İnsan olana bu koyuyor .

Asla huzursuzluk yaratmak değil amacım Sayın NOSAM, yanlış anlaşılmak istemem ;) İnsan evladı için Allah'tan bol rahmet dilemekten başka yapacak bir şey yok sanırım.

Şubat 23, 2013, 09:38:58 ös
Yanıtla #8
  • Uzman Uye

Sayın Melina hanım ;

Benim hayatımda SİYAH ve  BEYAZ vardır ortasını kabul etmiyorum .
Ben her zaman sonuca bakarım hayal ve Laf ebeliğini de sevmem.

Şu anki ve bundan önceki siyasiler elbirliği ile bu ÜLKE insanını mahvettiler , sonuç işte bu o baktığınız gökdelende oturan İnsanlar hiç bir zaman bu Ülkeyi ve İnsanı sevmedi öyle gözüktü bence sonuç ortada ; ANLAYANA ..

ŞİMDİKİ MASAL  AB Ülkeleri bize yalvaracakmış aman bize katılın diye   >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( :'( :'( :'(
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Şubat 23, 2013, 09:41:19 ös
Yanıtla #9
  • Uzman Uye

Alıntı
"Kenan Evren sen hiç utanmadın mı benim çocuğumu öldürürken? Evin yıkılsın ocağın sönsün. Sen benim evimi yıktın."

"Elin ayağın titremesin Evren buraya gel!"

Berfo Ana

TEKRAR BU ASİL KADININ ÖNÜNDE SAYGI İLE EĞİLİYORUM , RUHUN ŞAD OLSUN EY ASİL ANA ...
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus