Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Inanç Nedir?  (Okunma sayısı 11846 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 18, 2008, 03:10:34 ös
Yanıtla #10

Yaaa simdiye kadar guzeldi de su h. yahya midir nedir onu eklemeseydin daha iyi olurdu. ya ne bicim bir adam o ya masonlarin aleyhinde sonra ne bileyim evrim yaratilis fln onlar hikaye gerci ben pek orali olmuyorum, olmadigim gibi de o adamin hicbir sozune inanmam ki zaten hicbir yazisini da okumam da bir ara bir bakim dedim baktigima bin pisman oldum ya hepsi safsatadan ibaret ki devamini getirmedim ıyyyyyyy valla kusura bakmayin icinizde h. yahyacilar varsa benim dusuncem bu, ister alinin ister alinmayin ve sunu da soyluyorum; hakikaten Masonlarin hakkinda olumsuz bir fikre sahip olmus olsaydim acik yureklilikle bunu bizzat soylerdim ve ikinci gunu de bu siteye ugramazdim artik  :-X 

valla isin acikcasi Masonlari bu sitede tanidim da ne tuhaf antimason olarak bunu da tanimis olduk :( sonra bir ara bunlarin ne alip veremedigi var falan diye dusunmustum meger adamin gorunmeyen karanlik yonleri cokmus be.. Tanrim bu gibilerin serrinden bizi korusun -> Amen :D        neyse seviyeyi dusurmemem lazim :D

sunu gecelim; yazilarini okudum Sevgili Bugfree;  ama Evrimin temel mantigi bana gore su; simdi İnsan Bilincinin Tanri Bilincine esit hale getirilmesi amaclaniyor ve zaten bu dunyada Evrim ve Tekamul olaylari bu sebepten varolmustur. Sonra Canli donusumu buna en guzel ornektir ve sunu da unutmayalim lutfen, eger ki bir hayvan formunda yeralmis ve sonraki yasaminda insan bedeninde yeralmasi mumkun olabiliyorsa neden İnsan bir gun Tanri olamaz? <=  Dikkatini bu yone cekiyorum.
« Son Düzenleme: Ağustos 18, 2008, 03:16:54 ös Gönderen: Sevil »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Ağustos 18, 2008, 06:12:04 ös
Yanıtla #11
  • Ziyaretçi

Harun Yhya denilen adam hepimizin bildiği şu meşhur hoca Adnan Oktar'dır.Yeryüzünün en sofu adamıdır kanımca.Hiçbir sözüne konuşmasına itimat etmem ancak evrim teorisi'ni açıklamak adına 15-20 civarı eser yazmıştır ve diğer kitapları gibi değildir tamamen bilimsel gerçekler kullanmıştır bu yüzden evrim teorisi adına Türkiye'deki en gerçekçi kaynaklardan biri Harun Yahya diyebilirim...

Ağustos 19, 2008, 02:38:47 öö
Yanıtla #12
  • Ziyaretçi

yaa harun yahya nın o önünü hiç düşünmeden evrim teorisi hakkıında ki yazılarına baktım düşünceleri böyle yada değildir o kendisini ilgilendirir

Ağustos 19, 2008, 08:46:15 öö
Yanıtla #13

yaa harun yahya nın o önünü hiç düşünmeden evrim teorisi hakkıında ki yazılarına baktım düşünceleri böyle yada değildir o kendisini ilgilendirir

Valla onu bunu bilmem ne guzel Evrim konusunu tartisiyorduk ben de guzel bir sekilde dusuncelerimi belirtecektim :D sonra araya o isim girince kusura bakilmasin ama devam edecek sevkim kalmadi :(

Bu arada 1000 yillik Evrimin 1 gunde ya da 1 saatte yapilmasi mumkun mu?

Bu ibare Bilgi Kitabi'nda gectigi icin baska goruslere de sundum. Sonra Evrimlesmenin nasil ve ne sekilde yapildigi artik İnsanoglunun Evrimlesmek adina dunyaya kac gelmesi gerektigini ve her yasamda Evrimlestigini nerden ve nasil anladigini bunlar detayina inilmesi gereken onemli mevzular diye dusunuyorum. Belki kimimiz tek yasamda da istenilen Evrimlesmeyi saglayabiliriz, belki birden fazla yasamda...

Ama onemli olan burada ortaya cikan su sorudur: Evrimlesiyoruz ama nasil? 
« Son Düzenleme: Ağustos 19, 2008, 09:03:16 öö Gönderen: Sevil »

Ağustos 19, 2008, 10:20:08 öö
Yanıtla #14
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Evrim teorisi hakkinda daha detayli bilgi almak icin bu adresede bakabilirsiniz.
http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php?topic=1544.msg10367#msg10367
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Ağustos 19, 2008, 10:28:44 öö
Yanıtla #15

Evrim teorisi hakkinda daha detayli bilgi almak icin bu adresede bakabilirsiniz.
http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php?topic=1544.msg10367#msg10367

Tesekkurler Sayin Mason :)

Ağustos 19, 2008, 10:50:35 öö
Yanıtla #16
  • Ziyaretçi

İnanan olduğu yerde sayar, İnanmayan ın aklında herzaman neden inanayım ,neye inanayım gibi sorular olduğu için sürekli araştırıp birşey bulmaya çalışır buda gelişim demektir.Yani inanmamak inanmaktan iyidir.Kendiniz dahil hiçbirşeye inanmayın zira siz aslında aynada gördüğünüz kişi bile değilsiniz :) İnanaların hali ortadadır  ;)

Ağustos 23, 2008, 11:59:58 ös
Yanıtla #17
  • Ziyaretçi

çok basit bir mantık örneği vermişsiniz.Ama sizin için üzülürüm hayatınız boyunca neye inanıyım Tanrı'ya inansam mı inanmasm mı diye düşünürseniz hayatınız sonuna geldiğinizde geriye baktığınızda bir adım yol ilerlemediğinizi görürsünüz.