Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Sükür Hastaligimizin Sebebi Anlasildi  (Okunma sayısı 1945 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 22, 2013, 03:21:56 ös
  • Uzman Uye

Kafalarında "Allah Alanı" olmayan Ateistler

.
Adana Otistik Çocuklar Sağlık ve Eğitim Derneği Başkanı Sosyolog Fehmi Kaya'ya göre bütün otistik çocuklar ateistmiş, çünkü onların beyinlerinde bir inanç alanı, bir "Allah alanı" yokmuş. Bu bilgi ışığında şöyle bir sonuca varıyormuşuz: "Ateizm, otizmin farklı bir versiyonudur!"

"Olmaz dedim böyle bir şey. Aklı başında bir insan nasıl olur da Allah'a inanmaz! Hiç olacak şey midir bu? İşte o zaman gönül gözüm kafamda bir ampül yakıverdi, daha iyi analizler yapabileyim diye. O ampülün nuruyla birden her şey aydınlandı ve olayı çözdüm. Şimdi bu otistik evlatlarımız sümme haşa Allah'a inanmıyorlar. Yok onlarda öyle bir hissiyat. Neden yok? Çünkü onların elinde olan bir şey yok. Kafaları pek sağlam değil yani hastalık çekiyorlar sonuçta. İşte o kafalarda ne yazık ki "Allah alanı" diye tabir ettiğimiz alan yok. Allah alanı  olmayınca Allah inancı da yok. Zaten bunu sadece ben söylemiyorum ki, gayet bilimsel temelleri olan bi şey. Bakınız ABD'de ve Kanada'da araştırmacılar söylüyor bunu. Ateizmin, otizmin farklı bir versiyonu olduğunu söylüyorlar. Kanıtlar sağlam yani.. o bakımdan hani durduk yere bu adam niye böyle acayip şeyler söylüyor falan diye düşünürseniz kalbimi kırarsınız, bilimsel araştırma diyorum ABD diyorum, lütfen yani. Ama bakın nasıl da atayislerin derdini açıklıyor bu durum? Yazık şimdi demek ki onların da elinde olan bi şey yok. Hastalık işte ne yapacaksınız? Allah vermesin. Kafalarında boşluk var bunların. Allah alanı yok çünkü. Şimdi bir kafada Allah alanı olmayınca ne olacak? Boşluk olacak. Hııımm bakın buradan nerelere geldik: Demek ki 'ateistlerin içindeki boşluk' tabiri kafalarındaki boşluktan ileri geliyormuş! Neyse efendim şimdi asıl mevzumuz otistik çocuklar. Onları terapi ile inançlı insanlar haline getirsek mesele kalmayacak. Terapi şart. Ateistlere de terapi şart bu durumda. Aslında onlara hem terapi, hem tedavi, hem tekdir hem kötek hem hapis.. Allah ne verdiyse bi girişmek lazım. Yani aklım almıyor bir türlü! Nasıl olur da bir insan Allah'ın varlığına inanmaz! Hasta bunlar hasta! Boş kafalılaar!

Radikal Gazetesi