Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Prometheus  (Okunma sayısı 29288 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 06, 2011, 01:45:59 öö
Yanıtla #20
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Az önce farkına vardım, "Her düşünce akımı, her inanç kendi kahramanlarını yaratmak zorundadır. " diye başlayan yazım büyük bir hataya kurban gitmiş, öncelikle bundan dolayı herkesten özür dilerim. Daha önce yazıp topladığım bir arada tuttuğum yazıları tek konu altında yazmışım. Bazı bölümlerinin çıkarılması ve başka konuya konulması gerekiyor. Bir yöneticiden yardım istedim, umarım doğru haliyle buraya koyabiliriz.

Tekrar özür dilerim.
Bir yere ait olmayı hiç istemedim. Ya kendim olurum yada başkalarının arkamdan övgüleri ile ölmüş olurum.

Haziran 06, 2011, 02:34:51 öö
Yanıtla #21
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sevgili Prometheus, oncelikle en cok takildigim su fetullah ve ataturk konularini konusalim. Daha yeni konusma uslubundan dolayi ceza almis bir kisi olarak geldiginiz gun ilk mesajinizda hakaret degil resmen kufur denilebilecek kelimeler sarfediyorsunuz. Sonrada diyorsunuz ki yeterince rahat konusamiyorsunuz, sozleriniz yanlis anlasiliyor, kimseye laf edemiyorsunuz bla bla bla....

Bende buranin bir uyesiyim sizde buranin bir uyesisiniz. Masonlarorg icin aramizda tek bir fark yok. Siz benim deger yargilarima ve benim deger verdiklerime zerre kadar saygi duymazken ve onlara resmen kufrederken ben burada ataturk icin tek bir yanlis kelime soylesem ne olur biliyormusunuz?

fetullah, su bu serefsizdir demesi kolay. Peki acaba ben ataturk ... diyebilirmiyim? Bu yonetim tarafindan musade edilir mi? Turk milliyetciligi ve turk ulusalciligina musade edilirken dincilige musade edilmemesi cifte standat oldugunu gosteriyor. Peki sayin Prometheus sizce bu adil mi? Soylediklerinize yeteri saygi gosterilmediginden bahsetmissiniz. Koccaman ve upuzunda yazmis, herkese masallah saydirmissiniz. O kadar yonetici olmasina ragmen tek bir kiside ne mesajinizi editlemis, nede size bir ceza vermis ve siz hala bu site sizinmis gibi, yazilanlardan sadece siz sorumlu olacakmissiniz gibi mahalle serserileri gibi agziniza geleni soylemeye, kelimelerinizi hicbir filtreden gecirmemeye devam ediyorsunuz.

Sevgili Nomen her ne kadar yonetici oldugunu sansada ve oyle davransada tam bir yonetici degildir. Deneme surecinde olan bir kisidir ki bu deneme surecide zaten kisiye hata yapma hakki verir. Yanlis tabiki yapmis ki banada yapmisti birkac defa. Hemen saldirmadan once susmali, dusunmeli, deger verdiginiz diger kisileri ve site yapisini hesaba katmalisiniz. Bana gore siz hicbir yanlisi affedemeyen, sabredemeyen, (gecici olarak bile) susamayan ve erdemin zerresinin gorulmedigi bir kisisiniz.

Sitede o deger verdiginiz kisiler icin durdugunuzu soylemissiniz. Iste en komigide bu. Cunku o deger verdiginiz kisiler sizin gibi degiller. O kisiler nasil ve nerede konusmasini, en onemlisi her dusunceye ve inanca saygi duymasini bilen kisiler. Sizin bu kisileri bu kadar severek saygi duymanizin sebebi ise "Onlar gibi olmak istemeniz. Fakat bunu basaramamanizdir!"

Kalkmis nazi mantigi ile Masonlari kiyasliyorsunuz. Bu kiyaslamayi yapamazsiniz. Cunku nazilarin elinde silah, tank ve topraklari vardi. Masonlar bir dernektir. Devletler ile politik iliskilere giremez.

