Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Yaşam  (Okunma sayısı 14877 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 31, 2007, 10:03:38 öö
Yanıtla #10

İnsanoğlunun bu dünyada maddi şeyleri elde etmek için sahip olduğu manevi değerlerini kaybetmek zorundadır_
Nasıl ki bir erkek zengin olmak istiyorsa haram para yoluyla bunu elde ediyorsa o zaman sahip olduğu en büyük değerini yitirmeye mahkum olacaktır! (Genelleme yapmıyorum çünkü her zengin olan yolunu haram parayla elde etmemiştir; örnek olarak vermek istedim)
Yine bir bayan kariyer sahibi olmak için ya da şöhret olmak için kendisine bu fırsatı tanıyacak kişiyle yani bir erkekle beraber olarak hayatında sahip olduğu en büyük değerini kaybetmeye mahkum olacaktır;
Bu dünyanın kuralı bu ve eğer insan olarak maddi şeylere düşkünsen bu bedeli de ödemek zorundasın_ Eğer kendi onurunla yaşayacaksan rahata kaçmayı rededdeceksin ve sende mevcut olan manevi değerlerini hayatın pahasına koruyacaksın_
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Ağustos 31, 2007, 10:10:37 öö
Yanıtla #11

Bu kadar kirlilik yetmez mi? Artık birşeyleri anlama zamanımız gelmedi mi? Biraz düşünün lütfen ve herşeyi gözden geçirin; kaybettiğimiz temizliği, onurluluğu kirleterek iğrençleştiğimiz bu dünyayı da beraberimizde çirkefleştirdik_

Ağustos 31, 2007, 10:40:24 öö
Yanıtla #12

Aydınlık bir gelecek için Temiz Toplum'un en kısa sürede oluşturulması dileğiyle_
SAYGILARIMLA_

Ağustos 31, 2007, 12:48:26 ös
Yanıtla #13
  • Ziyaretçi

o zaman bayanlar içinde genelleme yapmıyorsunuz değilmi her bayan bir değildir  ;)

Ağustos 31, 2007, 01:56:06 ös
Yanıtla #14

Tabiki Sevgili GölGe; eksik bilgimi düzeltmeme yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim_
Bayanlar konusunda da genelleme yapmadığımı düzeltiyorum_
SAYGILARIMLA_

Ağustos 31, 2007, 04:29:10 ös
Yanıtla #15

Mademki bu dünyada bunun gerçeğiyle yaşamayı biliyorsak o zaman iyi ve temiz bir yaşama sahip olabiliriz; bu şu demek değidir iyi bir yaşam derken kastettiğim şey asla maddi açıdan rahatlık değildir! Önemli olan Tanrı'ya yaraşır bir şekilde Yaşamak_
Başkalarına göre yaşam biçimimizi belirlersek doğrusunu söylemek gerekirse hiçbirşey elde edemeyiz_
Saygın bir yaşama biçimidir esas olan_

Ağustos 31, 2007, 04:46:05 ös
Yanıtla #16

Bakın günümüz gençliğinden (genelleme yapmıyorum) bir örnek verecem: bayan; yeme, içme, gezme, hediye vs. için erkekle flört eder; erkekse, bayanla beraber olmak için! Şimdi gittikçe artan bu çirkeflik tablosunu oluşturan gençlerin sırf karşılık ve menfaat için Yüce Sevgiyi bile göz göre göre nasıl kirlettiklerine birebir şahit oluyoruz! gerçekler bu_
Halbuki sırf menfaat için karşılığında verilen o masum değerlerin kaybedilmesi hiç kimsenin farkında olmadığı ve kendilerini nasıl bir şekle sokacağını bilmeden buna devam etmeleri gerçekten çok üzücü bir durumdur_
Bir başka örnek ise;  Eşlerini aldatan bayan ve erkekler; bunlara verilen aile olma şansını ne yazıkki haketmeyen zavallı insanlar_
Yine konunun sırf bu yönde yoğunlaşmaması için bir başka örnek daha vermek istiyorum;
Günümüzde herkesin belirli bir işi, görevi ve sorumluluğu bulunmaktadır ve bazıları gerçek sorumluluklarını yerine getirmeyip görevlerine ki bu ne olursa olsun sözüm ona bir çöpçü dahi olsa bu da bir iştir ve bunu onuruyla yapan herkesin ki bunun bilincine varmış bir insan için daha güzel bir olay söz konusu değildir; sadık kalmayan ve işini gerektiği gibi yapmaktan kaçınan sorumsuz kişiler için de aynı durum söylenilebilir_
Küçük ya da büyük iş; sonuçta ekmeğini kazandığın bir iş ve onun da hakkını vermek lazım_
Çalışmaktan kaçınan tembellerin oluşturduğu çoğunluğun parlak zekalara ihtiyacı vardır ve ancak bu sayede toplumsal gelişim söz konusu olur_   

« Son Düzenleme: Ağustos 31, 2007, 04:52:36 ös Gönderen: SEVİL »

