Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: FUTBOL,DİZİ,EVLENDİRME PROG.,MİLLET,ATATÜRK,TRT,TSK  (Okunma sayısı 11567 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 27, 2008, 05:25:05 ös
  • Uzman Uye

22 kişi bir topun peşinden koşuyor ne kadar saçma bir şeydir bu.
statda 50 bin kişi, tv'de milyonlarca kişi izliyor.

bu kadar kişi yanlış sadece sen mi doğrusun M.Akyol?Topluma uy sende kuzu ol.Hiç beynini yorma,sende maça git 100 ytl ver ama bi operaya bi baleye ya da bi müzikale  10-20-30-... verme,zaten tiyatro da çok sevmiyorsun.
pazar,pazartesi akşamları spor programı izle mükemmel bir hayat ya.Hemde futbol tartışıyorlar sanki devlet meselelerini tartışıyorlar.inanılır gibi değil
hergün diziler var bi tv'de birini izlerken diğeride kaçmasın onuda dvd'ye kaydet sonra izlersin.
ya da öğle saatlerinde manavdan domates alır gibi kadın veya erkek isteyen evlendirme programını izle.

-başı kapalı olsun,beraber namaz kılalım.
bundan daha komik bir istek olabilirmi.İnanılır gibi değil.Kendisine mi namaz kılıyor ki böyle özellikler istiyorlar anlamıyorum.Başı kapalı olsun nedemek ya ayıp ayıp bu kadar mı kıskançsın veya bu kadar mı etkileniyorsun bi bayanın saçından.

Atatürk  "Türk milleti çalışkandır,Türk milleti zekidir" derken; acaba gerçekten o düşüncedemiydi yoksa halkının zeki,çalışkan gözükmesini istediği için mi bunları söylemiştir diye çok çelişkiye düşmeye başladım.
Bu millete karşı inancımı git gide yitiriyorum.

Türk devrimi 1938 'de son bulmuştur.İsimler arapçalaşmış,milletimizin yarısı arap kültürünü benimsemiş,diğer yarısı çağdaş olucam derken kültürsüz avrupalaşmış.Hala kaçak elektrik hala yere tükürmeler devam etmekte,yollarda kavga eden insanlar.
Bozulmamış tek resmi kurum TSK.

trt sadece bi dinin propagandasını yapar olmuş.Ramazan ayında 1 ay İslamiyetle ilgili program yapan devlet kanalı olurmu?Hangi laik ülkeden söz ediyoruz.Diğer dinlerden söz bile etmiyorlar.Ben İslamiyete inandığım halde rahatsız oluyorum.Ben musevi veya hristiyan olsaydım bu ülkeye düşman olurdum.

kendi teröristlerimize bela okuyup başka ülkelerin teröristlerini savunan bir halk topluluğu.

Nasıl bir ülke nasıl bir millet.

« Son Düzenleme: Nisan 27, 2008, 05:27:35 ös Gönderen: M.Akyol »

Nisan 27, 2008, 05:35:27 ös
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

Sn.M.akyol
Söylediklerinizde haklısınız yalnız şunu da unutmamak lazım,  futbol,  opera-tiyatro-bale ve bu bağlamda sanat dallarının toplum tarafından yüceltildiği hatta bu sanat gösterilerine kolay bilet bulunamadığı İngiltere,almanya,fransa,ispanya gibi gelişmiş dünya ülkelerinde de oldukca popüler..Bunlar modern toplumun stres atma araçları insanlar bu tür faaliyetler olmasa yüzyılın getirdiği ağır yükleri taşımakta zorlanacaktır..
Toplumlar genel olarak cahil yönlendirmeye müsait ve kültürsüz yapıdadırlar türk milletinin negatif yönlerini sayarken diğer milletleri kutsamak yerine bu sıkıntılara "insanlık problemi" gözüyle bakmamız gerektiğini düşünüyorum..Türkler niye böyle vs..?? İnsan neden böyle
Bozulmamış tek kurum tsk demişsiniz , bence en fazla bozulan kurum o ama malesef olaylara "benim tarafım öbür taraf" mantığıyla yaklaştığımız için hakikati görebilme şansımız pek az , geçenlerde arkadaşımızın biri bu sitede "türkiyedeki adaletsizleklere örnek" tarzı bir yazı yazmıştı isterseniz okuyun
« Son Düzenleme: Nisan 27, 2008, 05:46:52 ös Gönderen: Santander »

