Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Atma Bağışla  (Okunma sayısı 6150 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 06, 2019, 09:27:12 ös
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Merhaba değerli forum takipçileri,

Geçenlerde TEGV’nin (Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı) güzel bir projesine rastladım. Bu gibi güzel ve anlamlı olan projelere destek olmaya çalışırım. Burada da paylaşıp bilmeyenin bilmesini, görmeyenin görmesini sağlamak istedim. Ülkemizde bu gibi yardım kampanyaları çok oluyor farkındayım. Amacım forumu yardım kampanyalarıyla doldurmak değil elbette. İnanıyorum ki her birey kendince bir yerlere bağış yapıyordur. Lakin TEGV’nin bu bağış kampanyasına benzer bir proje de çok görmedim ülkemizde. Üstelik bağışları para ile değil, kullanmadığımız sağa sola attığımız elektronik atıklarımızdan yapıyoruz. Üstelik bağışçı, kargo ücreti dahi ödemiyor. Ayrıntılar aşağıda...

“Elektronik cihazlar kullanılmayacak duruma geldiğinde elektronik atık sayıldığını unutmayın. Elektronik atıklar, çevreye zarar verdikleri için geri dönüşüme gönderilmelidir. Çevreye verilen zararı azaltmak ve verimliliği arttırmak için, elektronik atıkları geri dönüşüm vasıtasıyla yeniden değerlendirebilir. Arızalı veya kullanım dışı cep telefonu, bilgisayar, bilgisayar parçaları ve çevre birimleri, elektrikli ev eşyası, adaptör ve kablolarınızı TEGV’e bağışlayarak, çocuklarımızın eğitimine destek olabilirsiniz. Geri dönüşümle ilgili ürünleri bırakabileceğiniz size en yakın  etkinlik noktalarının nerelerde bulunduğunu öğrenmek için ******** linkine bakabilirsiniz.
Unutmayalım; damlaya damlaya göl olur, birikimlerimiz umut olur!”

Not: Kaş yaparken göz çıkarmayalım. Forum kurallarına aykırı mıdır değil midir emin olamadığımdan direk link paylaşmadım. İlgilenenler nereye bakılması gerektiğini zaten bulacaklardır.

“Eğitimdir ki bir milleti; ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da esaret ve sefalete terk eder.”
Mustafa Kemal Atatürk