Alıntı
Çünkü, "Söz konusu vatansa gerisi teferruattır."K.ATATÜRK

Guzel soz ama benim tarzima uymaz. Cunku bu cumlenin ve ataturkun soyledigi bircok diger cumlelerin arkasinda ozellikle milliyetcilik ve ulusalcilik yatar. Milliyetci ve ulusalci olan kiside Turk`u diger milletlerden uluslardan ustun gorur. Bu yanlistir. Kisinin irki, dili, dini, milliyeti ne olursa olsun ayni haklara sahip olmalidir. Sizin mantiginiza gore Turk onceliklidir, en once gelmelidir. Bu konuda aslinda dahada derin yazabilirim. Ama cok politikaya girmek istemiyorum.

Kendi kahramaniniza tek kelime ettirmezken, baskalarinin kahramanlarina kufur edebilecek zihniyete sahipsiniz. Bu mu sizin adalet mantiginiz? Bu mu sizin esit haklariniz? Sizde bu dogru bir hareket mi?

Ben ataturk dusmani degilim. Bana gore buyuk bir ondermis ve "O GUNUN SARTLARINA GORE GEREKEN" ne ise onu yapmis. O gunun sartlarinda milliyetcilik ve ulusalcilik gerekiyordu. O da bunu cok guzel yapti. Ama aradan nerdeyse 100 yil gecti. Artik suanki durumlara biraz global bakilmali.

Dinden ve dinine bagli olan kisilerden o kadar korkuyorsunuz ki hep yaptiklarinin altinda gizli amaclar ve planlar ariyorsunuz. Belkide yaptiklari ve gosterdikleri gibilerdir bu insanlar. Bu kadar korkmaniza gerek yok. Turk halki darbecileri mahkeme gonderebiliyorsa, dincileride gonderebilir. Bu derece kozmopolit bir yapida olan olan halk kotu amacli olan ve kotu faaliyetlerde bulunan her kisiyi yargilayabilir. Fakat eger faaliyetleri kotu degilse "Bu faaliyetlerin altinda kesin kotu niyet var" diyerek saldirida bulunmaz haksizlik olur.

Alıntı
Bir diğer konuda, hem girişte mutlaka bir din inancı istiyorken, neden aynı zamanda bunu konuşmayı yasakladınız? Yasaklayacağınız bir konu için niye illa inanan arıyorsunuz?

Cunku Masonlar bile inanan bir kisinin daha saglam ahlaki yapiya sahip oldugunu biliyorlar. Sozunu tutan, yeminini bozmayan bir kisi olacagini dusunuyorlar.

Alıntı
Sizler siyaset konuşulmasına da karşısınız, peki inançların ve yaşamı şekillendiren siyasetin tam göbeğinde yaşarken, nasıl oluyorda hayata dair erdemleri konuşabiliyorsunuz?

Peki siz inançların ve yaşamı şekillendiren siyasetin tam göbeğinde yaşarken nasıl oluyorda hayata dair erdemleri (MASONLAR.ORG`da) konuşabiliyorsunuz? Yada nasil oluyorsa spordan bahsediyorsunuz, muhabbet edebiliyorsunuz? nasil oluyor sanattan bahsedebiliyorsunuz?
Demekki bunlar ayri konular, farkli zamanlarda konusulabilir. Bulunulan ortamin politik yapisi sadece politika konusulmasini gerektirmez.