Nisan 27, 2008, 11:30:13 ös
Yanıtla #2
  • Uzman Uye

1-hangi milletleri kutsamışım?
2-"insanlık problemi"olarak bakmayıp ne gözüyle bakayım?
Toplumlar genel olarak cahil yönlendirmeye müsait ve kültürsüz yapıdadırlar türk milletinin negatif yönlerini sayarken diğer milletleri kutsamak yerine bu sıkıntılara "insanlık problemi" gözüyle bakmamız gerektiğini düşünüyorum..Türkler niye böyle vs..??

3-tsk neleri bozulmuştur?somut olarak yazabilirmisiniz.Söyledikleriniz havada kalmasın
Bozulmamış tek kurum tsk demişsiniz , bence en fazla bozulan kurum o ama malesef

Nisan 28, 2008, 12:46:50 öö
Yanıtla #3
  • Aktif Uye

Sayın Akyol pek çok konuda üslubunuzu benimsemesemde, bu yazınızda özellikle medyayla ilgili yargılarınızın çoğuna katılıyorum. Fakat şu kişisel olarak da etimoloji, tarih gibi hobileri olan biri olarak dikkatimi çekti, isimlerin Arapça'laşması sizi neden bu kadar rahatsız ediyor? Daha önceki bir mesajınızda da ünlü bir sanatçıyı "çağdaş Türk katunu" olarak tanıtmıştınız sanırım, biraz fazla Orta Asya sevdalısı gibi gözüküyorsunuz. Doğru mu acaba tesbitim?
Mea mihi conscientia pluris est quam omnium sermo

Nisan 28, 2008, 01:29:30 öö
Yanıtla #4
  • Uzman Uye

TSK'nin bozulmadigi teziniz sanirim kendi dogrulariniza gore olsa gerek. Gecmisteki dunyanin en kabarik darbe karnesine sahip olan bir kurumun darbelerini savunuyor olabilirsiniz, bu konuda her ne kadar kendim reddetsem de, size bir sey soyleyemem.

Fakat yeni donemde bakiyorsunuz, oyle ya cetelerin bir cogu ordu baglantili cikti, bombalari ben atttirdim diyen Korgeneral'den tutun da, Umraniye'deki bombalar icin dereden topladim diyen emekli Astsubay'dan, Semdimli' iddianamesinde Anit Pasa'yi elestirdigi icin butun hukuk hayatini sonduren, avukatlik bile yapamayacak duruma getirilen bir savcinin sorumlusu ve ustune ustluk bombalari atan astsubay' icin "Tanirim iyi cocuktur" diyerek hem bir Turk hem de Yahudiliginden utandiran G.Kurmay'dan,  darbe gunlugu tutup sonra da andiclaninca fasistce Nokta'yi kapatan bir kuruma kadar, goreve gelmeden Black Shawk' ile olan iliskisi ortaya cikmasin diye ortakliktan ayrilan bir generalden, once varligi inkar edilen sonra igrenc suikastlerle gundeme geldikten sonra varligini kimi generallerin kabul ettigi Jitem'e kadar, Danistay'da kullanilan silahin orduya ait olmasindan, 28 Subat'ta bazi bankalari alip, sonra 2001 krizinde batirdiklari anlasilan bir dizi emekli askerlere kadar...Ne ararsan var yani , comak kazani gibi :) 

Bozulmadi mi cidden?

Eh tamamen bozulmasin hadi ama kokusmaya basladi.. 10 Yil sonra boyle giderse TSK'yi sadece yer ustunde degil, artik yerin altinda bile gormek , duymak mumkun olacaktir. Mafyaya rahat nefes aldirmamak bahanesiyle yasallastirip, Yer Alti Kuvvetleri Komutani da ataniyormus :D :D :D

« Son Düzenleme: Nisan 28, 2008, 01:41:32 öö Gönderen: Kirlangic »

Nisan 28, 2008, 01:53:48 öö
Yanıtla #5
  • Uzman Uye

Isim isim sayacak olursak Susurluk, Semdinli, Atabeyler gibi Ergenekon cetesi de darbe ortami olusturmak amaciyla ulke genelinde genis capli provakatif eylemlere girisilen olaylarin ardinda nedense hep emekli pasalar cikti ardindan.

