Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Kadınlara ve erkeklere aktarılan kabala birbirinden ne yönde farklıdır?  (Okunma sayısı 9073 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 25, 2008, 05:30:59 ös
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Kıymetli Üyeler ,

Kabala ile ilgili ilk çalışmalarımı bir rahibenin beni çalıştırmayı ve grubuna almayı kabul etmesiyle edinmiş bir kişiyim. Ancak kendisinin geçtiğimiz yıl vefat etmesi sonucu tüm çalışmalarımız yarım kaldı ve sadece kadınlardan oluşan çalışma grubumuz dağıldı.

Bu konuda yapılan çalışmalarda kadın kabalistler ve erkek kabalistlere verilen bilgilerin ve yapılan çalışmaların belirgin farklılıkları olduğunu öğrenmiştim . Bu bilgi doğru mudur , doğru ise bu farkların (içerik/şekil??) ne yönde olduğu konusunda bilgi aktarabilecek üyelerin yardımlarını özellikle rica ediyorum.

Saygı ve en iyi dileklerimle
Quality has no fear of time ..

Ekim 27, 2008, 04:27:14 ös
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

Sayın Nueva...
       Bir rahibenin kabala eğitimi için grup oluşturduğunu ve öğrettiğini yazmışsınız bu çok ilginç çünkü ne katolik rahibeler nede protestan kadın çobanlar hristiyan olmayan insanlara bu tür sır ve bilgileri vermekten şiddetle kaçınmakta ve tüm bilgilerini insan avcılığı ve o insanların tüm bilinçaltı ve bilinç işlevlerini istedikleri gibi yönlendirip ellerinde tutmakta kullanmaktadırlar.15 yılı aşkın süredir protestan misyonerlerle birebir görüşmelerim olmasına rağmen,din değiştirip hristiyan olmama ve onların onayladığı ve yönlendirdiği şekilde yaşamımı devam ettirmeme rağmen onlardan edinebildiğim bilgi onların bilgisiyle kıyasla gerçekten çok azdır ama sıradan bir insanla karşılaştırıldığında bir insanın tüm içsel kaynak ve motivasyonlarını yürütüp istediğim noktaya odaklayıp o insanı harekete geçirecek kadar fazladır buda bana onların amacına hizmet için öğretilmiştir.Şu anda hiçbir kilise yada kuruluşla bağlantım yok ve kurmaktanda şiddetle kaçınıyorum.Türkiye'li kadınların bu tür öğrenimlerini sürdürebilmeleri için gruplar oluşturmaları gerektiğini düşünüyorum ama bunun için öğretici ve finans ihtiyacının nasıl karşılanacağını bilemiyorum.Belkide bizlerin bir araya gelmesiyle yeterli bilgiyi bir araya toplayıp birleştirmemiz ilerlememizi sağlamaya yetecektir.

Ekim 27, 2008, 09:51:45 ös
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Eagle Merhaba ,

Bu yazınıza forum üzerinden genele bir cevap yazmam hiç uygun düşmeyecek .
Bu konuyla ilgili bazı detayları özelinize mesajlasam olabilir mi?

Saygı ve en iyi dileklerimle

Saygılarımla
Quality has no fear of time ..

Ekim 27, 2008, 10:32:22 ös
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

Sn. Eagle, neden ilginç?

Bende hocası kabalist bir hahambaşı olan bir papazdan (hocam) biraz kabala eğitimi almıştım.

Hristiyan olmuşsunuz ama Hz. İsâ Mesih'in şu sözünü içinize sindirememişsiniz sanırım: "Yargılamayın ki yargılanmayasınız!"

Saygılarımla.

Ekim 28, 2008, 05:15:34 ös
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

Sayın Nueva...
       özelime istediğiniz zaman yazabilirsiniz ayrıca msn üzerinden de görüşebiliriz.
        Sayın Kaan ben sadece deneyimelrimden edindiğim izlenimleri paylaştım ve bu deneyimleri 15 yıl boyunca her çeşit hipnoz,beyin yıkama ve bilinçaltı semollerini kullanmakta usta insanlarla psikoljik savaş vererek edindim.Asıl siz beni yargılıyorsunuz.Sizin papaz hocanız Türkiye ve Türkler'le ilgili ne düşünüyor bilmiyorum ama benim Amerikalı pastörüm Türkler'in şeytanın uşağı olduğunu düşünüyor ve Amerika'dan öğretiş için gelen hocalarda Türkiye'nin bölündüğünü şimdiden ilan edip kendilerinden geçerek dua ediyorlardı.ilginç çünkü Atatürk'ün dediği gibi Türk'e Türk'ten başka dost yoktur.Sevmezler sayın Kaan bizi,hiçbir konuda ilerlememizi istemezler.Kullanmak isterler sadece dost görünürler ama çıkarlarına ters düşen insana yaşamak zorunda değilsin,evini terk et(ev vucut anlamına gelir bilinçaltında) diye telkinde bulunurlar gece gündüz çember içine alıp.Düşmandırlar bize sayın Kaan işet bu yüzden ilginç.Kanımızı içmek için sabırsızlıkla beklerler topraklarımızı alıp bizi köle olarak kullanmak için can atarlar.Günaydın sayın Kaan,Günaydın!!!

Ekim 29, 2008, 03:43:47 öö
Yanıtla #5
  • Ziyaretçi

Sayın Eagle,

Bir rahibenin kabala eğitimi için grup oluşturduğunu ve öğrettiğini yazmışsınız bu çok ilginç

Bu söyleminize karşı bir tutumda bulundum ben ama sizin bahsettikleriniz daha farklı. O başka bir konu. Ben Mesihî öğreti almış bir insanın kabala eğitimi neden vermesin gibi bir tepki gösterdim size o kadar.

