Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: VAH VAH VAH NE YAZIK,ÇOK ÖVÜNDÜĞÜ SEMTTEN ÇIKINCA BÖYLE OLUNUYOR DEMEK Kİ  (Okunma sayısı 32552 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 30, 2009, 04:31:02 ös
Yanıtla #30
  • Ziyaretçi

Alıntı
Bu uzak yerde bu kadar saldırıya ancak böyle cevap verilir kimse kusura bakmasın.Biryere kadar sabrımız.

Sinirlenme gülüm.Fikir tartişması yapıyoruz sen hakarete başladın. Bu mu Türk gençliği?  Başa çıkamayınca kaba kuvvet hakaret  gırla.  8)

Ocak 30, 2009, 04:31:43 ös
Yanıtla #31
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn. BombIslam,

Forum Kuralları m 5 "Üyeler arasında sert tartışma ve polemikler yaratacak mesajlar foruma gönderilemez."

"                 "          m. 7 "Forum Alanlarımız internetteki diğer forumlardan daha ciddi ve düzeyli niteliktedir. Üye mesajlarının üslubu, içeriği, diğer üyelere hitabı ve benzeri konularda forum teamüllerine ve Masonlar.org Sitesi geleneklerine uygun yazışma yapılması beklenir."

Forum Kurallar m. 8 " Nezaketsiz, gayrı-ciddi, kırıcı, gereksiz sert, saygısız veya hakaret niteliğinde kabul edilecek mesajlar ile küfür, argo vs. özensiz ve istenmeyen ifade veya üslup içeren mesajlar forumda gönderilemez. Mesajlar "Chat Dili" kullanılmadan yazılmalı, yorum ve görüşler ciddi, objektif ve özenli olmalıdır."

Forum Kuralları m 9 "Forum alanı içerisinde konusu suç teşkil edecek şekilde veya kişileri kurumları rencide edecek şekilde , genel ahlak ve görgü kurallarına aykırı yazışma yapılması yasaktır. Bu yönde olduğu tespit edilen (konusu suç teşkil eden veya kurallara aykırı) yazılar nedeniyle hukuki ve cezai sorumluluğu yazana ait olmak üzere tespit edildiği anda yazışma forumdan kaldırılacak, bu şekilde mesaj gönderen kişiler forum üyeliğinden çıkarılarak tekrar forum üyeliğine alınmayacaktır"

Forum Kuralları m. 10 "Tehdit edici, küfürlü, müstehcen, kaba, nefret dolu yada çok miktarlarda istenmeyen mesajlar göndermek; din, dil, ırk ayrımına yönelik iletiler göndermek ve materyaller kullanmak kesinlikle yasaktır."

Forum Kuralları m. 16 " Mesajlarda bir olay anlatıyorsa, olay içinde olumsuz şekilde nitelenen kişi, kuruluş ve marka isimleri gizlenmeli ve forum teşhir amaçlı kullanılmamalıdır."

Hükümlerini içermektedir.

Devamlı uyarılarımıza ve mesajlarınızı düzeltmemize hatta bazı mesajlarınızı silmemize rağmen KABUL EDİLEMEZ DERECEDEKİ USLUBUNUZU kullanmaya devam etmektesiniz.

Forum Kurallarında belirtilen hususların dışında Türk Ceza Kanunun 125 ve 301. maddeleri açısından suç teşkil edecek ifadelere de mesajlarınızda yer vermektesiniz. Mesajlarınızda İRRİTE EDİCİ, AJİTE Uslubunuz yerine bundan boyle daha CİDDİ, SAYGILI bir ulsluba geçmeniz Forum Üyeliğinizin devamı için apaçık bir gereklilik olarak kendini göstermektedir.

....

Sn. MERİCCAN, karşınızdaki sizi ne kadar sinir ederse etsin, ne denli tahrik edici bir uslup kullanıyor olursa olsun önemli olan KASIMPAŞALI ağzına geçmek değildir. Bir ulusu total aşağılayıcı bir yaklaşım burada uye olan hiçbir kimseye yakışmaz. Ne denli tahrik edilirseniz edilin saygınlığınızı korumanız haklılığınızı gözler önüne serecektir.