Alıntı
Bana ecdadımıza saygısız davrananın cezalandırılacağını söylüyorsunuz. O zaman Adolf Hitlere laf söylemeey hiç kimsenin hakkı yoktur ve saygısızlık etmiştir.
Çünkü bu gün hala onun peşinden giden bir kısım Alman gençliği vardır. Ve ecdatlarına hakaret ettirmezler.
Hem ecdatlarınız savaşdaki kahramanlıkları ile övüneceksiniz hemde o ülkeler gönüllü teslim oldular diyeceksiniz. Yok böyle bir komedi.
Ya padişahlarınız fazlasıyla şişirildi, yada davul zurna ile o ülkeleri almadınız. Sipahiler ellerinde kılıç yerine zurna taşıdı sanırım.
Bizler osmanlının çocukları değiliz. Sizlerin ana babanızın sarayla olan ilişkilerini bilemem ama benim annem Türktü, babamda, ecdadımızda Türktü.

Bak ne guzel soylemissiniz. Senin ecdadina nasil saygi bekliyorsan sende diger kisilerin ecdadina (saygi duyduklarina) saygili olmalisin. Insanlar esit haklara sahip olmali. Sen turklugunu ustun goruyorsan bir baskasina ingilizligini ustun gorur. Ama eger sen turklugunu degil insanligini one cikariyorsan o zaman milli kimlikler aradan kalkar ve INSAN gibi gorusebilirsiniz. Esit haklara sahip olursunuz.
Sen fetullaha yada diger dinine bagli kisilere kufrederken ataturk e saygi bekleyemezsin. Iste celiski budur.

Alıntı
5)-Ben hayvan değilim, ıslah etmeye çalışmayın, başaramazsınız.
Basarirlar. Hayvanlarda insanlarda islah edilir. Beyinleride yikanir, Egitilirde. Boyle yazmaya devam ederseniz buradan atilirsiniz (gerci hala atilmamissiniz bu ne toleranstir diyorum ama) daha sonra baska bir siteye gidersiniz oradada boyle yazmaya calisirsiniz ama ilk cumlenizde atilirsiniz. Sonra baska siteye, baska siteye derken zorunlu olarak aynaya bakmak ve kendinizdeki hatalari anlamaya baslarsiniz. Hatalarinizi kabul etmeye basladiginiz andada tedaviniz (islahiniz) baslamis demektir. Islah olmaktan bu kadar korkmayin. Kotu birsey degil. Kimse sizi doverek islah etmiyor. Dunyanin heryerinde uygulanan hatta dinde bile uygulanan ODUL ve CEZA yontemi ile islah ediliyorsunuz. Bu yasa gelmisseniz zaten bircok yerler ve kisiler tarafindan islah edilmissiniz demektir.

Alıntı
Hala burada yazı yazıyorsam, asla kıramayacağım bazı büyüklerim ve dostlarım sayesindedir.
Gozlerim yasardi. Aglayacagim.
Su yazdiginiz upuzun (hakaret, kufur dolu)  mesajla bu sevdiginiz kisileri ve bulunduklari ortami essek yerine koydugunuzu farkindamisiniz? Eger o kisiler biraz akilli ise seninle aralarina mesafe koyarlar. Sen ISLAH olana kadarda bu kisiler senden uzak durur.

Alıntı
Ben kime mason olduğu için hakaret ettim? Kime sadece müslüman diye hakaret ettim? Bütün yazılarımı inceleyin lütfen, osmanlıcılardan, fettulahçılardan, vatanı bölmeye çalışanlardan, dil birliğimizi çürütmeye kalkanlardan, çok bilmişlerden başka kime ne tür bir hakaret etmişim?

Iste en acisida bu. Neleri nasil kirdiginizi ve ne kadr parcaladiginizi gormuyor, anlamiyorsunuz bile. Bu mantiktaki insanlar malesef genellikle ayni yada benzer karsiligi alinca anlayabiliyorlar. Sen onlarin degerlerin kufredersen onlarda senin degerlerine kufreder. Senin icin senin degerin apayri ve en mukemmel  degerse, onlar icinde onlarin degerleri oyle. Saygi duymak zorundasin. Olurda hatani anlayabilecek kadar olgunlasmissanda, ozur dileyebilmelisin. Gerci ben senin minimum 2 sene daha Masonlar.org da okuduktan sonra o noktaya gelebilecegini dusunuyorum.