Ayisigi ve Sarikiz Darbe projeleri gun yuzune cikti ama kimse gikini bile cikartip bir tane hukukcu dava acmadi..!

27 Nisan Bildirisi uzerinden 1 yil gecti , bir Allah'in hukukcusu dava acmadi, neden A-C-A-M-A-Z da ondan ...!

Kac tane hukumet geldi gecti su faili mechul cinayetlerde..Bir tane hukumet kilini kipirdatip gercek failleri bulmaya tesebbus etti mi? Kim engel oluyor ki acaba ? Devlet  UGUR  MUMCU'nun katillerini nicin aramiyor veya ARAYAMIYOR? CEM ERSEVER'i kimler oldurdu? GAFFAR  OKAN'in katilleri nerede saklaniyorlar? HABLEMITOGLU ve BAHRIYE UCOKLAR 'in arkasindaki katiller kimler?

Yahu Komunist rejim haricindeki dunyanin darbecilerinin yargilanmadigi tek ulke, SEBEP???

Belkide en onemli ve can alici soru su : NEDEN 30 YILDIR PASA COCUKLARINDAN BIR TANESININ SEHIT HABERI YOK? Taraf'in gun yuzune cikardigi rapora gore Pasa Cocuklarinin bir tanesinin bile bugune kadar Dogu veya Guney Dogu Anadolu'ya ne acemi ne de ustalik donemi icin gittikleri? Ortaya cikan raporu okuduysaniz cogu Izmir, Istanbul, Ankara, Mersin, Antalya, Manisa, Mugla, Izmit, Yalova gibi hem de sirf babalari asker diye (kendileri asker olmadiklari halde) askeri okullarda saymislar safaklarini..

1)Cogunlugu hep gariban ve meslegi askerlik olmayan Mehmetcik'ten ne gibi bir farklari var ?
2) Pasa cocuklari TANRI'nin gokler otesinden bahsettigi cok ozel cocuklar mi yoksa?
3)Bu topraklarimizin ancak ve ancak  gariban cocuklarin kaniyla sulanmasi gibi bir kanun mu soz konusu Anayasada ?

Allah razi olsun operasyonlarda ozellikle en sonki K. Irak operasyonunda ciddi oranda basari elde etmistir. Askerimiz bu kadar gozumuzun bebegi iken, ne oldu da son 15 yilda butun bunlar yasandi bilemiyorum. Ama artik bildigim bir sey var ki, biz ordumuzu elestirsek te onlar bizim vazgecilmezimiz. Insallah onlar da bizim bu sevgimize ayniyla karsilik vermek icin kendilerini dustuklei bir takim tasvip edilmeyen hallerden siyrilirlar...

Muhabbetle     

« Son Düzenleme: Nisan 28, 2008, 02:10:19 öö Gönderen: Kirlangic »

Nisan 28, 2008, 02:31:33 öö
Yanıtla #6
  • Uzman Uye

Son olarak, bir tespitimi paylasmak istiyorum ki, TR'de her kurumun, her burokratin, kendilerine en ufak bir elestiride dava acilmasi. veya fisleyeni fisleriz mantigi ile karsilik verilmesi bizim kendi ata erkil toplum olusumuzdan ileri geliyor diye dusunuyorum. Elestirilmekten zerre kadar hoslanmiyoruz. Herkes bizim sirtimizi sivazlasin, ne yaparsak kabul gorsun safsatasi. Kanunlari da buna dayali olarak , mesela bazi kanunlarin evrensel hukuka uymayisi, (zamanla yasalari reforma sokuyorlar gerci ama) yapilmasi da bunun en bariz gostergesi.  Hilafet kaldirildi ama hala her kurumumuz halifeler gibi anli sanli dusunuyor. Zat-i alim hakkinda kem soz edenin vurulasidir kellesi :)

