Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Harun Yahya (Adnan Oktar) Ve Gerçek Dışı İddiaları  (Okunma sayısı 25754 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 13, 2011, 11:26:09 ös
Yanıtla #10
  • Ziyaretçi

:) :)

Gülüyoruz belki ama Adnan Oktar işi küresel bir boyuta taşımış.

Geçen gün bir konuda araştırma yapmak için sürekli takip ettiğim yabancı bir siteye girmek istedim. Sitenin ismini yazarken yanlış yazmışım, hemen hemen aynı isimli başka bir site çıktı karşıma. Ben de merak edip girdim siteye.

Site inanılmaz geniş arşivli bir site. Illuminati , Templiyeler, Rose Croix, Sion, Masonluk ve Kabala üzerine yazılmış binlerce döküman var. Sadece ingilizce de değil ! Her döküman 8-9 ayrı dile çevrilmiş durumda.

Site o kadar güzel dizayn edilmiş ki, girdiğinizde Anti Masonik olduğu anlaşılmıyor. Ama yazıları okumaya başladıkça, Mason düşmanlığı, Yahudi Düşmanlığı üzerine bir site olduğunu anladım.

Yazar isimlerine bakıyorum, pek çoğu tanınmış akademisyen !!! Albert Pike nin çevirileri, Mason büyüklerinin sözlerinin çevirileri var. Hesapta bu akademisyenler yorumlamış bu sözleri. Şimdi söylenmiş sözleri veya kitap ve dergilerden alınmış sözleri okuyorum, sonra yorumlara bakıyorum. O sözlerden o yoruma ulaşılabilmesi mümkün değil. Acaba dedim ben mi yanlış anlıyorum diye bir arkadaşıma da okuttum, o da aynı fikir de " yazılarla, yazılara ilişkin yorumlar alakasız"....

Üşenmedim tek tek adı geçen akedemisyenlerin  o yorumları yaptııkları ve bu bahsettiğim sitenin alıntı yaptığı kaynakları kontrol etmeye başladım. Tabi ki ne öyle bir yorum yapılmış ne de adı geçen akademisyen konuyla alakalı bir akademisyen. Site de herşey düzmece.

Birkaç resim var, sözde çeşitli Celselerden gizli gizli çekilmiş :) adamlar "Eyes Wide Shut" filminden bir sahneyi kullanarak ve gerçekmiş gibi göstermeye çalışarak Masonluğun kötü olduğunu göstermeye çalışıyorlar. Ve bu sözde gerçek resimlerin altına yine sözde akademisyen veya din adamlarının ağzından yorum yazmışlar.

Yaklaşık 1000-1500 döküman vardı. Dediğim gibi 8-9 dile çevrilmiş, yazım dili ve site oldukça kaliteli. İnsan sadece görüntüye bakıp, yazılanların doğru olduğunu düşünebilir.

Adnan Oktar la bağlantılı olduğunu ise, siteyi uzunca araştırdıktan sonra anladım. Adam o kadar megaloman ki kendi yorumlarını eklemeden duramamış :) :) Ama site de tabi Adnan Oktar dan uzman sıfatıyla bahsediyorlar.

Benim asıl merak ettiğim, bu tarz güçlü alt yapı isteyen siteleri nasıl devam ettirebiliyorlar. Bu paraların kaynağı neresi ???? Benim nacizane bir tahminim var. İstanbuldan uçağa biniyorsunuz, 8573 km lik bir uçuş yapıyorsunuz, uçaktan indikten sonra yaklaşık 250 km lik bir araba yolculuğuyla bir yere gidiyorsunuz (içeri giremezsiniz orası ayrı) Bu yerde 8 -10 tane ev var , benim bildiğim bu tarz internet siteleri bu evlerden birinde yalnız yaşamakta olan birisi tarafından destekleniyormuş. (İpucu; Amishler değil :D )

Saygılarımla

Şubat 18, 2011, 11:28:03 öö
Yanıtla #11
  • Ziyaretçi

Sanırım 2002 yılıydı, bu şahsiyet hakkında açılan ceza davalarına ilişkin yaptığı savunmaları ve haklı olduğuna ilişkin delilleri(kendince) 1000-1500 sayfalık birinci sınıf kağıda basılmış bir kitap haline getirip benim mensubu olduğum meslek grubunun yaklaşık 4000 üyesine kargoyla gönderdi.  Ve bunlar sadece benim meslektaşlarıma gönderdikleri yani sanırım daha onbinlercesi gönderilmiştir. O tarihlerde kaba taslak bir hesap yapıp kitabın basım ve kargolama işleminin maliyetini hesapladım. Ve böyle bir rakamın nasıl temin edilebileceğini düşündüm. işin içinden çıkamadım. Adamı kimin finanse ettiğine dair birçok görüş var. Ancak halen netleşmiş değil bence.
Saygılarımla

