Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Avrupa Birliği  (Okunma sayısı 12874 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 06, 2007, 10:31:59 ös
  • Uzman Uye

Avrupa Birliği yolunda Ülkemizin asıl engelleri nelerdir?
Ekonomi iyi olsaydı bence sorunlar daha kolay çözülürdü.
Ayrıca bazı kesimler Demokratik yapıyı bozup İsrail yada İran benzeri dini temellere dayalı gelenekçi içine kapanık  ne olduğu belli olmayan bir sistem kurmaya çalışıyor.

Haziran 06, 2007, 11:07:28 ös
Yanıtla #1
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Avrupa birligi yolunda ulkemizin asil engelleri, surekli bize yeni, sacma sartlar dayatanlardir.
Allah'in ne idugu belirsiz ulkeleri uye oldu , Guney Kibris uye oldu da biz mi yetersiziz?
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlari sevmiyorum.

Haziran 07, 2007, 06:13:20 öö
Yanıtla #2

Bence Türkiye' nin ve komşularının Müslüman ülkeler olması. Bu nedenle çıkabilecek bir dinsel kutuplaşma ortamında ''ateşi'' Türkiye yakından hissedecektir. Böyle bir konumu varken AB Türkiye'yi içeri almak istemiyor ve bu kutupta Hristiyan birliğinden taraf kalmak istiyordur. Büyük Orta Doğu Projesinde eş başkan yapılan bir ülke zamanı geldiğinde Orta Doğu' nun üzerine salınacak ve o bölgede güvenlik sağlayacak demektir. AB neden bir İtalya yada Almanya' yı atsınki ateşin içine onlar silah satsın biz satın alalım ve kullanalım sonra Orta Doğu' da alıp bize karşı kullansın İsrail zengin olur, ABD zengin olur İsviçre zengin olur şimdi zengin olmak ve taraf olmadan sıyrılmak varken neden AB Türkiye' yi alsınki nasılsa biz onun yerine savaşırız(!) Eskiden Türklere karşı tampon bölge Balkanlar idi şimdi ise Büyük Orta Doğu kavramında Anadolu (Türkiye) her zaman AB için bir tampon bölgedir. (Bizde bu ordu varken AB ye giremeyiz, ordumuz olmasa zaten yok oluruz!)

Saygılarımla.

Haziran 08, 2007, 10:02:52 ös
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

avrupa birliği yolunda engellerin başında 70 milyon nüfus ve bu 70 milyon nüfusun genç potansiyeline sahp olmasıdır avrupa ülkelerinde şuan da genç nüfus çok azdır avrupa geleceği bu günkü duruma göre şöyle yorumluyor eğer türkiye avrupa birliğine girerse gelecekte türkler avrupaya hükmedebilir bu hem işçi sıfatıyla yada yönetici sıfatıyla

saygılarımla...

Haziran 09, 2007, 11:21:20 öö
Yanıtla #4

avrupa birliği yolunda engellerin başında 70 milyon nüfus ve bu 70 milyon nüfusun genç potansiyeline sahp olmasıdır avrupa ülkelerinde şuan da genç nüfus çok azdır avrupa geleceği bu günkü duruma göre şöyle yorumluyor eğer türkiye avrupa birliğine girerse gelecekte türkler avrupaya hükmedebilir bu hem işçi sıfatıyla yada yönetici sıfatıyla

saygılarımla...

Türkiye AB ye girerse genç nüfus AB yi ele geçircek girmezse ne olcak AB de çalışacak üretecek kimse kalmayacak Bu adamlar ölümsüz değil ya (bulunduda ben mi duymadım) AB nüfus olarak erirken bundan rahatsızlık duymayacaklar mı? Tamam Dünya'nın nüfusu aşırı artıyor ve 7 milyar çok gözüküyor. AB 'nin bilinçli olarak azaldığını düşünmüyorum.

