Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Bir Hikaye...  (Okunma sayısı 4058 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 28, 2007, 10:15:04 öö

Kendi Kanını Yalamak

Kutup ayilarini derileri icin avlarlarmis. Ama bu is kolay olmazmis. Derilerinin altindaki ortalama 10 cm'lik
yag tabakasi ayilarin buzlu sularda donmasini engeller; hem de onlari bir zirh gibi korurmus. Kucuk atesli silahlarla ayilarda oldurucu yaralar acmak mumkun olmazmis. Buyuk silahlar da derileri paramparca edip kullanilmaz hale sokarmis.
Kutup ayisini avlamak icin alnindaki ozel bir noktaya yakindan ve tek el ates edilmeliymis.Kutup ayilarinin koklama ve isitme duyulari da gucluymus. 2 metre yukseklikte karin altindaki fok baliginin kokusunu veya 30 km uzakliktaki yarali hayvanin kan kokusunu hissedebilirlermis. Bununla birlikte en ufak bir citirtiyi bile duyabildiklerinden kimseyi yanlarina yaklastirmazlarmis. Avcilar kutup ayilarini avlamak icin ilginc bir teknik kullanirlarmis. Bir baltanin agzi iyice, ama iyice keskinlestirilirmis. Sonra bu balta bir yere sabitlenirmis. Uzerine sapini ve demirini tamamen kaplayacak sekilde fok baligi kani sivanirmis. Ve olay yerinden uzaklasilirmis. Kan kokusunu alan kutup ayisi baltayi kolayca bulur ve yalamaya baslarmis. Yalarken farkinda olmadan dilini baltanin keskin agzina da surtermis. Hafif hafif kesilen dilden sizan kanlarla balta, yalamasi daha da keyifli hale gelirmis. Zavalli ayi, yaladikca kanayan, kanadikca yalayan diliyle bir sure sonra iyice kendinden  gecermis. Hem zevklenirmis, hem bitkinlesirmis. Avci ise surekli ayiyi gozlermis. Kan kaybindan iyice halsiz dusup bayilmasini beklermis. Bayilinca ayinin  yanina gidermis, elindeki silahi alnina yaklastirirmis. Tek el atesle ayiyi oldururmus. Boylece deriye zarar vermeden avlama islemini tamamlarmis.

Yorum yapmıyorum.Sadece Türkiyede yaşayan üyelerin daha çabuk anlam çıkartacağını umuyorum.

Saygılarımla,
Omnia mors aequat

Eylül 28, 2007, 10:24:20 öö
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Çok güzel bir yöntem ayı can çekişmeden ölüyor. Bizim köylülerimiz ayıyı taşlıyor yazık ki ne yazık. Bir an düşündüm ordaki köylülerin hepsini oraya koyup taşlıcaksın. Ne kadar hoş olur. Sinirlerim bozuldu neyse...
''Kızıl elmada buluşalım''

Eylül 28, 2007, 10:34:26 öö
Yanıtla #2

Bana çocukluğumda yaşadığım bir olayı anımsattı ve bir keresinde gözlerimin önünde yaramaz mı diyeyim başka bir şey mi denilir bilemiyorum ama cani desem daha doğru olur birçocuk, küçük ve çok sevimli bir kuşun kafasını eliyle koparmıştı o zaman neye uğradığımı şaşırmıştım ve gerçekten de her bu olay gözlerimin önüne geldiğinde halen etkisini o günkü kadar olmasa da üzerimde hissediyorum. Çünkü haftalarca kendime gelememiştim. Aklıma bazı insanların diğer insanları acımasızca nasıl öldürebiliyorlar şeklinde hep bir yorum gelir! Hayvan diyip geçmemek lazım çünkü onlar da bir can taşıyor ve gerçekten de insanın canını çok acıtıyor böyle durumlara rastladıkça....
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Eylül 28, 2007, 10:38:33 öö
Yanıtla #3
  • Uzman Uye

Benim de bir civcivim vardı. O ölünce çok etkilenmiştim. Ölmesin diye bütün gece dua ettim ama sabaha karşı ölmüştü. Kuş dediniz civcivim aklıma geldi. Ama benim civcivim ötekilerinden çok daha güzeldi. Kimse inanmıyor ama ... :)
''Kızıl elmada buluşalım''

Ekim 03, 2007, 10:20:39 ös
Yanıtla #4
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sn.  Mistik yzıyı biraz geç gördüm gönderme son günlerdeki hatta yılarda ki siyasi gelişmelere galiba halkın seçimlerne aslında tahminim doğruysa güzel ama yine de kutup ayılarının hazin öyküsü çok değişik şekillerde anlamlandıralabilinir.

Edit: Açıkcası böyle bir forumda bu tür bir göndermeye verileln cevaplar veya verilmeyen tepkilerde  sukut-u hayale uğramama sebeb oldu
« Son Düzenleme: Ekim 03, 2007, 10:31:50 ös Gönderen: LuckyEye2 »
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...