Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: City of Ember  (Okunma sayısı 2611 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 05, 2012, 11:04:14 ös

Efendim 21 aralıkta ne olacak... şu olacakmış, bu olacakmış, falanmışta filanmış şeklinde insanları bir endişe almış durumda. Agarta nın yeryüzüne çıkacağını falan söyleyenler vs. vs. Bir zamanlar eğitim verirken getirmiş oldukları bir film vardı çocukların. direk aklıma o geldi. Hazır gelmişken sizinle paylaşmak istedim. İzlemeyenlere tavsiye ediyorum. Güzel bir film. Yeraltında farklı bir dünya:)
« Son Düzenleme: Aralık 05, 2012, 11:10:21 ös Gönderen: yazbenide »

Aralık 06, 2012, 12:30:34 ös
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Sayın yazbenide ; Öneriniz üzere hemen seyrettim ve Dogmatik düşünceninde ne kadar saçma olduğuna tekrar bu film sayesinde tanık oldum. Öneriniz için teşekkürler .
Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Aralık 06, 2012, 12:44:31 ös
Yanıtla #2

Hayal dünyasında sınır yok efendim:) Saygı bizden....

Aralık 06, 2012, 12:55:49 ös
Yanıtla #3
  • Uzman Uye

Pek hayal gibi gelmedi bana Masonluktaki aydınlama denen olgunun hayatımızın her evresinde olması gerektiği ve sorgusuz itiatın ne kadar anlamsız olduğunu çok anlamlı bir şekilde hatırlattı .Özeleştiride bulunmam gerekirse bu formda okuduklarım olmasa ben böyle filmlere öylemesine bakıp geçerdim.
Saygılar.

Not:Her zaman dediğim gibi Masonluk denen kavramın okullarda DERS olarak okutulmasını Şiddetle tavsiye ediyorum .İnanıyorumkine 1 nesil sonra Ülkemin insanının dünyaya bakışı ve kalitesi bugünkünden daha iyi olacaktır ...
Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Aralık 06, 2012, 02:38:33 ös
Yanıtla #4

Ders olarak okutulmadan önce belirli iyileştirmeler yapmak gerekiyor Türkiye şartlarında. İnsanlar ekmek kavgasına, geçim derdine kafalarını kaldırabilecek durumda bile değiller. Tabiri caizse yıllar boyu köle gibi çalışmaktan başka çareleri gözükmüyor. Türk Halkı en güzellerine layık aslında. Bir şeyler yapmalı... Düzelmelii..Saygılarımla efendim...

Aralık 06, 2012, 08:22:54 ös
Yanıtla #5
  • Uzman Uye

Sayın yazbenide;

Doğma denen illetten ve sorgulamayan bir İnsandan daha tehlikeli ne olabilir.Türkiyedeki sorun zavallılıktan daha beteri Kadercilik denen savsatayı kendilerine rehber edinmeleri , olan azda olsa kafası çalışanlar silinip gidiyor.
Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Aralık 06, 2012, 08:56:48 ös
Yanıtla #6

Sorgulamak lazım mutlaka. Farkında olan insanlar nerede olurlarsa olsunlar 1-0 öndedirler. Kaliteli eğitim şart. Geçenlerde bir defter geçti elime ilkokul din kültürü defterim. Başında İstiklal Marşı ve Gençliğe Hitabeyi yazmışım. Peygamberimiz ve Dinimiz ile ilgili birçok bilgi yazmışım sonrasında. Biranda o zamandan bu zamana eğitimde ne değiştiğini sorguladım. Şu andaki eğitim sisteminin dine doğru yöneltilip farklı amaçlar peşinde olduğunu düşünüyorum. Bir insanın herhangi bir konuda karar vermesi için öncelikle tarafsız bilgi edinmesi gerekir. Daha sonra kararı neyse uygulamalı. Örneğin İlköğretim öğrencisine defterlerinize İstiklal Marşı ve Gençliğe Hitabeyi yazmayacaksınız artık denildiğinde ilkokulda çoğu çocuk bunun nedenini sormaz. Yavaş yavaş insanlar hissizleştiriliyor.Körü körüne beyni yıkanmışcasına bilgisi olmayan ve öğrenmek istemeyip bunu savunan insanlar yetişmeye başlayacak. Ne olduğunu, nereye gittiğini bilmeyen ve sorgulamayan... .Farklı yerlere gitti biraz. Aklıma geldiği için paylaşmak istedim. Saygılarımla....

Aralık 06, 2012, 09:06:48 ös
Yanıtla #7
  • Uzman Uye

Alıntı
Sorgulamak lazım mutlaka.
Sorgulamak için sorgulanacak konu hakkında bilgi olması lazım , bizdeki sorun bende aynı guruptayım ne yazıkki bilmeden fikir yürütüyoruz bırakalım  bilgiyi sorgulamayı .

Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus