Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Illuminati Tarikatı  (Okunma sayısı 76671 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 15, 2011, 06:06:59 ös
Yanıtla #20
  • Ziyaretçi

Illuminati (Aydınlanmışlar) Gözün temsilcisi, son derece büyük ve 3. derece şahısların alınmadığı farklı bir yapılanma biçimidir. şuan Corporatocracy genel ismi şeklinde faaliyettedirler. Harward üniversitesi, yale üniversitesi gibi ve birçok enstitü bu yönetim organizasyonuna bağlıdır. bakın cemiyet, tarikat veya konsey demiyorum Illuminati bunlardan ileri farklı bir yapılanmadır ve genel anlamda çok güçlüdür. illuminat nin en büyük özelliği ise kendi benzer cemiyet ve toplulukları kullanarak kendi aslını gizlemektedir bunu büyük cemiyetlerin sembollerine bakarak bulabilirsiniz.  Corporatocracy olarak genelleme yapacağımız bu küresel elit gerçek yöneticilerdir.

Temmuz 15, 2011, 01:01:00 ös
Yanıtla #21
  • Ziyaretçi

İyi bir konuda yazılmış güzel bir kaynak herşeyi zaman gösterecek...

Şubat 20, 2013, 11:03:04 öö
Yanıtla #22
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Çırak illuminati üyelerine ansiklopedi okutulması çok ilginç belli ki ansiklopedi o zamanın google'ı gibi bir şeymiş.
Zaten ansiklopedi yazımının ilk amacı insanlığın bütün mirasının bütün bilgilerin tek bir kaynakta toplanabilmesiymiş. Şimdilerde bunu internet sağlıyor diyebiliriz.

Şubat 23, 2013, 11:27:09 öö
Yanıtla #23

Sn. R1DVAN, örgütün varlığı ile ilgili kanıtınız var mı?
"İsteyen yavaş gitsin, ister hızlı koşsun, arayan bulur. İki elinle isteğe sarıl; çünkü istektir iyi yola kılavuz olan."
Mevlana

Şubat 23, 2013, 11:55:51 öö
Yanıtla #24
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bir çok illuminati başlığı var hangisinde soracağımı bilemedim. Burada soruyorum. Kaybolup giden binlerce örgüt varken neden illuminati bu kadar popüler? Neden romanlara filimlere internet sitelerine konu oluyor? İlluminatiyi illuminati yapan asıl sebep nedir?

Şubat 23, 2013, 01:02:59 ös
Yanıtla #25
  • Aktif Uye

Evet öyle bir varsayım var ama gerçekliği henüz kanıtlanmamış.Çünkü onun aktif ve harekete geçmesi bir çok beyinin temizlenmesi ve yıkılması gerekiyor.

İlluminati ;

Tüm düzeni yık, dinleri yok say.Kendi hakimiyetini kur. Yanlış, olamaz.
Adequatio intellectus et rei

Şubat 23, 2013, 01:06:46 ös
Yanıtla #26

Bir çok illuminati başlığı var hangisinde soracağımı bilemedim. Burada soruyorum. Kaybolup giden binlerce örgüt varken neden illuminati bu kadar popüler? Neden romanlara filimlere internet sitelerine konu oluyor? İlluminatiyi illuminati yapan asıl sebep nedir?

İlluminati örgütü "doğrudan" herhangi bir filme konu olmadı diye biliyorum. İlluminati'yi İlluminati yapan, bu var olup olmadığı belli olmayan oluşuma karşı çıkanlardır. Birçok örgüt ve yaşanmış birçok olay doğrudan bu örgütle ilişkilendirildi. Ortada kesin kanıt yok ama geniş bir hayal gücü var, orası kesin.
"İsteyen yavaş gitsin, ister hızlı koşsun, arayan bulur. İki elinle isteğe sarıl; çünkü istektir iyi yola kılavuz olan."
Mevlana

Şubat 23, 2013, 05:08:21 ös
Yanıtla #27
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Sayın Felix Steiner doğru der, güzel der.