Bundan sonraki mesajlarınızda bu hususa dikkat etmenizi tavsiye ederim.

Tartışmaya bu uslupla devam edilmesi durumunda konuyu kilitmeyeceğimi ve gereken yaptırımın taraflara en ağır biçimde uygulanacağını bildiririm.

bu vesile ile saygılarımla.

Ocak 30, 2009, 04:32:49 ös
Yanıtla #32
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Türk Gençliğinin ne olduğunu senin gibiler abd de çoğalınca anlarsın siz kendi insanınızı dahi çıkarlarınız uğruna öldürecek zihniyettesiniz.
Her şey bir adımla başlar...

Ocak 30, 2009, 04:33:47 ös
Yanıtla #33
  • Ziyaretçi

Alıntı
Sen bu forumun seviyesini düşüren biri olmaktan ziyade benim gözümde hiçbir insani değeri hak etmeyen kendinden olmayan herkese o aşağılık kompleksinyüzünden (sebebide bellidir soyuna bakarsan)tepeden baktığını sanan bir zavallısın o kadar  .

Sayın SkullG,

Ben asla şahsi hakarette bulunmadım.Yukarıda tarafıma hakaret edilmiştir. Gereğini yaptığınız için teşekkür ederim.

Ocak 30, 2009, 04:42:52 ös
Yanıtla #34
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Skulg sizinde mod olmanız bana kasımpaşa ağızlı demeniz özgürlüğünü vermez, konuya ülkemize ve milli duygularımıza hakaret edildiği anda müdehalenizi umardım.

Ocak 30, 2009, 04:44:45 ös
Yanıtla #35
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn. MERİCCAN, konuyu baştan incelerseniz ne zaman müdahalede bulunulduğunu da açık olarak göreceksinizdir. ilk sayfaya bakmanızı öneririm. Ayrıca size kasımpaşa ağızlı demedim. Lütfen ifademi tekrar okuyunuz.

Saygılarımla.

Ocak 30, 2009, 04:50:04 ös
Yanıtla #36
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bu forumda yazdığı her 5 cümlenin 4 ü tahrik unsuru ve hakaret olan birisinin üyeliğini Sayın MASON un tetkikatına arz ediyorum.

Ocak 30, 2009, 05:08:26 ös
Yanıtla #37
  • Ziyaretçi

Alıntı
en bu forumun seviyesini düşüren biri olmaktan ziyade benim gözümde hiçbir insani değeri hak etmeyen kendinden olmayan herkese o aşağılık kompleksinyüzünden (sebebide bellidir soyuna bakarsan)tepeden baktığını sanan bir zavallısın o kadar  .

Alıntı
Sen Türk ordusunu sizin *** ordunuzla karıştırıyorsun galiba çocuk.

Alıntı
Türk Gençliğinin ne olduğunu senin gibiler abd de çoğalınca anlarsın siz kendi insanınızı dahi çıkarlarınız uğruna öldürecek zihniyettesiniz.

Yurtseverlik mi Faşizanlık mı takdirinize birakıyorum

Saygılarımla,

Ocak 30, 2009, 05:30:46 ös
Yanıtla #38
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Konuyu anlamsız şekilde sürekli bir tarafların , yandaşı olmak bazında değerlendirmeye almak bu milletin tarih sahnesindeki büyüklüğüne uygun düşmez.

Türkiye bölgede güçlü bir devlet olarakca , yahudi-amerika ; iran-rus karları arasında ustaca oyun sergilemelidir.

Yahudiler ermeni soykırımına destek verecekmiş ,

Versin , sonuna kadar versin..

eğer ki bunu yapabilecek cesareti varsa versin..

Bu coğrafyada Türkiye olmadan yahudi devleti bir gün dahi yaşayamaz.

Hamas pkk destek vermiş,

Versin....

Bu topraklarda Türkiye olmadan müslümanlar hayatta özgür olmaz.

Rusya , pkk ya destek vermiş,

Versin...

Kesersiniz boğazlardan geçiş tonajlarını görür.

Ermeniler diaspora iddiasında bulunmuş,

Bulunsun.....

Azerbeycane bir hava operasyonu yaparsınız ne ermenistan kalır ne diaspora.

