Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Ermeni saldırılarıyla 800 bin Kürt yok oldu  (Okunma sayısı 8786 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 14, 2009, 05:51:55 ös
Yanıtla #10
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Yukarıdaki özrü sitenin genelinden dilemiştim sizde o genelden olduğunuz için istifade etmekte hakkınızdır.Bu tip konular insanları acıtmamalı tepki yerine bilgi edinilmeli her bilgiyide kesin bu doğrudur deyip değişik kaynakla çek etmeliki sağlamlığına varasın.Tarz olarak provakatörlük yapacak ne yaştayım ne yapıdayım ne konuştuğunu bilen muhakkakta o konuyu araştırmış ve okumuş bir olarak yazıyorum ben burda.Benim ermenilerle insanlık anlamında bir problemim yok kürtlede yok lakin insani haklarım ve sınırlarım karşılıklı olmak üzere vardır.Bunlar ihlal edilemez bir insan doğru bildiğini konuşamıyorsa ne kadar uç olursa olsun devamlı ezilip büzülüyorsa kişilik problemi vardır.Bir çok arkadaş var bu sitede öyle aklı başında konular ve yazılar yazıyorlarki fikrim firar ediyor ne yazacağım bilemiyorum fikrim ona yenik düşüyor hemen.Oyüzden bu sitenin adı ve görevi bir nevi paylaşım.Ben olaya sığ bakmıyorum ermeniyi benmi kesmişim omu beni kesmiş noktasında hiç değilim olaylar bu hale nasıl gelmiş kim bize bu oyunu oynadı kim nemalandı kim kazançlı çıkıyor kimlerin kuklasıyız iplerimizi kim oynatıyor noktasından bakıyorum ben.Bu sorunu çözecek olanlarda böyle çözecekler artık olan olmuş  beraber yaşayacaksak bu sorunu en mantıklı yönden çözmeliyiz hemde en açık yüreklilikle cesaretle .Okadar ayan beyan dış ulusların nemalandığı bir olay olduğu bu kadar açıkken sen beni kestin ben seni kestin noktasında durmak hala sadece onlara yarar barışmaya ve sorun çözmeye çalışmaya bile gerek yok.Sen bir ermeni olarak bir kürt olarak bir türk olarak tüm ön yargılarını kırıp tarihi belgeler eşliğinde oturmaya varmısın yokmusun bundan haber ver ozaman kürtte türkte ermenide sorunu çözer ama kendi aralarında sadece bundan başkada bir amacım yoktur herkes kadar bu olayın tarafıyım herkes kadarda benimde canım yanıyor herkete aynı duyarlılığı gösterip bu tip konularda fikirlerini paylaşırsada sevinirim önyargısız ve saldırıp hakaret etmeden lütfen.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Ekim 14, 2009, 07:34:15 ös
Yanıtla #11

Anlıyorum, zaten özrünüzü bana hitefen yapmadığınızı biliyorum. Size karşı olan tepkimin ağır olduğunu farketmemle birlikte karşımda kim olunursa olunsun farketmez her halukarda bir özür borcumun olduğunu belirtmek istedim.

Sizinle ya da başka biriyle ister dost ister düşman olma gibi bir fikrim olmadığı için, olayın beni ilgilendiren yönü itibariyle belirli bir sınırı geçmeme taraftarıyım. Kendi tarihim ve kültürümle, etnik kökenimle ilgili olarak olayları yansız bir biçimde yansıtarak, doğru olan yönlerini göstermek açısından buraya aktarmaya gerek olmadığının düşüncesindeyim. Eğerki, bilinen bir gerçek ve tarih varsa bu biliniyordur. Kime göre nasıl ve ne şekilde anlam kazanıyorsa bu kişiye göre değişkenlik arzetmektedir.

Önyargıların kırılması hususunda ise, bireysel ve toplumsal yargıların adeta tabulaşmış biçimini almış bir durumdayken gerçeği yansıtmanız ve anlatmaya çalışmanız boşunadır. Kimin doğruyu söylediği, yanlışı savunduğu öznellik çerçevesinde söz konusu olduğundan burada herkese açık görüşlülükle net bir biçimde olayların manasını kazanma iradesiyle değerlendirip neyin doğru neyin yanlış olduğunu derin tarih bilgisi ve araştırmalar neticesinde elde edilen kaynakları objektif olarak irdeleyip belirli bir bakış açısına sahip olunuyorsa ne mutlu o kişiye.. Gerçeğin de keşfine varır, Bilginin de.. Bakınız bu etnik sorunların, kimlik arayışların çerçevesinde bulunmaktan kendim adına büyük utanç duyarım o yüzden de kendimi aşma yönünde çabalayıop gayret gösterme yolunda belirli bir olgunluğa erişip Evreni anlama yönünde derin bilgiye sahip olmak için çalışıyorsam bunlar benim için çok da önemli olmayan meselelerdir. Ama her halukarda Irkıma, söylenilecek en ufak sözde tepkimi de göstermekten çekinmem. Ha bu kişi karşımda eğer laftan anlayacak olursa ki böyle bir olgunluğa sahip kişi ya da kişiler dil-din-ırk-mezhep ve cinsiyet ayrımını taşımaksızın bunları aştığı için haliyle böyle bir tavrı sergileyeceğini zannetmiyorum. Diğer taraftan taşa ne kadar anlatırsan anlat, anlamayacağı için işin gerçeği öyleleriyle de benim işim olmaz.

