Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Haricilere özel avatar kullanımı hakkında öneri  (Okunma sayısı 7871 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 11, 2019, 10:27:19 öö
Yanıtla #10

Teşekkürler sayın Alşah  :)

Seviliyorsunuz.  :)
Errare humanum est.
Ayıplı Müzmin öğrenci

Ocak 12, 2019, 12:50:15 öö
Yanıtla #11
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Forumdaki herhangi bir kişinin görüntüsünde avatardan ziyade ''gönye ve pergel'' görmeyi tercih ederim. Ancak Sayın Adonai önerisi göz ardı edilmemelidir. Seçilecek avatarlar ile simgesel yorum konusunda da üyelere katkı sağlanacağı kanaatindeyim.
  Önceden zaten serbest olan avatarların kısıtlı da olsa kullanımının açılması taraftarıyım. Nitekim burası masonların özel forumu değil ''harici forumu''dur.
Şuanda görebildiğim kadarıyla HKEML ve onun muntazam loca üyeleri ve onların''kardeşlerinin'' avatarı bulunmaktadır. Ve özel birinin Sayın ADAM ın avatarı bulunmaktadır.
   Kısa yorumumdan sonra konunun forum yönetimi tarafından göz ardı edilmemesini taraflarına arz ederim.
Saygılarımla...
"Rehber olarak erdemi değil talihi seçenler aklın ışığından yoksun kalır, özgürlük bilincini yitirerek başkalarına kul olur."
Lucius Annaeus Seneca

Ocak 13, 2019, 10:55:21 ös
Yanıtla #12

Harici üyelere istediği avatar ile kendini ifade etme özgürlüğü vermeniz,sizleri eksik veya onları fazla yapmaz.
Bu ayrıcalık sadece...Sadece o rüzgarı gösterebilecek bizlere, aslında rüzgarı da anlatabilecek olan sizlerin bize o şahsi farkındalığını kanıtlar; ve belki de, cismin ve ismin arasında aradığımız o kendi benliğimizi...

Saygılar
Sen Özelsin

Ocak 14, 2019, 12:18:37 öö
Yanıtla #13
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Yeni üyelerimiz pek tabiidir ki bilemeyecektir, o halde forum ilk zamanı hatırlayan eski üyelerimiz varsa ve sorduğum soruları onlar cevaplarsa sevinirim.

1- Forumda haricilerin avatar kullandığı bir dönem olmuş mudur?
2- Birinci sorunun cevabı evet ise, sizce haricilerin avatar kullanımı forum yönetimi tarafından neden kaldırılmış olabilir?

NOT: Forum yönetiminde yer almıyorum.

Saygılarımla ve sevgilerimle

* MASON OLMAK İÇİN KİŞİSEL YARDIM, DANIŞMANLIK VE REHBERLİK TALEBİNDE BULUNMAYINIZ.
* MASONLUKLA İLGİLİ SORULARINIZI ÖZEL MESAJ İLE  SORMAYINIZ, FORUMA BAŞLIK AÇARAK SORUNUZU FORUMDA PAYLAŞINIZ.

Ocak 14, 2019, 12:26:13 öö
Yanıtla #14
  • Uzman Uye

Evet, bir zamanlar formun harici üyeleri de avatar kullanıyordu. Bilahare form yönetimi mi değişti ne oldu tam bilmiyorum. formdaki haricilerin avatarları kaldırırdı ve haricilere avatar kullanma yasağı getirildi.
     Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Ocak 14, 2019, 12:43:36 öö
Yanıtla #15
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

Sevgili üyelerimiz,

Forum içerisinde avatar kullanımı sadece mason üyelerimiz ve "seçkin üye" statüsündeki üyelerimize verilmiş bir özelliktir. Şuanda mevcut seçkin üye listesinde sadece sayın ADAM yer almaktadır. Elbette üyelerimiz arasında gerekli özveri ve çalışmayı gösteren üyelerimiz de seçkin üye olarak avatar kullanma hakkını elde edebilirler.

Saygılarımla
Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe

Ocak 14, 2019, 03:16:18 öö
Yanıtla #16
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sevgili üyelerimiz,

Forum içerisinde avatar kullanımı sadece mason üyelerimiz ve "seçkin üye" statüsündeki üyelerimize verilmiş bir özelliktir. Şuanda mevcut seçkin üye listesinde sadece sayın ADAM yer almaktadır. Elbette üyelerimiz arasında gerekli özveri ve çalışmayı gösteren üyelerimiz de seçkin üye olarak avatar kullanma hakkını elde edebilirler.

Saygılarımla

Sn.Risus dostum pek iyi hatırlamıyor sanırım.Avatar kullanımı aslında ortada pekte bir sebep yok iken kalktı.Sn.Adam ve masonlar hariç uygulama kalktı.Sonrada bir kurala bağlandı iş şimdi sormak lazım(ozaman sormamıştım)Sn.adam sadece bir masonun sahip olabileceği bir bilgeliğe ve bilgiye sahip idi ,forumdaki bir çok mason uzun bir müddet onun bilgisine sırtını dayadı.Seçkin üye diye bir terim üretilip sn.adam onurlandırıldı.Avatar kullanımı çok önemli bir meselemi bilemem ben hep ve sadece TÜRK bayrağı kullandım sanırım yanlışta hatılamıyorsam haricilerinde masonluk ile ilgili avatar kullanmaları gibi bir sorun idi.
Bir şeyi yasaklıyor isen yasak herkesi kapsamalı yoksa yasak yasak olmaz .Kısmi kaldırılması hata idi,şimdi ise gerekli çalışma yapana avatar kullanma hakkı verilir diyorsunuz peki nedir bu gerekli çalışma?

4000 ileti ve 500 konu başlığı açmam yetersizmi?
ölçüt nedir?
Benide yanlış anlamayın herkese verilmeyen bir hakkı kndim için talep asla etmem.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Ocak 14, 2019, 09:52:26 öö
Yanıtla #17

Sayın Risus benim önerimde şu yer alıyordu. Forum yönetiminin hariciler için belirleyeceği bir kaç avatar içinden seçim yapacağız. Kendi isteğimize göre internetten yüklemeyeceğiz. Bu mâkul bir istek.
Errare humanum est.
Ayıplı Müzmin öğrenci

Ocak 14, 2019, 09:18:39 ös
Yanıtla #18
  • Uzman Uye

Karahan dostum gereken her şeyi anlatmış. Bundan kelli laf-ı güzaf.
     Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Ocak 22, 2020, 02:12:18 ös
Yanıtla #19

Hariciler için bir kaç Avatar seçeneği sunulsa çok şık olur.

Forum yönetiminin dikkatine  :)

Sevgiler.
Errare humanum est.
Ayıplı Müzmin öğrenci