Alıntı
Bu güne kadar çevremdeki bir sürü insana bu konuda yıllardır hoşgörü ile baktım da ne oldu? Kaçı beni anlayabildi sizce?
Bu kadar kisinin seni anlayamamasinin nedeni belkide sensindir. Sende sorunlar oldugu icin bu kisiler seni anlayamiyordur. Neden kabul ederek yontemini degistirmiyorsun?

Alıntı
Üstelik şeriat geldi yerleşti bile ülkemize, bakın mahkeme salonlarına, bakın üniversitelere. Hoşgörü ve saygı için vaktimiz sabrımız kaldı mı sizce?
Korkma. Bu ulkede askeri darbeler mahkeme cikmissa, seriatta mahkeme karsisina cikar. Bu millet ne askere nede seriata izin verir. Eger sen internette istedigin gibi boyle konusabiliyorsan, kizlar bas ortusus gezebiliyor hatta basortulu sekilde universitelere alinmiyorsa Turkiye seriattan cooookkk uzakta demektir. Seriat dedigin Irandir, Arabistandir, Afganistandir. Onlarla Turkiyeyi kiyaslayabilecegini sanmiyorum. Anliyorum seriattan cok korkuyorsun. Ama bu kadar korkmana gerek yok. Cunku bu Turkiyede mumkun degil. Rahat ol biraz. Ne bu askeriye nede bu halk seriata izin verir. Ayni sekilde ne bu halk nede bu dinciler askeriyeye izin verir. O yuzden endiselenipte bu kadar panik yapma.

Alıntı
fettullah gülen, sultan ikinci abdulhamit, tayyip erdoğan, akp vb. buraya üyeyse dedikleriniz yaparım.

Bu derece turklugunuzle gurur duyarken Yunan mitolojisine ait bir ismi kullandiginiz icin kendinizide elestirecekmisiniz acaba???

Sevgilerim ve ISLAH olmaniz umutlarimla
« Son Düzenleme: Haziran 06, 2011, 03:25:32 öö Gönderen: skullG »
Kimse almasin seni, Yine bana kalasin

Haziran 06, 2011, 02:48:37 öö
Yanıtla #22
  • Aktif Uye

Kişisel sataşmalarla nereye doğru gidilecek böyle merak ettim doğrusu. Forum üyeleri olarak birbirimizin görüşlerine saygı duymalı ve hoşgörü içerisinde bilgilerimizi paylaşabilmeliyiz. Bunun dışına çıkıp bu başlık altında açıkça belli olan üyeler arası sataşma şekline dönerse gerçekten çok rahatsız edici oluyor. Lütfen biraz dikkat edelim arkadaşlar.

Saygılar

Haziran 06, 2011, 03:14:04 öö
Yanıtla #23
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sayın Aslı,

ATATÜRK'e laf edilemeyeceğini biliyorsunuz.(Nedenlerini ayrıca konuşabiliriz.) Ben şunu söylemek istedim, keşke çıkıp etseniz, saflarınız belli olsa da bizde gerekli toleransı gösterebilsek. Türkler tarihlerinde düşmanlarına bile saygıyla bakmışlardır. Ancak içerideki hainlik ölüm ile cezalandırılmıştır. Düşman affedilebilir ama hain asla.