Ama evet o dedikleriniz başka.

Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur! Evet!

Saygı ve sevgilerimle

Eylül 09, 2009, 10:10:19 ös
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

Ben hala kadınların kabala çalışma metodunun nasıl olduğunu merak ediyorum.internetten kabala derslerini takip ediyorum ama Rav Michael kadınların kabala çalışma metodu hakkında fazla konuşmuyor ve desrleri dinlemek çok zor çünkü Türkçe çeviri yapan kişi sürekli geğiriyor, esniyor,yelleniyor ağzını şapırdatıyor bişeyler yiyip içiyor.  :) Ve kabala çalışırken kabaladan çok başka şeyler ifşa oluyor bana mesela reklamlarda kullanılan teknikler,algıları ne şekilde etkilediği,dünyada olan olayların sebep sonuç bağlantıları,ilk çağdan günümüze insanlığın nasıl geliştiği gibi normalde hiç merak etmediğim soruların cevapları uyurken yada gün içinde sürekli ifşa oluyor.Kabalayla ilgilenen Türklerin bir araya gelmesi ve bir bağ oluşturması gerektiğini düşünüyorum eğer kadınların çalışmak için ayrı bir grup oluşturması gerekiyorsa bunu yapmamız lazım.Birbirimizi destekleyip doğru bir yaşam sürdürmek ve yaratan ın ifşası için doğru niyeti edinmek için birbirimize ihtiyacımız var.Türkiye de eski ahit eğitimi almış az insan var ve o yüzden kabalayı anlayamayan insanlarla bir araya gelmemiz bu süreci hızlandıracaktır.

Eylül 10, 2009, 11:09:51 öö
Yanıtla #7
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Sevgli Dostlar,

Bakınız, bu konu benim bilgi birikim alanım dışındadır; sadece yüzeysel olarak bilirim.

Yıllar önce bir sabah erken saatte Londra'da New Oxford Street üzerinde açık bir kitapçıya denk düşmüştüm. Vitrini bana pek çekici gelmişti. Girdim, Kabala üzerine bir kitap almak istediğimi söyledim. Yanıt şu oldu: «50-60 tane kadar ayrı kitap var. Hangisini istiyorsunuz.»

Ben alacağımı alıp çıktım. Aldığım, sadece kitaptı. Sonra bu konunun üzerine yeterince eğilemedim. Kabala'yı alamadım. Almayadoğru dürüst başlayamadım bile.

Kabala'yı size kimse veremez; kimse öğretemez. Kabala alınır.

Bu nedenle önerim şu: Şarlatanlara çok dikkat edin. Onlardan çevremizde o kadar çok var ki!... Her söylenene, her öneriye hemen onu söyleyen ya da öneren sizden daha iyi bildiği, sizden daha deneyimli olduğu  için kapılmayın. Aklınızı kullanın. O en değerli yetinizdir ve asıl o sizi doğruya götürecektir.

Sevgilerle,
ADAM

Not: Bu iletiyi bu başlık altındaki tüm yazıları okumadan yazdım. Sadece rastlamış olduğum içindi.

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Eylül 10, 2009, 11:19:31 öö
Yanıtla #8
  • Uzman Uye

Ben hala kadınların kabala çalışma metodunun nasıl olduğunu merak ediyorum.internetten kabala derslerini takip ediyorum ama Rav Michael kadınların kabala çalışma metodu hakkında fazla konuşmuyor ve desrleri dinlemek çok zor çünkü Türkçe çeviri yapan kişi sürekli geğiriyor, esniyor,yelleniyor ağzını şapırdatıyor bişeyler yiyip içiyor.  :) Ve kabala çalışırken kabaladan çok başka şeyler ifşa oluyor bana mesela reklamlarda kullanılan teknikler,algıları ne şekilde etkilediği,dünyada olan olayların sebep sonuç bağlantıları,ilk çağdan günümüze insanlığın nasıl geliştiği gibi normalde hiç merak etmediğim soruların cevapları uyurken yada gün içinde sürekli ifşa oluyor.Kabalayla ilgilenen Türklerin bir araya gelmesi ve bir bağ oluşturması gerektiğini düşünüyorum eğer kadınların çalışmak için ayrı bir grup oluşturması gerekiyorsa bunu yapmamız lazım.Birbirimizi destekleyip doğru bir yaşam sürdürmek ve yaratan ın ifşası için doğru niyeti edinmek için birbirimize ihtiyacımız var.Türkiye de eski ahit eğitimi almış az insan var ve o yüzden kabalayı anlayamayan insanlarla bir araya gelmemiz bu süreci hızlandıracaktır.

Sayın eagle,

dileğinizin gerçekleşebilmesini bende gönülden isterim.

Saygılarımla.
Ben"O"yum,"O"ben değil...

Eylül 10, 2009, 12:47:02 ös
Yanıtla #9
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Bakınız ben bu noktaya değinmeyi unutmuştum ama elbette iletimde söylediğim yanlış olabilir; hani Kabala'nın verilemez ancak alınabilir olduğuna ilişkin bilgi kırpıntısı ya da görüş...

Eğer bu doğruysa kadınların Kabala'yı almasını kim önleyecek? Onu salt kendilerine özgü sanan, bunu iddia eden erkekler mi?

Sevgiler,
ADAM
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.