Nasıl Masonluk bol oranda spekülasyon konusu ise, birtakim benzer kurumlar da spekülasyon konusu edilmektedir. İlluminati diye anılan örgüt(ler) de bunun arasında yer alır. Bir diğeri de Tapınakçılardır.

Her nedense Rozkrua, Doğu Yıldızı ve benzeri diğer ezoterik/paramasonik örgüt ve kurumlar bu spekülasyon kullanımına pek hedef olmamışlardır. Bunun için bir sansasyon gereklidir. Sansasyon olmazsa tiraj ya da rating ya da satış olmaz.

Aslına bakılırsa, sansasyon yaratmaya elverişli birtakım başka kurumlar da var ama sanırım onlara pek dokunma güçleri yok bunları yaratanların.

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Şubat 28, 2013, 11:22:21 öö
Yanıtla #28
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Çünkü kaybolup giden o binlerce örgüt ülkelerin izledikleri politikalara, seçilecek kişilere, savaşa ve barışa, ekonomik dalgalanmalara ve dünyanın nasıl şekilleneceğine karar veremiyorlar. Ama Illuminati veriyor.

Bu arada bir yanlış anlaşılmayı düzeltmek isterim. Illuminati normal anlamda bir tüzel kişilik değil ki bunun varlığının kanıtını arıyorsunuz. Illuminati bir tür network ve altında binlerce şirketi, sivil/politik oluşumu barındırıyor. Nasıl ki aslında El Kaide diye bir örgüt yok ama aslında El Kaide birçok ülkedeki diğer İslami terör hücrelerinin/örgütlerinin oluşumuyla bir araya gelmiş bir terör ağından oluşuyorsa, benzer bir yapı Illuminati için de geçerli.

Fakat Illuminati'nin kullandığı semboller ve bazı süreçleri Masonluk'ta kullanılanlarla örtüşüyor diye çıkıp da Illuminati'yi Masonlarla hele hele Türk Masonlarıyla ilişkilendirmek çok yanlış. Bunu size hitaben söylemiyorum Sayın Samuray... Sadece bu konuda çok başlık açılmış, hepsine girip yazmaktansa burada yazayım dedim.

Ama ben kişisel olarak komplo teorisi dediğimiz türden tanımıyla Illuminati denilen oluşumun varlığına inanıyorum. Kendilerine özgü değişik bir dini yapılanmaları olduğunu ve bu inanışlarının temelinde de İbrahimi dinlerce getirilmiş olan Allah (Tanrı) inanışının olmadığını düşünüyorum. Onların dini yaklaşımlarını aslında Burak Özdemir'in Tanrı'nın Doğum Günü kitabında satır aralarında bulabilirsiniz.
Live long and prosper.

Şubat 28, 2013, 03:08:16 ös
Yanıtla #29
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Sayın Spock bazı şeyleri güzel yazyorsa da, yer yer satır aralarında bilgi noksanından kaynaklanan yanılgılardan da kendini alamamış bu başlık altında şu son yazdıklarının kapsamında.

Bu yanılgılardan biri de günümüzde İlluminati adını taşıyan bir örgütlenmnin bulunmadığını ileri sürüşü...

Dediği gibi El Kaide'nin bir örgütsel düzeni var mı, yok mu orasını bilemem ama günümüzde birkaç ayrı İlluminati örgüttü var.  Bunlar, konuya Masonluk açısından bakıldığında "paramasonik" nitelikli oluşumlardır. Bu konu üzerinde daha önce Forum'da durduk mu, herhangi bir irdeleme yaptık mı, anımsamıyorum; araştırmadım. Meraklı olanlar araştırabilir.

Hiçbir anlatımda bulunulmamışsa, istenirse, sıfırdan bir başlık açarak anlatabiliriz...

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.