Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Kahve Tadında Bir Blog // http://www.busrasanay.com  (Okunma sayısı 1804 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 21, 2015, 11:57:14 öö
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Uzun zaman önce tanıştım bu blog la ama paylaşmak, tanıtmak(eğer bilmiyorsanız) bu güne kısmet oldu.

Blog hakkında söylenecek çok söz yok. Oldukça güzel ve sade, başlıkta dediğim gibi kahve tadında.

Bir ufak not. Bu blog un sahibi/yazarı bir gazeteci. Lafın gelişi olanlardan yani başka bir bölümden veya meslekten gazteciliğe başlamış bir kişi değil. İletişim fakültesi mezunu bir gazeteci!!!

Blogu takibe almanızı tavsiye ederim. Güvenin bana pişman olmazsınız= http://www.busrasanay.com/

Benim bu blogda okuduğum ilk yazıyı sizlerle paylaşmak istiyorum:

CESARETLİ OLMAYA CESARETİN VAR MI ?

Hani alıp başını gitmek istersin ya aynen öyle bişey belki..
İnsan hani bazen böyle acı çeker ya da sancılı bi süreç geçirir ya işte o dönem içinde büyüyoruz deriz ya hakikaten de öyle ama,,fiziksel olarakta.. Büyümek, gelişmek, çürümek vs..

Yaşadıklarımız biyolojimizi kimyamızı etkiliyor ve dolayısıyla insanın fiziğinin değişmesi de kaçınılmaz oluyor..
Belki bazen ya da günümüzde değişikliğin yaşla orantısı ortadan kalkmış durumda,,önceden zamanı gelince insanlar büyürdü olgunlaşırdı görünürde ama artık öyle bir şey yok. Niye ? Çünkü bu zamanda ki tüketim toplumunda,,gelecek şey her neyse zamansız geliyor ve sen de olgunlaşmak zorunda kalıyorsun.
Belki de doğrusu bırakılıyorsun zaman ve kararlar nedeniyle..

İşte bu noktada çok kararlı olmak hatta ve hatta aslolarak cesaretli olmak gerek..

Cesaretli olmaya cesaret-in var mı ?

Yok gibi,, ama niye ?

Yaşantılar, başa gelenler belki de senin sana olan inancını güvencini kaybettiriyor..
Böyle mi olmalı?
Hayır tabi ki böyle olmamalı.
İşte tam da böyle anlarda sabır diyorsun, zaman diyorsun vs.
Ama zaman geçtikte ne değişiyor..
Etrafında hiçbirşey,,ama sen tamamen nerdeyse. Bu durum seni ne kadar üzerse üzsün ki çok üzüyor ama bi süre sonra onların dilini anlamaya başladğında olay bitmiştir.
Anla ama sadece o dilden konuşma..

Yaparsan farkın kalmaz,,gerçi yapsan da yine farklısın ya..
İnsanlığını unutmadın değerlerin hala var,, sınırların var..
Zamanın değerini biliyorsun,,nefesinin sonsuz olmayışının farkındasın.. Eee o yüzden diyoruz ki kendini asla bırakma benliğini terketme..
Böyle devam et..
Seni seviyorum..
Seviyorum seni..

Kendimi sevdiğim için cesaretli olmaya cesaretim var,,evet..

Risk almadan sonuçlarını görmeden yaşamadan verdiğim kararın ne kadar risk içerdiğini bilemem,,o nedenle yaşamak gerek..
Keşkeler daha ağır gelir kararsızlıktan..
İnsan kendini hatırladıkça,,tanıdıkça, aslolan değerin değerlerin neler olduğunu bilince kendini sevmesi çok normal. Asıl kendini sevmeyen insandan kork ve uzak dur.
Kişi ya da şey her neyse dünyanda bulundurmaya da ne gerek olabilir ki?

Yeni kararların başlangıcında görüşmek üzere...

''Ya hatalarınla yüzleşir ya da hatalarınla yüzsüzleşirsin. Cahil olmak ayrı, pPslik olmak ayrıdır.''
- Dostoyevski -