Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Aklıma takılanlar!!  (Okunma sayısı 17078 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 06, 2007, 04:32:48 ös
Yanıtla #10
  • Ziyaretçi

Üstat sadece  masonlara ait bir kelime değil.  Said Nursi ye de üstat diyorlar. Yada bir insana çok saygı diyuyorsan ona da üstat diye bilirsin.
Katiliyorum. Ustad unvani, belli konularda kendini yetistirmis, saygi duyulan herkese karsi kullanilir.
Bankacilik, finans, tip, hukuk alanlarinda bu unvanin kullanilisini gunluk olarak duyabilirsiniz.

Umarim sorunuzun cevabini alabilmissinizdir.

Haziran 09, 2007, 04:15:06 ös
Yanıtla #11
  • Ziyaretçi

merhabalar,
forumda yeniyim elbetteki birçok merak ettiğim soru var ama en can alıcısı ve en merak ettiğim soru şu:
bir mason her halde olursa olsun mason oluşunun ve masonluğun çıkarlarını mı gözetir??
mesela bir gün olurda kendi inançları veya ülkesiyle masonluğun çıkarları çakışırsa hangisini gözetmesi beklenir??
sevgilerimle...

Haziran 09, 2007, 04:49:50 ös
Yanıtla #12
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin bilmeliyimgalilei,

Bu sormus oldugunuz soru gorecelidir. Kisilerin deger yargilari degiskendir. Bir futbol takiminin atacagi gol icin insan oldurenler, dugunde sevincten tabancasini atesleyerek yanlislikla gelini vuran kisiler halen mevcutken elbette Masonluktada deger yargilarini farkli hesapyanlar olacaktir.

Sorunuza, her uyeyi kapsayan tek bir cevap veremem. Fakat Masonluk Tekris toreninden itibaren her zaman sunu ogretir, "Masonluktaki hicbirsey, ulkenize, inanciniza, komsunuza yada size zarar vermeyi icermez."

Bazi kisiler Masonlugu oteki degerlerinden ustun gorebilirler. Bu onlarin kisisel tercihleridir. Fakat Masonluk uyesinden bunu beklemez.

Saygilarimla
« Son Düzenleme: Haziran 09, 2007, 06:39:47 ös Gönderen: MASON »
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Haziran 09, 2007, 07:08:04 ös
Yanıtla #13
  • Ziyaretçi

vermiş olduğun bilgi beni  gerçekten aydınlattı.çok teşekkürler

Haziran 09, 2007, 07:20:00 ös
Yanıtla #14
  • Ziyaretçi

bir diğer merakımsa ;
bildiğiniz üzere her ülkede her kesimden inasnlar yayınlar çıkarıyor yazılar yazıyor.Kimilerine göre masonluk Türkiye ve diğer ülkeler için tehlikeli bir dış güç olarak kabul edilmekte.
Atamız M.K.ATATÜRK'ün 1935 yılında aynı sebeble türkiyedeki locaları kapattırdığını okumuştum hatta ve hatta bazı kaynaklar bu kapatılmaya dayanarak ATATÜRK'ün masonlar tarafından zehirlendiğini ileri sürüyorlar.
bir çok kaynak ihtilallere devrimlere hükümetlerdeki ani çökmelere borsadaki ani çöküntüleri masonlara bağlamaktalar
gerçekten masonlar kendi veya o ülkenin çıkarı adına ülkenin yönetimini etkileyecek hükümetleri etkileyecek hamlelerde bulunur mu?
neden bu kadar değişik iddialar ortaya atılmakta?
veya neden birçok tarihsel olayın altında masonlar aranmakta?

bütün merakınmla ve saygılarımla.

Haziran 10, 2007, 02:18:02 öö
Yanıtla #15
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *

Sayin bilmeliyimgalilei,

Sorulariniz ile ilgili oncelikle forumda arama yaparsaniz bazi sorularinizin daha onceden cevaplanmis oldugunu goreceksinizdir. Masonluk ile ilgili sorularinizi yeni konular acararak sormaniz sizden sonra gelecek uyelerede faydali olacaktir.

Masonlar genellikle ozgur, demokratik ve aydin kisilerden olusur. Loca icerisinde politika ve din konusulmasi yasaktir. Fakat Masonluk uyelerinin diger derneklere yada siyasi partilere girmesine engel olmaz. Nasil bir Seyhulislam dahi Mason olabiliyorsa, ayni sekilde bir Cumhurbaskani yada muhendisde Mason olabilir. Bir uyenin siyasi tercihi, meslegi gibi ayrintilar kendisini ilgilendirir. Bunlar kisinin kendi tercihleridir. Masonluk uyelerine ozellikle politikaya girmeleri gibi bir ogretide bulunmaz. Fakat uyede, halk icinde yaptigi faaliyetlerde Masonlugun ismini kullanamaz. Masonlugu temsil edemez.

Saygilarimla
« Son Düzenleme: Haziran 10, 2007, 02:20:15 öö Gönderen: MASON »
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Haziran 10, 2007, 02:23:13 öö
Yanıtla #16
  • Ziyaretçi

Sayın MASON ;
öncelikle teşekkür ederim.konulara gelince acem,l,ğime veriniz.

Haziran 10, 2007, 02:25:09 öö
Yanıtla #17
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *

Rica Ederim. Farkindayim. Onemli degil.

Haziran 10, 2007, 02:46:09 öö
Yanıtla #18

Her zamanki gibi güzel açıklamalar yapmışsınız Sayın Mason.

Sayın bilmeliyimgalilei hepimiz aynı yanlışları yapıyoruz başlangıç zamanları böyledir bir iki gün içinde sizde alışıp daha aktif ve daha tecrubeli olacaksınız dert etmeyin  ;)

Haziran 10, 2007, 11:23:51 ös
Yanıtla #19
  • Ziyaretçi

video gösterimi yapan sitelerde masonlar hakkında videolar izlemekteyim
aklıma takılanları sormak istiyorum ;
videolardan aklıma takılanların en başında;
masonlar özellikle yüksek dereceli masonların toplantılarımı olur yoksa ayinlerimi?bu toplantı/ayinlerde şeytan adına kurban verilirmi?
masonlar yüksek dereceli üstat masonlar aynı zamanda büyü ile ilgilenirmi??masonluğa ilk kez kabul edilenler tekristen önce locaya arka kapıdan girerek gerçek kafatasının bulunduğu bir odada vasiyet yazarlarmı?masonik nikah töreni diye birşey varmıdır??gerçekten taraflı olarak değil merakımla sorduklarımdır..eğer sakıncası olmadığı söylenirse linkleride vermeyi isterim.....
özellikle videoların birtanesinin gizli kamera çekimi olduğu iddia ediliyor ve 33. derece masonların şeytana tapma töreni yaptığı iddi edilerek keçi kanı içtikleri söyleniyor

şimdiden teşekkürler