Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Melekler ve Şeytanlar Kitabı Üzerine Yorumlar..  (Okunma sayısı 14499 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 12, 2009, 08:16:35 ös
Yanıtla #10

Sayın  Isabell  gercekten çok güzel bir yazı olmuş inşallah böyle yazılarınızın devamı gelir şimdiden başarılar ve teşekürler.

Teşekkürler.

BU yazilar size mi ait Sn. Isabell? Tebrikler.

Bu yorumlar bana ait.
« Son Düzenleme: Mart 12, 2009, 08:30:52 ös Gönderen: Isabell »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Mart 12, 2009, 09:01:44 ös
Yanıtla #11

Bu arada aklıma birşey geldi. Masonluk ile Illuminatinin bir ara içiçe olduğu düşünülürse daha çok kopma nedenlerinden biri olarak düşündüğüm ya da ihtimal verdiğim bir düşünceye sahip oldum. Konu üzerinde yoğunlaşınca akla birçok şey gelmektedir. Tabi hangisinin doğru olabileceğini ölçüp tartmak ve mantığa en uygun olanını seçmek her zaman için seçici bir yaklaşım olmalıdır. Bana göre;

Illuminatinin dıştan bakıldığında önemli derecede göz çarpan bir özelliği bulunmaktadır. Belki de şuanda günümüzde olmayan bir Tarikattan bahsediyor olabiliriz aynı zamanda gizlenmiş ve amaçları doğrultusunda uykuya dalıp zamanını bekleyen ve bir ihtimalle tekrar yeryüzüne çıkacak bir Tarikattan da.. Çift yönlü düşünmek her zaman için iyidir.

Illuminati, devletin en üst makamlarına dahi kolalıkla sızabilen ve dünyanın önemli noktalarında bulunabilen hatta fazlasıyla hızlı bir şekilde güç alarak ilerleyebilen bir özelliğini farkettim. Masonluk içersinde de aynı durum olmuş ve belirli bir sürenin hitamında ise durum Masonlar tarafından farkedilmiş olabilir, hatta tehlikeli olarak bulunmuş ve belki de kendi iç bünyesinde barındırdığı gücün kendilerini otomotikman yıkabileceği fikriyle Illuminatiyle ilişkisini bir anda bitirmiş olabilirler. Umarım yanılmıyorumdur. Ama gözle görünen ve en bariz varsayım bu, diye düşünüyorum.

Yazan: Isabell GEORGIA

:) Bunu hatırllattığınız için Teşekkürler Sayın Lux; bir Mason olarak doğrusu sizin de görüşlerinizi almak isterdim..   

Mart 12, 2009, 10:06:44 ös
Yanıtla #12

Aslında şu Illuminati Tarikatının hala varlığını korumasını o kadar çok isterdim ki.. Böyle bir Tarikatın da üyesi olmayı.. Şaşırdığım taraf ilk defa böyle özgün bir yapıda olan Bilimsel, ilerici ve aydınlanmayı öne planda tutan bir müesseseyi farkediyorum. Gerçi bir Bilimsever olsam da :( maalesef böyle bir Kuruluşun bünyesinde yeralmak benim şuanda bir uzaya doğru yolculuk yapmam kadar imkansız. Ama gerçekten güzelmiş..

Sanırım yorumlarım bitti ve bunu burada paylaşmaktan kendi adıma çok büyük keyif aldım. Teşekkür ederim.

Saygılarımla,

Mart 18, 2009, 07:59:51 ös
Yanıtla #13

Sn. Isabell, konu cok detayli. Inanin yorum yazacak vaktim yok. Yalnizca Illuminatiyi incelerken satanizm isigi ile yola cikmaniz aklinizi daha cok karistirir diye bir yorum yapayim. Bu yorum uzerine baska acilardan da yaklasmayi denerseniz farkli sonuclara ulasacaginizi temin edebilirim.
Spes mea in Deo est

Mayıs 15, 2009, 06:43:58 ös
Yanıtla #14
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sn.isabel

İlluminatiyi araştırmak çok uzun bir konu.Ama dünyayı yöneten üçlemenin bir ayağı bence illuminatiyi sorgulamak ve onu anlamakla iş bitmiyor olayı anlamış olmuyorsunuz cfr var bilderberg oluşumu var şimdi yeni yapılanan kyoto protokolü olayı var,opus dai tarikatı var Masonluk var,birleşmiş milletler,nato,dünya sağlık örgütü,imf,insan hakları derneği,dünya bankası,ve daha aklıma gelmeyen tek elden yönetilen genelde bağımsız görünen içiçe geçmiş bir yapı var şu anda dünyada.Anlayacağınız zor ve oldukça uzun bir konu.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Mayıs 17, 2009, 03:51:55 ös
Yanıtla #15

Sn.isabel

İlluminatiyi araştırmak çok uzun bir konu.Ama dünyayı yöneten üçlemenin bir ayağı bence illuminatiyi sorgulamak ve onu anlamakla iş bitmiyor olayı anlamış olmuyorsunuz cfr var bilderberg oluşumu var şimdi yeni yapılanan kyoto protokolü olayı var,opus dai tarikatı var Masonluk var,birleşmiş milletler,nato,dünya sağlık örgütü,imf,insan hakları derneği,dünya bankası,ve daha aklıma gelmeyen tek elden yönetilen genelde bağımsız görünen içiçe geçmiş bir yapı var şu anda dünyada.Anlayacağınız zor ve oldukça uzun bir konu.