Din konusuna gelince, tekrar tekrar söylüyorum, bir ateiste benden daha iyi bir savunma yapabileceğinize inanmıyorum. Ben dinleri inkar etmiyorum, sadece bilinecekse, tabularımızda dahil, bütün bildiklerimizi yeniden ve yeniden gözden geçirip öyle savunulması gerektiğini iddia ediyorum. Sadece inanmak bana göre saflıktır, dengesizliktir, cahilliktir. İnanç kişiler için çok önemlidir. Neye inanırsanız inanın olağan üstü şeyler yapabilirsiniz.(Uzun bir konudur bu)

Başkalarının kahramanları diyorsunuz, hangi savaşı kazandı? Hangi mücadeleyi yaptı? Hiçbir çıkarı olmadan hangi yola başvurdu? Adı geçen kişiler iktidarların değişmesiyle, söylemlerini değiştirmediler mi? Kendi şahsi çıkarlarını inançları uğruna söküp atabildiler mi? ATATÜRK askeriyedeki görevini ve yetkisini çıkarıp atmış birisidir. Dönemin iktidarı hakkında ölüm fermanı çıkarmıştır.  Başkalarının kahramanlıklarını görebilsek bir şeyler derdik.

Ödül ve ceza kişiden kişiye değişir. Sanırım ıslah olmak da değişecek. Ben buradaki ödülümü çoktan aldım ama siz fark edememişsiniz. Cezayı ise kabul etmiyorum. Merak etmeyin ceza anlayışım farklı olduğu için başka şekillerde cezamı da aldım.
Ben ne derseniz deyin ve ne kadar inkar ederseniz edin sizin ıslah edileceğinizi söylemiyorum. Ancak değişirsiniz, gelişirsiniz. Islah olmak verimli hale getirmek, evcilleştirmek, uyum sağlamak anlamına gelir. Bu ise sadece mürit anlayışıdır. Çeşitlilik içermez.

Aramızda çok fark var, hangi darbeci yargılandı bu güne kadar? Maaşına zam yapılan kenan evren mi?
Yoksa siz hala ergenokon, balyoz  yalanlarına inanıyor musunuz? Sanıklara hala suçları bile söylenemedi. Bütün deliller sehven veya boş çıktı.

Şeriat gelmez diyorsunuz da, Sanırım ben başka bir ülkede yaşıyorum. Hakimler savcılar ele geçmedi mi? Üniversitelerde keyfi alımlar ve rütbeler dağıtılmadı mı? Ülke aydını hapislerde çürütülmüyor mu? haksız ihalelerle katrilyonlarca kara parayı ceplerine indirmediler mi? basın ele geçmedi mi? basılmadan kitaplar yasaklanmıyor mu? akp li olup devlet dairesine gidin bakalım ne kadar kapı ardına kadar açılacak? Anlamıyorum bu kadar ayan beyan şeyleri nasıl oluyor da görmüyorsunuz? Halkın tepkisine eşkiya deyip polis tarafından hırpalanmıyor mu? Bu gün Hopa da yaylaya çıkamazsınız, her yer çevrilmiştir, sıkıyönetim vardır. Halkı esnafı ergenokon deyip, pkk deyip içeri attılar. Düşünebiliyor musunuz? İktidarı eleştren herkes işkence görüp hapislere atılıyor, yaşı ne olursa olsun. Bana inanmıyorsanız sorun soruşturun. Her bir konu için size binlerce ispat sunabilirim.

Masonlar ile nazileri bir tutmam, böyle bir şey yok. sanırım konuyu anlamamışsınız. O bölüm başka bir yere aitti, disiplinin nelere sebep olabileceği ile ilgili fikir almak için yazacaktım. Ancak böyle bir yazıda amaç da şaşmış, hedefte. Zaten konuyu bir yönetici arkadaşımıza bildirdim, gerekli özürü de diledim. Sanırım özür dilemem gerektiğini tavsiye ediyordunuz.

Millliyetçilik ile ulusalcılığın farkını bize anlatır mısınız lütfen? İkisi aynı şey değildir biliyorsunuz.(Bu çok önemli)

Bana dersiniz ama dostlarıma eşşek diyemezsiniz. Sanırım dostlarım ile arama girmek istediniz ama inanın bu hiç bir işe yaramaz. Çünkü onlar cahil insan değildir, dolduruşa falan gelmezler.