İşte tüm bu kartları oynayacak oyuncularımız 46 dan beri malesef yok.
« Son Düzenleme: Ocak 30, 2009, 05:33:05 ös Gönderen: degas »

Ocak 30, 2009, 06:37:11 ös
Yanıtla #39
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Ne Emine Erdoğanın gözyaşlarının tartışılmasının bir anlamı var ne ona buna hakarete varan sözler sarfetmenin... bu sebeple Davos Olayı ile ilgili olarak benim okuduğum en güzel en zihin açıcı yazılardan birisini sizinle paylaşmak istiyorum. Hem böylelikle tartışma gereği gibi evrilebilir. Belki isimlerden sıyrılıp olayın iç yüzü ne olabiliri bile konuşabiliriz. Öyle ümit ediyorum. öyle ümit etmek istiyorum. Madem ki burası harici üyelerin de görüşlerini tartışabildiği bir forum ama en azından masonlar.org bünyesi içerisinde, burada bulunan insanların belli bir kültürel birikimi de barındırdıklarına inanmak istiyorum. Öyle ümit etmek istiyorum.

Yazı Kemal OKUYAN'a ait başlığı DAVOS İÇİN İLK NOTLAR.

"Başbakan Erdoğan'ın Davos'ta Peres ile birlikte katıldığı paneli terk etmesi, hem Türkiye siyaseti için hem de bölgedeki gelişmeler için oldukça önemli bir gelişme.

Sıcağı sıcağına bu gelişme için ne söylenebilir?

Erdoğan bunu neden yaptı?

Üç olasılık öne çıkıyor.

Erdoğan, bir kez daha kontrolünü yitirmiş, sürekli sözünü kesen, bir ara omzuna vuran moderatöre sinirlenmiş ve "insani" bir tepki vermiştir. Ne demiş Fatih Altaylı? "Ben de olsam öyle yapardım ama işte bu nedenle başbakan filan olmuyorum!" İlk olasılık bu...

İkinci olasılık, Erdoğan'ın uluslararası alanda bazı gelişmeleri yanlış okuyup, hem iç hem de dış politikada elini güçlendirmek için "serbest" davranmaya başlamasıdır. Aynı gün IMF görüşmesinde de Davos'ta da aynı Erdoğan vardır. Tavır alan, reddeden...

Üçüncüsü, düpedüz büyük bir projenin yürürlüğe konma olasılığıdır. Türkiye'yi Ortadoğu'ya yerleştirecek, Ortadoğu halkları nezdinde itibarlı kılacak ne varsa yapılacak ve buna ABD, hatta İsrail göz yumacak...

İlki geçerliyse, bu kısa süre içinde bir dengeye kavuşturulur. Tayyip Erdoğan'ın arızalı yapısını "Batılı dostları" iyi biliyor. Buradan üçüncü olasılıkta işaret ettiğim "büyük proje"ye kan taşıyacak bir plana hemen geçiverirler.

İkinci olasılık geçerliyse, Erdoğan'dan kurtulmak için dün düğmeye basılmıştır. Başbakan'ın zayıflatılması, Abdullah Gül'ün elinin güçlendirilmesi, Fethullahçıların bu amaç için kullanılması gibi senaryolardan zaten söz ediliyordu. Ortada iyi yazılmış bir senaryo bulunmuyorsa ve Erdoğan'ın sinirlerine yenik düştüğü gibi hafifletici bir algı da yoksa, ne ABD, ne İsrail bu olayı unutabilir. Dediğim gibi, AKP içi dengeleri değiştirmeye kalkabilir, hatta Gazze krizi başladığından bu yana utanç verici bir politika izleyen CHP'nin ve yeniden ABD'nin has evladı olmak için fırsat kollayan TSK'nın yelkenine rüzgar üfleyebilirler.

Ama bana göre en güçlü olasılık, üçüncüsüdür. AKP'nin her yaptığına kulp taktığımızdan değil. Hiç tereddüt etmeden söyleyeyim, tek başına dünkü olay için "iyi yaptı" diye düşündüm. Ancak üç saniye sonra "neden yaptı" sorusuna yanıt aramaya başladım.