Anlıyorum Sevgili Karahan; ancak anlaşılacağı üzere Masonluk ve İlluminati gibi Kuruluşlara pek aşina olamadığım için sadece Site vasıtasıyla bulduğum ve az çok yazılarından tanıdığım kadarıyla Olgun ve Seviyeli oldukları için de ayrıca Takdir ediyorum fakat tamamiyle yabancı olmamdan dolayı tahmin edersiniz ki kişisel yorumlarım sadece benim gördüğüm kadarıyladır ve bundan dolayı da pek bir gerçekliği olmayabilir. Sadece fikir üzerinde yorum yaptım ki her yorumumun da doğru ve gerçek olacağı diye bir kaide yoktur, yeri gelir yanılabiliriz de..

Mayıs 24, 2009, 02:49:14 ös
Yanıtla #16

Melekler ve Şeytanlar filmini biraz geç de olsa izleme fırsatını buldum ancak istenildiği gibi filmin gereken mesajları vermediğini/veremediğini düşünüyorum. Bazı filmlerin yapılış gayesi inanıyorum ki İnsanlığa sanatsal amaçlar doğrultusunda hakikatleri açıklamak, bilgilendirmek ve doğruları aktarmaktır. Filmi büyük bir heyecanla bekleyenlerdendim ancak önemli derecede bir hayal kırıklığına da uğramış bulunuyorum. Bundan gerçekten de büyük bir üzüntü duydum, duyduğumu da belirmeliyim. Nedenine gelince filmin senaristleri tarafından özellikle de Vatikan ve birtakım şeylerden dolayı korkup çekindiklerini de bu sayede anlamış bulunuyorum çünkü bana ilk olarak bu izlenime sahip olmamı filmin kısa ve hızlı bir şekilde geçiştirildiğini oysaki Kitapta bahsedilenlerin olduğu gibi aktarılamamasından yapılan birtakım değişiklikler ve kişisel yorumlara tamamen alenen değil de sadece kafa karıştırıcı olduğunu farkettim.

Umarım verilmek istenen mesaj bir başka film yoluyla rahatlıkla verilebilinir diye düşünüyorum. Açıkçası bazı gerçekler varsa hiçbirşeyden korkmadan açık yüreklilikle anlatılmalı ve gerçekleri hala gizlemek, saklamak İnsanlık için büyük bir kayıp olduğunu düşünüyorum.

Saygılar,    
« Son Düzenleme: Mayıs 24, 2009, 02:51:27 ös Gönderen: Isabell »

Mayıs 30, 2009, 12:49:26 öö
Yanıtla #17
  • Ziyaretçi

Selamlar,
Filmi izleyip de yeni eve gelmiş biri olarak şu yorum aklıma takılmadı değil: Dinin bilime bakış açısı Dan Brown' ın yorumuna göre olgunlaşamamak. Gerçi Sayın Isabell kitap yorumunda bunu gayet güzel açıklamış... Katoliklerin gerici olarak nitelendirildikleri zamandaki açıklamaları dini anlamak için önce olgunlaşmak lazımdı. Bilim dini yorumlamak için çok genç diyordu..  O yüzden de bilimi yavaşlatıyorlardı Orta Çağ döneminde ki biraz daha olgunlaşıp dini önce daha iyi anlayabilsinler diye..

Belki teoride mantıklı görünebilir ama insanlık o kadar hızlı yol katediyor ki bunu pratiğe dökebilmek insanlık üstü birşeymiş gibi geliyor bana.. O yüzden de dini ve bilimi aynı potada eritebilmek bundan 1000 yıl sonra nasıl olacak çok merak ediyorum.. Daha da ötesi din mi bilimi yenecek, bilim mi dini ya da hakikaten aynı potada eriyebilecekler mi ??

Saygılarımla...

Mayıs 30, 2009, 03:08:33 ös
Yanıtla #18

Oldukça iyi tespitler Sayın Spinoza; tam da ilgi alanıma girdiği için söylemek durumunda kaldım. Dilerseniz bu kendimce çok önemli olarak gördüğüm en önemli mevzulardan biri olarak nitelendirdiğim Din-Bilim konusunda bir fikir paydaşlığı olarak bir başka konuda ya da aynı konu üzerinden devam edebiliriz. Yalnız belirtmek istediğim çok önemli bir durum sözkonusudur ki benimle bu tür paylaşımlarda bulunanların daha çok bu alan üzerinde fikir üretmeleri ve haliyle kişisel seviyesizlikten uzak saygılı bir yaklaşımla ortak bir fikir birliği elde edilirse benim için herkes de için de yararı olacağı düşüncesindeyim ( yanlış anlaşılmasın bahsı durum bana karşı söylenilen sözler ya da takınılan tavırlar değil sadece Anlamı ve Mahiyeti gereği kendimden daha çok önemli olarak gördüğüm bu tür Bilgiler hususunda tamamiyle Saygı duymamdan kaynaklanmaktadır, onun içindir ki; herkesle malum bu tür diyaloglara girmekten mümkün olduğunca kaçınıyorum:) ) . Amacımız ortak bir mevzuda fikir üretmek ve en doğru şekilde olaya yaklaşmaktır, benimle bu tür bir paydaşlığa girmenizi rica ediyorum. Kabul etmeniz durumunda kendi fikirlerimi de sunmak şartıyla sizinle fikir alışverişinde bulunabiliriz.

Saygılar,
« Son Düzenleme: Mayıs 30, 2009, 03:13:33 ös Gönderen: Isabell »

Haziran 01, 2009, 11:40:58 öö
Yanıtla #19
  • Ziyaretçi

Neden olmasın sayın Isabell, vaktim olduğu sürece ve aklımın erdiği kadar ben de fikirlerimi paylaşabilirim. Çok iddialı değilimdir ama belki ben sizden bir şeyler öğrenebilirim...

Saygılar,