Ecdat hiç bilmediğimiz, bu günün ilkokul seviyesinde dahi bilgisi olmayan ulemalar değildir. Yani en azından benimkiler öyle. Ayrıca nazileri örnek verirken, her ecdat denilenin kutsal olamayacağını söyledim.

Prometheus un yunan mitolojisinde olduğunu söylemeniz güzel, ancak benim Yunus Emre ye hayran olduğumu biliyor musunuz? Ancak kendimi onun yerine koymam terbiyesizlik olurdu.
« Son Düzenleme: Haziran 06, 2011, 03:25:40 öö Gönderen: Prometheus »
Bir yere ait olmayı hiç istemedim. Ya kendim olurum yada başkalarının arkamdan övgüleri ile ölmüş olurum.

Haziran 06, 2011, 03:17:09 öö
Yanıtla #24
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Şunları atlamışım,
Ben "fettullah gülen, sultan ikinci abdulhamit, tayyip erdoğan, akp vb. buraya üyeyse dedikleriniz yaparım." derken üye olsalar, haklarındaki fikrimi açık açık yazardım dedim. Onları Türk oldukları için övmedim ki?

Alıntı
Alıntı
Bir diğer konuda, hem girişte mutlaka bir din inancı istiyorken, neden aynı zamanda bunu konuşmayı yasakladınız? Yasaklayacağınız bir konu için niye illa inanan arıyorsunuz?

Cunku Masonlar bile inanan bir kisinin daha saglam ahlaki yapiya sahip oldugunu biliyorlar. Sozunu tutan, yeminini bozmayan bir kisi olacagini dusunuyorlar.

Alıntı
Sizler siyaset konuşulmasına da karşısınız, peki inançların ve yaşamı şekillendiren siyasetin tam göbeğinde yaşarken, nasıl oluyorda hayata dair erdemleri konuşabiliyorsunuz?

Peki siz inançların ve yaşamı şekillendiren siyasetin tam göbeğinde yaşarken nasıl oluyorda hayata dair erdemleri (MASONLAR.ORG`da) konuşabiliyorsunuz? Yada nasil oluyorsa spordan bahsediyorsunuz, muhabbet edebiliyorsunuz? nasil oluyor sanattan bahsedebiliyorsunuz?
Demekki bunlar ayri konular, farkli zamanlarda konusulabilir. Bulunulan ortamin politik yapisi sadece politika konusulmasini gerektirmez.

Din konusunu sorarken, niye bir dine inancı olanları alıyorsunuz demedim. Niye hem şart koşup hemde konuşulmasını yasaklıyorsunuz dedim. Sanırım soruyu anlamadınız. Zaten bu bölüm masonlara sorular şeklinde, başka ilave yazılarla birlikte, başka bir konuya konulacaktı.
« Son Düzenleme: Haziran 06, 2011, 03:23:57 öö Gönderen: Prometheus »

Haziran 06, 2011, 03:25:55 öö
Yanıtla #25

Sn. Prometheus,

Din konusundaki sorunuz için, ve kurallara uymak konusundaki (söz almak için sıra gözetmemekle ilgiliydi yanlış hatırlamıyorsam) sorunuz için yeni başlıklar açarsanız, elimden geldiği kadar cevap vermeye çalışacağım.

Saygılarımla.
Bir kavramın tarihini bilmediğiniz sürece
Kavramın kendisini idrak edemezsiniz

Haziran 06, 2011, 03:27:32 öö
Yanıtla #26
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sayın Mustafa kemal, evet o yazı başka bir konuya aitti. Vakit bulunca ilavelerle oraya yazacağım, teşekkür ederim.

Haziran 06, 2011, 03:29:51 öö
Yanıtla #27
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn Asli, bırakın oyle bir kelimeyi dogrudan dogruya ifade etmeyi bir cümle icinde ornek olarak bile veremezsiniz. Genel olarak mesajınızda katıldığım yerler olmakla beraber bahse konu cümlenizi düzelttim.