Aile iliskilerinden ornek vereyim, mesela post modern erkeklerimiz karisina "Denedim, olmadi ayrilalim, kusak catismasi yasiyoruz"  diye bosanma teklifi gotururken, tradisyonel veya konvensiyonel erkeklerimiz "hosst kari, haddini bil, bak Hz Peygamber "Secde edilmesi caiz olsaydi, kadinin kocasina secde etmesini isterdim" demis, o yuzden itaat farz, isyan haram haram!  gibi mesnetsiz iddialari yutturmaya calisan erkeklerimiz veya daha baska olarak karisina psikolojik baski uygulayip yine fikhi yonden korkutmak suretiyle  "Bu kapidan cikarsan bossun..! " diyen, veya karisi gitmesin diye "Senin bir sevgilin varmis, beni aldatiyormussun" diye utanmadan iffetli karisina iftira ile gozdagi vermeye kalkan erkeklerimiz  var etrafta, hem de sayilari azinsanmayacak kadar (pardon Turk erkeklerimiz olacakti)...

TURK' uz ya...!
« Son Düzenleme: Nisan 28, 2008, 02:42:02 öö Gönderen: Kirlangic »

Nisan 28, 2008, 02:50:35 öö
Yanıtla #7
  • Uzman Uye

1-orta asya sevdalısı nedemek onu anlamadım.Eğer toprak sınırlarımızı geliştirmekten bahsediyorsanız öyle bir sevdam yok.Eğer orta asyadaki Türklerden bahsediyorsanız onlarda da rusçalaşma var bizimkisi kadarda olmasa.
2-Türk olduğum için ve kendi dilim,törem,kültürüm yok edilmeye çalışıldığı için arapçalaşma beni rahatsız ediyor.İnsanımız dinle kültürü karıştırıyorlar.İslamiyete inanabilirler ama arap kültürüne asla benimsenmemelidir.Düşünsenize bir kültür ölüyor bundan daha acı ne olabilir.Ülkemizde ingilizce bir isim koysanız herkez karşı çıkar ama arapça bir isim koyduğunuzda kimse karşı çıkmaz neden çünkü dilimiz,kültürümüz değişime uğramıştır.
aydınlarımız derler globalleşiyor,sınırlar kalkıyor.Nekadar güzel geliyor ama çok saçmadır.Herkez dostça yaşasın ama insanları niye karıştırıp kültürleri öldürüyorsunuz.
Düşünsenize bütün insanlar aynı.Tek düze bir hayat olurdu.Bi farklılık göremezdiniz neyin iyi neyin kötü olduğunu anlayamazdınız.
Tabii ben demiyorum ki fettoşun yaptığı gibi afrika ülkelerinde okul açıp başkalarının kültürlerini değiştirmeye çalışalım.Hiç bir ırkın kültürü ölmesin.Ne kadar saçma değilmi afrikadaki çocuklara İstiklal marşımızı okutmak.Ne alaka yani.

Sayın Akyol pek çok konuda üslubunuzu benimsemesemde, bu yazınızda özellikle medyayla ilgili yargılarınızın çoğuna katılıyorum. Fakat şu kişisel olarak da etimoloji, tarih gibi hobileri olan biri olarak dikkatimi çekti, isimlerin Arapça'laşması sizi neden bu kadar rahatsız ediyor? Daha önceki bir mesajınızda da ünlü bir sanatçıyı "çağdaş Türk katunu" olarak tanıtmıştınız sanırım, biraz fazla Orta Asya sevdalısı gibi gözüküyorsunuz. Doğru mu acaba tesbitim?