Insanlığın bir getirisi olarak düşündüğüm özrü şahsınıza yapılmış gibi olsa da ne yazıkki hala evrimleşle yolunda yoğrulan hamur gibi şekil almak için yaptığımı da belirtmeliyim. Buradaki özür sizi hala haklı çıkarmadığı gibi size de katıldığımı göstermez. Katılmak için aynı seviyeyi ve olgunluğu yaşayıp paylaşmak gereklidir. Yanlış anlaşılmasın lütfen benim herhangi bir olgunluğa sahip olmuş gibi bir durumum olmasa da en azından bu yolda çaba gösterdiğim için kendime daha çok dikkat etmem gerekir, diye düşünüyorum. Gösterilen olumsuz ve agresif davranışlar daima bireye negatif puan kazandırdığı için malum daha çok bu yolda değişik şekillerde adam oluncaya kadar çabalayacak demektir. Benim için ne kadar çok erken tamamlarsam yaşamın her yönünü :) o kadar daha karlı çıkarım.

Burada konuyla ilgisi olmayan şeylerden de bahsetme gereğini hissettim ama sonuç itibariyle daha iyi anlaşılmak adına yineliyorum millet nelerle uğraşıyor bizler de hala oturmuş şu tarihte böyle olmuş bu tarihte şöyle olmuş diyip suçu başkalarına atmakla duruyoruz. Ne kadar yazık.. Kendimize baksak ne kadar zavallı ve acınacak durumda olduğumuzu görürsek zaten aklı başında aklıselim bir biçimde davranır ve herkesin gözü önünde bu tip şeylere girme ihtiyacı duyulmaz. Ağlanacak halimize gülüyoruz. Ülkenin durumu sadece içler acısı ve ben de sadece seyretmekle yetiniyorum hatta bazan kulaklarımı tıkarım, bazan gözlerimi kapatırım. Yeterki kendilerini daha basitleştiklerini ve kendileri de ne yazıkkı farkında değiller, küçüldükçe küçüklerini görmek istememek için.. Böylesi ucuz şeylerin peşinde koşanların benim kanaatimce tek bir açıklaması vardır, o da bundan tam bir rant elde ettikleri..

Sanırım diğer ülkelerden tabi kendini bi şekilde aşmış toplumları kastediyorum bu kadar çok dünya gözü önünde o kadar çok basite indirgenmişizdir onların hakkımızdaki düşüncelerini bile öğrenmek hatta duymak bile istemem çünkü hissediyorum ve biliyorum da.

Saygılar,

הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Ekim 14, 2009, 07:51:47 ös
Yanıtla #12
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sanırım diğer ülkelerden tabi kendini bi şekilde aşmış toplumları kastediyorum bu kadar çok dünya gözü önünde o kadar çok basite indirgenmişizdir onların hakkımızdaki düşüncelerini bile öğrenmek hatta duymak bile istemem çünkü hissediyorum ve biliyorum da.

SN.SEVİL

ne demek istediğinizi anlıyorum ben fikri hür bir insanım illa dediğim doğrucuda değilim sizin kendini aşmış dediğiniz toplumlarla benim asıl sorunum ermeniyi kürdü türkü karşı karşıya getiren sizin aşmış diye nitelendirdiğiniz toplumlardır seninde benimde sorunum olan.Bazen bir resim anlatır herşeyi bazen koca bir kitap.Ermeni açılımının imzası yapıldığında ermeni ve türk imzacıların arkasında duran o kendini aşmış şoven ırkçı emperyalist toplum liderleri ile sorunum var benim.İmzacılar işte bu egemen güçlerin şemsiyesi altında imza attılar her iki toplumada uzlaşmaz çocuk muamelesi yaparak hemde hayıflanacak bir şey arıyorsak bu konularda işte size hayıf.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Ekim 14, 2009, 08:42:02 ös
Yanıtla #13