Saygilarla.

ATATÜRKLÜ GÜNLERİMİZ SONSUZ OLSUN!
« Son Düzenleme: Haziran 06, 2011, 03:40:01 öö Gönderen: skullG »

Haziran 06, 2011, 04:01:48 öö
Yanıtla #28
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sevgili skullG, haklisin. Iyide yaptin. Peki prometrus unda hakaret ve kufur iceren cumlelerini duzelttiniz mi?

Alıntı
Ben şunu söylemek istedim, keşke çıkıp etseniz, saflarınız belli olsa da bizde gerekli toleransı gösterebilsek.
Sizden istenen tolerans degil. Esit haklar. Eger sizde bende turk vatandasiysam hicbir baska neden aranmadan esit haklara sahip olmamiz gerekir. Benim gorunusumden dolayi bana ayri muamele yapilamayacagi gibi, sizin politik dusuncenizden dolayida size ayri muamele yapilmamali. Ifade ve inanc ozgurlugu olmali ki bu ifade ozgurlugu her zaman sozle degil, bazen goruntuyle, bazen bir resimle bazen kiyafetle bazense susmakla gosterilebilmelidir.

Muasir medeniyet duzeyine gelmis olan ulkelere bakiniz. Hepsinin ilk isi ifade ve inanc ozgurlugunu saglamak. Bu ozgurlukler saglandiktan sonra zaten gelisme kacinilmaz oluyor cunku insanlar KONUSABILIYOR ve KENDILERINI IFADE EDEBILIYORLAR.

Alıntı
Türkler tarihlerinde düşmanlarına bile saygıyla bakmışlardır.
her cumlenin ayri bir skandal. ayri bir fiyasko. Dusmanlarina bile saygi gostermis turkler mi yapti ermeni soykirimini? Dusmanlarina bile saygi gostermis turkler mi anadoluya girerek koca bir imparatorlugu cokertip yunanlilari egenin diger tarafina itti? Dusmanlarina biel saygi gosteren turkler mi hemen hemen her hafta sonu protestolarda amerikan israil vb. bayraklar yakiyorlar?

Alıntı
Başkalarının kahramanları diyorsunuz, hangi savaşı kazandı? Hangi mücadeleyi yaptı?
Hangi savaslari kazandigi tartisilir. Ama hicbir savas kazanmasa, oyle sokaktan gecen bir insan bile olsa sadece ben saygi duydugum icin sizde o kisiye saygi duymak zorundasiniz. Bu karsilikli saygidir. Gereklidir. Saygi duymak icin aradiginiz neden kisiyi sevmeniz olmamalidir. BENIM O KISIYE SAYGI DUYMAM yeterli bir neden olmalidir.

Alıntı
Aramızda çok fark var, hangi darbeci yargılandı bu güne kadar? Maaşına zam yapılan kenan evren mi?
Yoksa siz hala ergenokon, balyoz  yalanlarına inanıyor musunuz? Sanıklara hala suçları bile söylenemedi. Bütün deliller sehven veya boş çıktı.
Haberleri cok yakindan takip etmiyorum. Fakat bu millet askere bircok defa karsi cikabilmis, onlarin emri altina girmeye bas kaldirabilmistir. Ayni sekilde bu millet seriatada bas kaldirabilir ve onlarin emri altina girmez. O yuzden bu kadar korkmayin diyorum sadece.

Alıntı
Hakimler savcılar ele geçmedi mi? Üniversitelerde keyfi alımlar ve rütbeler dağıtılmadı mı? Ülke aydını hapislerde çürütülmüyor mu? haksız ihalelerle katrilyonlarca kara parayı ceplerine indirmediler mi? basın ele geçmedi mi? basılmadan kitaplar yasaklanmıyor mu?
Ne kadar komik degilmi? Bunlarin hepsi darbe zamanindada oldu. 3 gunde 600 bin kisi tutuklandi. Idamlar oldu. Iskenceler vs... O yuzden durum sizin bahsettiginiz gibi olsa bile ( ki bana gore cok abartilmis bir sekilde anlatiyorsunuz) yinede o kadar kotu degil ve bence bu kisilere sans verilmeli.