Nisan 28, 2008, 03:09:23 öö
Yanıtla #8
  • Uzman Uye

Sn. Kırlangıç yazdıklarınız size göre doğru bana göre yanlış.
Darbeler yapılması gerekiyordu ve iyi yapıldı.
Devletin kirli işleri elbet olacak bu çok normal hele hele böyle bir coğrafyada tabikide olacak yoksa güçler dengesini elinizde tutamazsınız.Yani bu yazdıklarınız sizin dediğiniz kadar kolay değil siz tek düze bakıyorsunuz.Bu bir politikadır.Bomba atılan kitapçı bir pkk'lının yeridir.Sizin okuduğunuz taraf gazetesinin sahibi Altan bir sözü örneğin size:bu ülkenin insanları tek bir heykelin peşinden nasıl giderler anlamam tarzı bir sözü ve düşüncelere sahiptir.O heykelin kim olduğunu herkez bilir Atatürk'tür.Paşalarını oğullarının doğuda askere gitmemeleri çok normal.Kendileri zaten gitmişler.Ayrıca onlar paşa oldukalrındamı oğulları askere gidiyor ne alaka yani belki kendisi albayken oğlu askere gitmiştir.
Merak etmeyin Kara Kuvvetleri Komutanlığı kuruluşu olan M.Ö 209'dan bu yana yani Mete Handan bu yana çok başarıya imza atmıştır.Her kurumda ufak sorunlar çıkabilir.
Peki ya sizce başarıları yokmudur ki bu kadar eleştiiri yazmışsınız.
Mesela ben sizden şunu beklerdim TSK yanlış işler yapmıştır bununda en başında türbanlı insanların bu kadar çok doluşmasına ve artmasına engel olamamıştır.TSK mensupları Atatürk'ün inkilaplarını koruyan askerlerdir koruyamamışlardır.
sizce böyle bir durumda TSK ne yapmalıdır Sn. Kırlangıç?
bence darbe
daha önceki zamanlarda olduğu gibi ülkede huzur kalmamıştır.
Gece siz rahat rahat uyurken G.K.B rahat uyuduğunumu zannediyorsunuz.
Ayrıca G.K.B dini sizi niye bukadar alakadar etti  açıklarmısınız.Musevi olsa ne olur Şaman olsa ne olur Müslüman olsa ne olur?
Önemli olan benlik değilmidir?

Nisan 28, 2008, 03:17:19 öö
Yanıtla #9
  • Uzman Uye

Garibanlıkla askerin ne alakası var hiç anlayamadım siz Kuleli askeri lisesini kazanan insanların hep işadamlarının oğullarımı kazanıyor zannediyorsunuz.Siz nereden biliyorsunuz insanların maddi durumlarını?Olaya şöyle bakabilirdiniz bu ülkede kaç zengin kaç fakir var.fakirler daha fazla.şehit olan kişi sayısa daha çok fakirlerden çıkıyor olabilir.
bi boğaziçi işletme bitiren çocuğu pkk ile burun buruna getirmezler niye çünkü o operasyonun beyin yerinde kalır ya da kışlada bir görevi vardır.Sizin gariban dediğiniz nedir anlayamadım mesela bi somut örnek verebilirmisiniz.
Böyle bir coğrafyada bütün herşeye gücünü yetişebilmesi için herşeyi ünüformalı halde yapamazsınız.Mesela asalayla nasıl baş edebilirdiniz.Bazen bu işleri başkalarına yaptırılır tabii bunları kontrol etmek sonradan güç hale gelebiliyor.Mesela AB.ÇA.
Siz ve ben bunları günde belki birkez düşünürken Genel Kurmay günde defalarca düşünerek karar veriyor.İnanın ki onlarda herşeyden memnun değilllerdir ama bazı şeyleri yapmak zorundasınız.Yani bu yaptığınız suçlamalar bu kadar hafife alınacak şeyler değil.Bu yazdıklarınız topu topu 1 sayfada toplamışsınız ama sadece o konulardan 1 tanesine bile onlarca kitap yazılıyor.Yani böyle ufak 3-5 yazı ile anlatılmaz bunlar yaşanır veya hepsine birer konu açın

1)Cogunlugu hep gariban ve meslegi askerlik olmayan Mehmetcik'ten ne gibi bir farklari var ?
2) Pasa cocuklari TANRI'nin gokler otesinden bahsettigi cok ozel cocuklar mi yoksa?
3)Bu topraklarimizin ancak ve ancak  gariban cocuklarin kaniyla sulanmasi gibi bir kanun mu soz konusu Anayasada ?
« Son Düzenleme: Nisan 28, 2008, 03:30:05 öö Gönderen: M.Akyol »