Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Evlilik Ekonomisi  (Okunma sayısı 10949 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 13, 2008, 12:23:46 öö
Yanıtla #10
  • Seyirci
  • Aktif Uye

İktisat okuyan tembel öğrencinin büyük lafı "İktisat gereksizdir" kaç iktisat öğrencisinden duydum dah da duymaya devam edeceğim :)
İktisatçı mısınız Sn. LuckyEye2? Bende duyuyorum benzer cümleler ama iktisatçılar için değil başka bilim dalları için. Fakat onlar öğrenci, sonrasında ayrıcalık olduğunu anlayacaktır. Buna eminim :)

Yok ben almıyayım :) iktisatçı değilim ama çok çok çok az anlarım :)
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...

Ocak 13, 2008, 12:28:52 öö
Yanıtla #11
  • Ziyaretçi

İktisata karşı tepkiniz neden peki? :) Bense hiç bilmem buarada :D

Ocak 13, 2008, 12:52:48 öö
Yanıtla #12
  • Seyirci
  • Aktif Uye

İktiat çok karışık şekiller doğrular eğriler X ler Y ler tanımlar hepsi birbine giriyor ve insanın bir müddet sonra bünyesi kaldırmıyor ama kendini verip bazı yönlerini inceleyince aa diyorsun doğru diyor iktisata tepkili değilim sadece bana uzak olsun diyorum :) ama gerekli.

Mesela basitçe yaklaşacak olursak iktisatta görüşler ve temcilcileri vardır atıyorum bir görüş bir malın değeri onun faydasıyla kıyase edilir der diğer bir görüşte hayır olmaz öyle şey der su elmastan daha faydalı ama elmaz sudan daha değerli gibi yığınla tartışma isim v.s. şeyler var birde :)

Ocak 13, 2008, 12:56:16 öö
Yanıtla #13
  • Ziyaretçi

Sürekli hipotezler ve anti (karşıt) hipotezler var desenize :) Matematiği de içeriyor ama matematik sanki daha dayanılmaz hal almış iktisatta, yoksa ben matematiği tek başına bir bilim dalı olarak çok severim... :)
Pekte bana göre olmamakla birlikte, sadece zevk olarak derslerini dinlemek isterdim iktisatın :)

Ocak 13, 2008, 12:56:39 öö
Yanıtla #14

İktisat okuyan tembel öğrencinin büyük lafı "İktisat gereksizdir" kaç iktisat öğrencisinden duydum dah da duymaya devam edeceğim :)

Biri benden mi bahsediyor? :D
ars longa, vita brevis...

Ocak 13, 2008, 12:57:36 öö
Yanıtla #15
  • Ziyaretçi

Sizden değil, sanırım genelden bahsediliyor :D Tembel öğrenci olduğunuza inanmak istemem çünkü :)

Ocak 13, 2008, 12:58:37 öö
Yanıtla #16
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sözüm sana değil senden esinlenip genel konuştum :D ama nasıl döktürüyorum iktisat bilgimi :D Asaf Savaş AKAT gibiyim :)

Ocak 13, 2008, 01:00:58 öö
Yanıtla #17

Buna ben de inanmak istemezdim fakat koşullar beni tembelliğe itiyor :D Şaka bir yana okula fazla uğramayan birine göre başarılı sınava saatler kala yaptığım çalışmaları sayarsam çok da tembel değilim. :) Ama iktisatta öyle kolay çekilen bir şey değil hani.

Ocak 13, 2008, 01:03:12 öö
Yanıtla #18

Sözüm sana değil senden esinlenip genel konuştum :D ama nasıl döktürüyorum iktisat bilgimi :D Asaf Savaş AKAT gibiyim :)

Sorun bende hemen atladım tembel lafına :) Bu arada iktisat bilginizin maaşallahı var hocam . :)

Ocak 13, 2008, 01:08:01 öö
Yanıtla #19
  • Ziyaretçi

Buna ben de inanmak istemezdim fakat koşullar beni tembelliğe itiyor :D Şaka bir yana okula fazla uğramayan birine göre başarılı sınava saatler kala yaptığım çalışmaları sayarsam çok da tembel değilim. :) Ama iktisatta öyle kolay çekilen bir şey değil hani.
İktisatın kolay çekilir birşey olmadığına canı gönülden katılıyorum, her ne kadar bilmesemde şöyle bir KPSS sorularına bakmak yeterlidir sanırım :D