Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Masonlara yapilan suclamalar nasil biter?  (Okunma sayısı 22915 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 27, 2007, 06:36:14 ös
Yanıtla #10
  • Ziyaretçi

sn. einsof,

hangi locaya girdiğinizi söyler misiniz? bir harici olarak sizi nasıl mabede aldılar?

yoksa siz de benim gibi bir harici olarak hiç locadan içeri adımınızı atmamış olmayasınız?

peki hiç gitmediğiniz ve hiç görmediğiniz bir yerde "orada antimasonik yayınları da sergiliyorlar" demeniz niyedir?

ayrıca hangi locanın bu yayınları desteklediğini de belirtir misiniz?

konuşuyorsak gerçekle bağlantılı konuşalım

bilmiyosak susalım

atalar ne güzel söylemişler "biliyorsan konuş alim sansınlar, bilmiyorsan sus adam sansınlar"

saygılarımla...
Sn. SkullG, bu tarz seyleri dert etmeyiniz. Cogu kisinin yaptigi gibi baska yerden aldiklari bilgileri kendilerininmis gibi gostermeyi, konu hakkinda bilgiliymis gibi davranmayi seven insanlar hep olmustur, hep olacaktir.

Kendi kaynaklari yazdiysa kesin dogrudur onlar, sorgulamaya gerek kalmaz, islerine geliyorsa agizlarindan cikani soylerler, dogrusunu soylerseniz de siz guvenilir kaynak degilsiniz diyerek goz ardi ederler. Kendi kaynaklari cok guvenlidir ya, hatta yukarida goreceginiz gibi kendi kaynaklarina da masonik destekli demektedirler ::) Bu da amaclarini zaten belli eder.

Bu tarz seylere fazla takilmamak, deger vermemek gerekir. Gunes balcikla sivanmaz.

Sevgiler, saygilar.

Ugrasmaya degmez olarak goruyorum.

Haziran 27, 2007, 06:36:54 ös
Yanıtla #11
  • Ziyaretçi

Sevgili skullg..

Özde bir sevgi kardeşlik ve barış..Bu söylediklerinizi vicdanınız onaylıyor mu sadece bunu sormak isterim?

Haziran 27, 2007, 06:39:45 ös
Yanıtla #12
  • Ziyaretçi

Sevgili Sublime..

Kaynaklarımız olarak belirttiğiniz kaynakların masonik destekli olması,masonların geliştirdiği bir karşı stratejidir..Yoksa elbette ki bu eserler masonik destekle yazılmamıştır,basıldıktan sonra bazı savunma türü tepkiler ortaya çıkmıştır..Umarım anlatabildim?

Haziran 27, 2007, 06:40:57 ös
Yanıtla #13
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn. Einsof,

evet vicdanım onaylıyor... çünkü siz ne kadar karşıdan bakıyorsanız ben o kadar yanından bakıyorum...

özel mesajlaşma şekline dönmemesi için hususi sorularınızı bana özel mesaj yoluyla sorabilirsiniz cevaplamaktan kaçınmam

saygılarımla

Haziran 27, 2007, 06:43:00 ös
Yanıtla #14
  • Ziyaretçi

Madem ki vicdanınız rahat,fazla söze gerek yok..Size soracağım herhangi bir soru yok olursa elbette sorarım..
Sevgiler..

Haziran 27, 2007, 06:50:14 ös
Yanıtla #15
  • Ziyaretçi

Sevgili Sublime..

Kaynaklarımız olarak belirttiğiniz kaynakların masonik destekli olması,masonların geliştirdiği bir karşı stratejidir..Yoksa elbette ki bu eserler masonik destekle yazılmamıştır,basıldıktan sonra bazı savunma türü tepkiler ortaya çıkmıştır..Umarım anlatabildim?
Basarisiz olunan her seyde masonlari suclamak da bir strateji zaten ...

Siz bildiginiz yoldan gitmeye devam ediniz. 1700 lu senelerden beri pisirilip pisirilip sunulan seyleri buyuk basari olarak gormek de buyuk basari. Kaynka dediginiz seylerin de KAYNAGINI incelemenizi tavsiye ederim.

Haziran 27, 2007, 07:37:43 ös
Yanıtla #16
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin Einsof,

(Kurallari asmadigi surece) Buldugunuz tum antimasonik yazilari (Harun Yahya yayinlari basta olmak uzere) bu sitede yayinlayabilirsiniz. Umarim birgun antimasonik sitelerde, bizlerin yazilarini yayinlar ve bunlar uzerinde konusabilirler.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Haziran 28, 2007, 10:40:14 ös
Yanıtla #17
  • Uzman Uye

Masonlara yapılan suçlamaların bitmesi mümkün değildir çünkü yeri geldiğinde antimasonik yayınlar loca tarafından desteklenmektedir..Türkiye'nin en meşhur antimasonik yayınlarının,mason müzelerinde sergilenmesi bunun en büyük kanıtlarından birisidir kanımca!!
Yani antimasonizm,masonluğun da işine geliyor..Antisemitizm'den en büyük faydayı İsrail'in sağlaması gibi!
Sağır duymaz uydurur diye bir tabir vardır.Biz şu anda onunla karşı karşıyayız.
Türkiyede kaç tane masonic müze varki?
Müzede ne sergilenir?
Masonların görmediği müzeyi siz nasıl gördünüz?

Haziran 29, 2007, 10:26:35 ös
Yanıtla #18
  • Ziyaretçi

Masonlara yapılan suçlamaların bitmesi mümkün değildir çünkü yeri geldiğinde antimasonik yayınlar loca tarafından desteklenmektedir..Türkiye'nin en meşhur antimasonik yayınlarının,mason müzelerinde sergilenmesi bunun en büyük kanıtlarından birisidir kanımca!!
Yani antimasonizm,masonluğun da işine geliyor..Antisemitizm'den en büyük faydayı İsrail'in sağlaması gibi!
Sağır duymaz uydurur diye bir tabir vardır.Biz şu anda onunla karşı karşıyayız.
Türkiyede kaç tane masonic müze varki?
Müzede ne sergilenir?
Masonların görmediği müzeyi siz nasıl gördünüz?

Sevgili Shemuel, bosuna ugrasmayiniz. AYni seyden daha once baska biri daha bahsetmisti, masonik bir sergi tarzi bir aktivitede anti masonik yayinlar da sergilenmis saniyorum. Arkadas da bir yerden (::)) duymus tabiiki, kendi biliyormus gibi anlatiyor ;) Fazla uzerinde durmyaya degecek bir sey degil.

Masonlarin bunu yapmalarinin sebebi anti-masonlarin da yapmasi gerekip de nedense hic yapmadigi, pardon CARPITMADAN yaptigi gorulmeyen, "Sadece bizden dinlemeyin, karsi tarafin da goruslerini gorun, karari kendiniz verin" SAYGISIDIR.

Yapilmasi gereklimidir degilmidir herkese gore degisir. Gerekli olmadiginin (hatta zararli olabileceginin) en guzel ornegini goruyorsunuz bu baslik altinda. Yapsan bir dert yapmasan bir dert. Islerine geldimi yapilan her seye camur atma cabasini burada da gosterdikleri icin kendilerini kutluyorum ::)

Gercekten soruyorum... Acaba kendisinin bir kere bile herhangi bir masonik etkinlige veya bir locaya girmisligi varmidir? Girenlerin agzindan, veya duyduklarini degil kendi bildiklerini anlatabilecekmi acaba ::)

Haziran 30, 2007, 02:40:16 ös
Yanıtla #19
  • Ziyaretçi

Arkadaşlar hepinize verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim..Ben nasıl masonik kesimi topluma kabul ettiririz onu tartışmak istemiştim ama tansiyon biraz yükseldi galiba.Neyse arkadaşlar biz konumuza dönelim.Nasıl bu suçlamalar biter ve nasıl toplum masonlara pozitif bakabilir..Hepinizden yorum ve öneri bekliyorum...

Saygılarımla...