Erdoğan'ın kendisi farkında olmayabilir. Ancak danışmanları, özellikle Davutoğlu "IMF'ye biraz daha diklen, geri basacaklar" demiş, Davos'ta punduna getirip hır çıkarmasının hem iç hem dış politikada çok yararlı olacağını söylemiş olabilir.

Ahmet Davutoğlu, bu türden işler için görevlendirilmiş birisidir. İnce işler için... Dünkü gergin paneli yöneten moderatör Washington Post yazarı David Ignatius ile çok yakınlarda, Aralık ayında söyleşen, aslında hem Başbakan'a hem ABD'lilere danışmanlık yapan Davutoğlu'nun Tayyip'e "merak etme sen" demiş olması kuvvetle muhtemeldir.

Peki neden?

Neden böyle bir oyun sahnelenmekte?

Çünkü ABD Ortadoğu'da İsrail'le yetinerek yoluna devam edemiyor. Arap dünyasında işbirlikçi hükümetlerin hepsinin başı belada. ABD ve İsrail'le arası iyi olan etkisini yitiriyor, İran'a ve ABD karşıtı hareketlere alan açılıyor. Bu koşullarda yeni bir aktör daha devreye girecekse, en güçlü aday Türkiye'dir. Ama Türkiye çok eskiden beri ve yakınlarda İsrail'le stratejik anlaşma imzaladıktan sonra Arap dünyasında kuşkuyla yaklaşılan bir ülke.

Çaresizleştirilen bir coğrafyada kahramanlara gereksinim var. Daha doğrusu kahramanlıklara... Küçük jestler, gerçeklerin üzerini örtüveriyor, çabuk unutturuyor. Türkiye, esası hiç bozmadan Ortadoğu'nun prtestijli ülkesi haline geliverdi!

Erdoğan Davos'ta artistlik yaparken insansız hava aracı Heronlar Türkiye'ye doğru yola çıkmak üzereydi. Bütün anlaşmalar, stratejik ve de ticari, tıkır tıkır yürürlükte!

Türkiye, Kuzey Irak'ın hain aşiret reisleriyle işi bağlamış durumda, ABD Irak politikasında Türkiye'yi istediği noktaya getirdi. Ama Büyük Ortadoğu Projesi'nin başka unsurları da var... Bu nedenle Türkiye'ye alan açmak gerekiyor. İsrail de bunu istiyor.

Her tür barbarlığı yapabileceğini ve yapmaya hakkı olduğunu gösteren ve bu hakkı hep elinde tutmaya çalışacak olan İsrail'in yeni açılımlarla ABD'yi Ortadoğu'da yalnızlıktan kurtaracağının açık ipuçları görülüyor. İsrail iç politikasında önemli gelişmeler yaşanıyor, dengeler değişiyor. Bütün bunlara Barack Obama'yı ekleyin ve onu ABD halkının seçtiği masalını unutun!

Ortada iyi düşünülmüş bir tasarım var ve benim görüşüm, bu tasarımda Erdoğan kullanılıyor! Kullanılmıyor, kendi de her şeyiyle rol yapıyorsa, ki bu da bu adamların ideolojisine pek uygundur, bir şey değişmiyor.

Türkiye'nin ve bölgenin başına büyük çorap örülüyor.

"Yeni Osmanlıcılık" diyorduk, "bu ne" diye soruluyordu. Şimdi herkesin dilinde, en resmi ağızlar "Osmanlı paşalarına özenmiyoruz" gibi laflar ediyorlar ki, bu laflar alıştırmak içindir.

Dün Davos'ta tanık olduğumuz şov, Büyük Ortadoğu Projesi'ne Yeni Osmanlı'nın girişi için düzenlenmiştir. Teori bunu gösteriyor.

Yok, ortada Erdoğan'ın hesapsızlığı varsa, ABD desteğiyle hükümet olup, vıcık vıcık bir gericilikle, çılgınlığa dönüşmüş bir piyasacı kültürle ABD'ye kafa tutmanın bedelini kısa sürede ödetirler, hiç kuşkunuz olmasın. Erdoğan attan düşer, olan yine Türkiye'ye olur.

Ama dedim ya... Her zamanki gibi teoriye başvurmakta yarar var. Bütün gelişmeler, Türkiye'nin Ortadoğu halklarına bir kazık olarak pazarlanmak istendiğini gösteriyor. "