Ağustos 31, 2007, 05:02:33 ös
Yanıtla #17

Birinin diğerini menfaati için kullandığı bu dünyada acaba kendisinin de bir şekilde kullanıldığını farkediyor mu? Tabi bunu zamanla anlayacaktır; İş işten geçtikten sonra!!
Bazıları için anlattığım şeyler önemli değildir ya da bir şekilde hiçbir değer taşımaz ve bir erkek sözüm ona karşısına çıktığı her kızla beraber olmanın zevkini çıkarırken bir yandan ne kadar çok değer kaybettiğini bir anlasa!
Bir başka deyişle bir bayan için artık belirli bir aşamadan sonra kendisi için bir erkek ya da erkeklerle yaşamın kolay yolunu seçmek pahasına beraber oluyorsa maalesef çok acı bir gerçekle karşı karşıyayız_ 
Önemli olan kısa ve öz olarak önüne çıkan ve senin mutlu sandığın şeylerin arkasında hangi büyük gerçeklerin yattığını bilmektir_
Bunları söylerken bile çok acı çekerek ve büyük bir üzüntü yaşayarak anlatmak benim için çok zor bir olay ve dilerim ki bundan sonra Tanrı'nın İzni'yle hakettiğimiz Temiz ve Sonsuz Yaşama sahip olmak!!!
Herşeyin son bulması ve bütün güzelliklerin en kısa sürede başlaması dileğiyle!!!   

Ekim 05, 2007, 04:43:24 ös
Yanıtla #18

Acılar yaşamın vazgeçilmez duyguları! İnsanoğlunun Kaderindeki yaşamak zorunda olduğu acılar, her birinin yaşamış olduğu ve birbirinden farklı olan acılar....
Kimine göre çok ağır kimilerine göre ise çok hafif karşılanagelen acılar, kimilerinin bir diğerinin yaşamış olduğu acıyı önemsemezken kendi yaşadığı acının çok ağır olduğu sanılan acıların türleri bireyleri başkalaşıma mı sürüklüyor?
Yoksa Tanrı'ya gerçekten yakınlaşmamızı sağlayan bir tür manevi duygusal araçlar mı?
Yoksa bizleri kendi yaşamımızda yerden yere vuran ve içimizdeki yaşama sevincini yok eden olumsuz silahlar mı?
Hangisi?
Neden acı çekiyoruz? Neden acı çekmeye mahkumuz? Neden yaşamımızda mutluluğu yakaladık derken canevinden vuruluyoruz? Hiç kimse ben acı çekmedim diyemez hepimiz bu acılardan geçmek zorundayız aksi taktirde olgunlaşamayız.
İnsan olmak adına acıların en derinini yaşamak ve her defasında bunların üstesinden gelmeye çalışmak hangimiz için kolaydır? Değildir tabi bugün birinin yaşamış olduğu acının ne denli ağır olduğunu bilemeyiz ki ancak başımıza geldiği zaman direkt olarak yaşadığımız esnada anlarız. O zaman aklımız başımıza gelir belki de çünkü çoğumuzun düştüğü bir yanılgıya zaman zaman düşmekten kendimizi bir türlü alamadığımız gibi....
Can evinden vurulan birtakım İnsanlar vardır: Bunlardan kimileri bu acıya katlanamayıp bir şekilde hayatlarına son verirler, kimileri ise bunun üstesinden gelmeye çalışarak hayatlarını devam ettirmeye çalışırlar peki neye dayanarak? Onları bu acının üstesinden gelmelerini sağlayan en önemli sebep ne? Peki yaşamlarını çok zorlu bir şekilde de olsa devam ettirmelerini sağlayan şey?
Ama ben şuna inanıyorum, İnsan ne olursa olsun ben asla pes etmem dememeli çünkü başına neyin gelebileceğini tahmin edemez etse bile onun üstesinden gelebilecek kadar direnç sağlayabilecek mi? Peki bu direnci sağlayan şey ne olabilir?
İnsanın ayakta tutan gerçekten sahip olduğu Manevi Değerlerdir.   

Ekim 05, 2007, 04:51:25 ös
Yanıtla #19

Zafere çiçekli yollardan geçilemez. Güzel bir söz ama bu denli zorlukları yaşayarak ulaşılmak istenen amacın ne olduğu bilinmediği zaman ne için çabalayıp duracağını doğal olarak bilemez tabiki, bireyin yaşamının temelini sağlaştırması gerekmekte diye düşünüyorum. Çünkü çürük temel üzerine oturtulan hayatların sonu er ya da geç yıkım olacaktır, bu kaçınılmazdır.
Varoluşun altındaki temel sebeple bağdaştırdığımız an o zaman gerçeği bir şekilde idrak edebiliriz. Aksi taktirde yaşanan hayatlar bir hayal gibi gözlerimizin önünden gelip geçecektir.
Yaşamını en iyi şekilde değerlendirmenin yolu bizce nasıl olabilir ve şunu anladım ki yaşam bir İnsana verilen en büyük hediyeymiş, ancak değerlendirmesini bilenler için, zamanını olumsuz şeyler yaparak geçirenler için değil ya da boşu boşuna akıp gitmesine izin verenler için hiç değil!....