Alıntı
Zaten konuyu bir yönetici arkadaşımıza bildirdim, gerekli özürü de diledim. Sanırım özür dilemem gerektiğini tavsiye ediyordunuz.

Hangi dedigimi anladiniz ki ozur konusunu anlamanizi bekliyeyim. Ozur dilemeniz gerektigini tavsiye etmedim. O olgunluga varmak icin Masonlar.org da daha 2 seneniz oldugunu ve sizde o olgunlugu gormedigimi soyledim. Sizde sadece gosteris icin bir cumlenizden dolayi gizli sakli ozur dilediginizi soylediniz. Hata umumi ise, ceza ve ozurde umumi olmalidir beyfendi.

Alıntı
Millliyetçilik ile ulusalcılığın farkını bize anlatır mısınız lütfen? İkisi aynı şey değildir biliyorsunuz.(Bu çok önemli)

Hic wikipedi yada google arastirmasi yapmadan soyliyim. Bilmiyorum. Cok onemlide degil. Cunku bana gore ikiside humanist olmayan ve kendi irkini diger irklardan ustun goren dusunce bicimleri. O nedenle hic onemi yok aralarindaki ince farkin ne oldugu. Bana diyebilirmisiniz? Ben turk halkini diger halklardan ustun gormuyorum diye?

Alıntı
Bana dersiniz ama dostlarıma eşşek diyemezsiniz. Sanırım dostlarım ile arama girmek istediniz ama inanın bu hiç bir işe yaramaz. Çünkü onlar cahil insan değildir, dolduruşa falan gelmezler.

Gelmezsiniz degil mi? Lutfen doldurusa gelmeyin arkadaslarim :)
Haklisiniz sevgili prometrus hos olmayan hakaret gibi olan bir laf etmisim. yonetim o kelimemide duzenleyebilir. sorun degil.

Alıntı

Neden? siz ingiliz kraliyet ailesindemi geliyorsunuz? Sizin ecdadiniz guzel iyi ama benimki kotu mu? Bu nasil bir saygidir, toleranstir hosgorudur ya? Hala benim ecdadima ulema cahil diyebiliyor ve kendisine (ecdadina, deger verdiklerine) saygi bekliyor.

Alıntı
Prometheus un yunan mitolojisinde olduğunu söylemeniz güzel, ancak benim Yunus Emre ye hayran olduğumu biliyor musunuz? Ancak kendimi onun yerine koymam terbiyesizlik olurdu.
wikipedi saolsun. Turk olmadigindan emindim. bir baktim tahminimden dahada kotu cikti sonuc. YUNAN :)
Soruma geri donersem...

Bu derece turklugunuzle gurur duyarken Yunan mitolojisine ait bir ismi kullandiginiz icin kendinizide elestirecekmisiniz acaba??? Yoksa onlarda ecdadlardan yada deger verdiklerinizden mi? Onlarada saygi duyalim mi?

sevgilerimle

Haziran 06, 2011, 04:06:51 öö
Yanıtla #29
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Benim istediğim çok mu zor yada abes bir durum acaba arkadaşlar?

Ben sizin değer verdiğiniz kişlere saygı duyuyorsam sizde benim değer verdiğim kişilere saygı duymalısınız. Bu kadar.
Bu sadece ben yada prometrus içinde geçerli değil. Herkes için geçerli. Bir kişi gelirde bana "ben hitlere saygı duyuyorum bana göre o büyük bir adam derse ben hitler için hakaret yada küfür söylemem. tabiki eleştrilerimi yaparım. beğenmedigim yanlarını söylerim ama hakaret ve küfür söylemek doğru değil. