Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Cihangir Gener Bey'in illuminati video serisi  (Okunma sayısı 6522 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 27, 2022, 10:24:21 ös

Sayın Cihangir Gener'in illuminati kitabı mevcut onu alıp okumanızı tavsiye ederim. Aşağıya da ilgilenenler için ve ya kitabını okumuş ve tekrar etmek isteyenler için Cihangir Bey'in YouTube kanalının linkini bırakıyorum. Bu arada yeni videolar ara ara yayınlanmaya devam ediyor.

https://youtube.com/channel/UCh0Upq9saVXdsRV4xDSQFaQ

Sevgiler.
« Son Düzenleme: Mart 27, 2022, 10:26:34 ös Gönderen: Mandıra Filozofu »
Errare humanum est.
Ayıplı Müzmin öğrenci

Nisan 28, 2022, 08:13:52 ös
Yanıtla #1

Hissettiğim, doğru olmayabilir, illuminati bir nevi Tanrıyı kıyamete zorlama görevini üstlenmiş, dış dünyada kötücül görünen hatta kötü işler de yapan ama aslında iyi bir hedef için çalışan bir kurum. Ya da şu anki dönemin koşulları için sûni(yapay) oluşturulmuş bir kurum, bilemedim.

Tanrıyı kıyamete zorlamak? Peki nasıl?

Tahminim, kıyametle ilgili Tevrat-İncil-Kuran ve hatta bazı hadisleri dâhi gerçekleştirmek için çalışıyorlar.

Misaller;

Irak savaşı (vahiy kitabında babilin üçe bölünmesi)

Suriye ve İdlib - Hatay (Melhamei Kübra ile ilgili hadisler ve yine Tevrat ve İncil ile ilgili)

Yine dünya üzerinde mahşerin 4 atlısı gerçekleştirilmeye çalışılıyor hatta neredeyse oldu olacak. Tanrının yerini artık ekonomi (para) ve makam, mevki aldı.

Toplumlarda hırsızlık, tecavüz, insan öldürme vs çok artmış durumda..(bunlar da küçük alametler)

Bunların hepsini illuminati yapıyor demiyorum ama Tanrıyı kıyamete zorlamaya çalışan bir çok yapı ve inanış var. Bunlardan biri de bence illuminati.

Ukrayna Savaşını kestiremiyorum, sonun başlangıcı da olabilir, Ukrayna Irak'a da dönebilir...

Eğer sonunda iyilik kazanacaksa amenna ama böyle böyle süreç daha da kötüye gidecekse, yeni nesillerin işleri çok zor olacak.

Sonumuz hayır olsun.

Sevgiler.
Errare humanum est.
Ayıplı Müzmin öğrenci