SN.SEVİL

ne demek istediğinizi anlıyorum ben fikri hür bir insanım illa dediğim doğrucuda değilim sizin kendini aşmış dediğiniz toplumlarla benim asıl sorunum ermeniyi kürdü türkü karşı karşıya getiren sizin aşmış diye nitelendirdiğiniz toplumlardır seninde benimde sorunum olan.Bazen bir resim anlatır herşeyi bazen koca bir kitap.Ermeni açılımının imzası yapıldığında ermeni ve türk imzacıların arkasında duran o kendini aşmış şoven ırkçı emperyalist toplum liderleri ile sorunum var benim.İmzacılar işte bu egemen güçlerin şemsiyesi altında imza attılar her iki toplumada uzlaşmaz çocuk muamelesi yaparak hemde hayıflanacak bir şey arıyorsak bu konularda işte size hayıf.

Sayın Karahan; ben de Sizi gayet ve makul biçimde anlıyorum. Ama lütfen birşeyi düzeltmeme izin verin( neden böyle bir ibare kullandığımı hemen açıklıyayım, düşüncenizdeki hakim görüşünüzün benim görüşüme tamamen ters olduğu için ); lütfen kendi suçumuzu ve kabahatimize sebep olanı başka şeyde aramayalım. Konuyu fazla da uzatmak istemiyorum aslında. Çünkü benim kendi yaşam alanım içersinde pek de değinmediğim ve günlük hayatımda bile hiç de söz konusu etmediğim mevzulardır. Çünkü ben, neyin doğru neyin yanlış olduğunun farkında olmama rağmen kimilerine göre yanlışı biliyor olabilirim ancak kendimce doğru olan şey benim için kapanmıştır. Sadece bilmediklerim üzerinde yoğunlaşarak daha fazla gelişme gayretinde bulunduğum için açıkçası bilindik şeyler üzerinde genelde durmamayı tercih ediyorum. Bunun içinse şu dış etkenleri irdeleyecek olursak konumuzla ve ya olayla yakınen bir bağlantısı olduğunu düşünüyorsanız bu sizin sorununuzdur. Bence Avrupa Devletlerinin herhangi bir yanlış tavrını görmediğim gibi geçmişte çeşitli Ülkelerde ve Toplumlarda yaşanmış binlerce kanlı tarihimiz geçmişiz vardır. Onlar da mı sözde böylesi kanlı geçen olaylara dışsal bir bahane uydursunlar.. Lütfen daha komik olmadan, gülünç duruma düşmeden kendimizi kandırmaktan vazgeçmemiz bizim için yararlı bir durumdur. Eksikliğimizi kapatmak için, yapılan şeylerin üstünü çizmeye çalışarak ya da birşeyleri kapak altı yaparak daha da acizliğimizi kanıtlamayalım. Durum tersine döner ve geçmiş sizden hesap sorar. Bu kaçınılmazdır. Hiç kimse bu dünyada yapmış olduğu şeyden karlı çıkmamıştır. Çıkan birini bana gösterin. Bu millet olsun, toplum olsun, devlet hatta birey.. farketmez. Neyin ne zaman gerçekleşeceği, olayın seyrini kimse belirleyemez. Dünyasal anlamda konuşuyorum, kimsenin yaptığı yanına kar kalmaz. Gün gelir geçmişte yapılan adaletsizliklerin hesabı sorulur ve eller boğazı sıkar. O zaman ne yapılır, kaçacak delik aranır bulunmaz. Bırakalım olay gidişatı gereği Dünyamızın ve Insanlığın yaşanmış olunan bu büyük sıkıntılı geçmişin yaralarının iyileşmesi, iyileştirilmesidir. Aksi taktirde önceki yaşanmışlıkların hem de aynısı yaşatan kesime yönelir. Benden söylemesi sadece fikir yürütüyor ve yorumda bulunuyorum.

Tabiki herşey alt üst olmayacak :D olabilirliği hesaba katıyorum biraz çok uç düşünüyorum merak etmeyin.. Neyse sanırım şu dakikalarda Ermenistan - Türkiye maçı yapılmakta. Umarım mahiyeti gereği de bir ''Dostluk Maçı '' olur. Ümid ediyorum ki Ermenistan kazanır ;)

Saygılar.

הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Kasım 01, 2011, 03:19:08 ös
Yanıtla #14
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bir araştırma yazısıdır açılıma denk düştüğü için önemli gördüm

En az Açılım kadar saçma ve yalanlarla dolu bir yazı.
Odi Profanum Vulgus Et Arceo.