Haziran 09, 2007, 02:00:41 ös
Yanıtla #5
  • Ziyaretçi

sn.fraternis şuanda zaten avrupada bu konu hakkında tartışmalar yaşanıyor nüfus azalmasının nedenlerini araştırmaya başlamışlar bile bu nüfus azalmasının nedenleri arasında aile kurumunun zayıflaması ve evliliğin gençler arasında ki durumunu görüyorlar yani kısacası avrupalı bilimadamlarına göre avrupa medeniyeti yavaş yavaş yıkılıyor...

Temmuz 02, 2009, 08:09:07 ös
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

Türkiye, okuryazarlık konusunda dünya 100.sü bir ülkedir. Sırf bu neden bile AB'ye alınmaması için yeterlidir. Türkiye'de hala kendi öz dilini konuşamayan insanlar vardır. Türkiye Kişi Başına Düşen Milli Gelir açısından AB'nin inanılmaz derecede gerisinde yer alır. Bu da alınmaması için varolan nedenlerden biridir. Ayrıca Türkiye yükü kolay taşınamayacak bir ülkedir. Yunanistan'ı gelişmemişken aldılar çünkü AB Yunanistan'ın yükünü taşıyabilecek kapasitedeydi ama bu Türkiye için geçerli değildir.

Sizin ne idiüğü belirsiz dediğiniz ülkeler Türkiye'den çok daha fazla gelişmiş, çok daha fazla eğitim kadrosuna sahip ve çok daha demokratiktirler.

Ancak Türkiye taşıdığı yüksek potansitel, ilerde Avrupa'ya karşı tehdit oluşturmaması ve ciddi anlamda güçlü, istikrarlı ve demokratik bir Türkiye'nin AB'yi devletler arenasında daha güçlü kılacağı gibi nedenlerden dolayı uzun vadede üye olabilecektir bana göre.

Temmuz 03, 2009, 10:11:09 öö
Yanıtla #7
  • Uzman Uye

Avrupa birliğine mi gireceğiz;Avrupa birliği mi bize girecek,henüz çözemedim.
Ben"O"yum,"O"ben değil...

Temmuz 04, 2009, 03:43:20 ös
Yanıtla #8

Türkiye, okuryazarlık konusunda dünya 100.sü bir ülkedir. Sırf bu neden bile AB'ye alınmaması için yeterlidir. Türkiye'de hala kendi öz dilini konuşamayan insanlar vardır. Türkiye Kişi Başına Düşen Milli Gelir açısından AB'nin inanılmaz derecede gerisinde yer alır. Bu da alınmaması için varolan nedenlerden biridir. Ayrıca Türkiye yükü kolay taşınamayacak bir ülkedir. Yunanistan'ı gelişmemişken aldılar çünkü AB Yunanistan'ın yükünü taşıyabilecek kapasitedeydi ama bu Türkiye için geçerli değildir.

Sizin ne idiüğü belirsiz dediğiniz ülkeler Türkiye'den çok daha fazla gelişmiş, çok daha fazla eğitim kadrosuna sahip ve çok daha demokratiktirler.

Ancak Türkiye taşıdığı yüksek potansitel, ilerde Avrupa'ya karşı tehdit oluşturmaması ve ciddi anlamda güçlü, istikrarlı ve demokratik bir Türkiye'nin AB'yi devletler arenasında daha güçlü kılacağı gibi nedenlerden dolayı uzun vadede üye olabilecektir bana göre.

Aynen :D ben de bunu sürekli anlatmaya çalışıyordum ama bir türlü ifade etmeyi beceremiyordum. İçimdekileri adeta özetlemiş gibisiniz, harika:) 
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Ağustos 01, 2011, 03:01:15 öö
Yanıtla #9
  • Uzman Uye

Londra'da tanıştığım Bulgar asıllı bir İngiliz vatandaşı "Sizi Avrupa Birliğine almamalarının tek sebebi, dünyaya hakim olmanızdan korkmuyorlar ama hedefiniz olduğunu biliyorlar" dedi. Bizi üye yapsalarda serbest dolaşım hakkı hayal....
Biz Türkler göçebiliği seviyoruz, ok acayip his bu. İngiltere'nin heryerinde Türk var, diğer ülkelerde olduğu gibi.