Şubat 18, 2011, 04:07:28 ös
Yanıtla #12
  • Ziyaretçi

Seveni sevmeyeni apayrı bir konu ancak; Defne Joy ile ilgili yorumu açıkcası benim beklemediğim tutarlıkta idi Adnan Oktarın.... dileyenler bu linkten bakabilir:

http://tr.harunyahya.tv/videoDetail/Lang/1/Product/38122

saygı ile

Şubat 18, 2011, 04:34:32 ös
Yanıtla #13
  • Ziyaretçi

Seveni sevmeyeni apayrı bir konu ancak; Defne Joy ile ilgili yorumu açıkcası benim beklemediğim tutarlıkta idi Adnan Oktarın.... dileyenler bu linkten bakabilir:

Linkten baktım, alemciler ve sosyete hakkında derin bilgisine dayanarak yorumlamış:)

Şubat 26, 2011, 12:50:33 öö
Yanıtla #14
  • Ziyaretçi

Mart 15, 2011, 02:40:30 ös
Yanıtla #15
  • Seyirci
  • Yeni Katilimci
  • *

Hepimizin bildiği gibi kendisi Mehdi olduğunu iddia ediyor. Liseli çocukların bile internette alay ettiği bir mehdi profili gerçekten varsa işimiz zor demektir. Şaka bir tarafa Adnan Oktar'ın Mehdi olma ihtimalini Marilyn Manson'ın Tanrı olma ihtimalinden daha düşük görüyorum.

Yaptıkları harcamalar gerçekten inanılmaz. Bu zamana kadar 3 milyon kitabı bedava dağıttıklarını, yurtdışında binlerce konferans verdiklerini söylüyorlar. Bununla birlikte kendi lüks harcamaları, etrafındaki kızlara verilen paralar (çoğu mankenlik ajansından alınmadır) her gece çıktıkları televizyonlara verilen ücretler düşünüldüğünde ortaya insanın akıl sağlığını bozabilecek harcamalar çıkıyor.

Peki hayatında hiç çalışmamış mesleği olmayan çürük raporu alıp askere bile gitmemiş Adnan Oktar bu lüks hayatı 80'lerden beri nasıl devam ettiriyor? Bu soru gizemini korumakla birlikte Tuncay Güney'in Ergenekon sorgusunda kendisinin İsrail'den finanse edildiğini söylediğini hatırlatmakta fayda var.

Adnan Oktar hoca kimliğiyle ekranları işgal ederken acaba gerçekten hoca mı? Kendisinin daha önce televizyon programlarına denk geldiyseniz " fıkıh, akaid, tefsir , kelam " gibi İslami ilimlerin hiçbirisinde en ufak bir uzmanlık alanı olmadığını, ortaokula giden bir çocuğun okuduğu " dinimizi öğreniyorum" kitabından sonra televizyona çıkıp aynı şeyleri söyleyebileceğini görebilirsiniz.

Hitap yeteneği hiç olmayan, bilgisiz ve komik olan bu şahsın diğer tarikat önderlerinde bulunan hiçbir vasfa sahip olmadan varolabilmesi çok ilginç.

Ben kendisini Türkiyede'ki ikinci Sabetay Sevi projesi olarak algılıyorum. Yeni bir Osman Baba diyebilirsiniz..
İnsanlardan öyle azgınları vardır ki Şeytan bile onların yanına besmeleyle yaklaşır.

Aralık 31, 2012, 03:40:44 ös
Yanıtla #16
  • Aktif Uye

' Tek kelime ile tehlikeli  biri olduğunu söyleyebilirim; Bu kanıya, konuşma ve 'sözde öz iradesinden' yola çıkarak vardım. Talebelerinden söz etmeye  gerek bile  duymuyorum.
Adequatio intellectus et rei

Ocak 10, 2013, 12:26:16 öö
Yanıtla #17
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Amerika'lı 33.derece masonlar bu adamın programına neden çıkıyor fikri olan varmı?
bana tek taraflı adaletinizden sakın bahsetmeyin.. adalet kirli atlet..!!

Ocak 10, 2013, 12:43:44 öö
Yanıtla #18
  • Uzman Uye

Alıntı
Ben kendisini Türkiyede'ki ikinci Sabetay Sevi projesi olarak algılıyorum. Yeni bir Osman Baba diyebilirsiniz..

Sayın Pagan konuya ilginç bir boyut getirmiş .
Bence irdelenmesinde fayda var kanaatindeyim ...
Saygılar   :-[
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Ocak 10, 2013, 10:37:25 öö
Yanıtla #19
  • Aktif Uye

Onlarında eğlenmeye ihtiyacı var.. Tabi gerçekten onlarsa..
Ölü Gibi Sessiz...Mezar Gibi Ketum...

חמישים אחוזים חמישים אחוזים בולגרי של יהודים....!!! O: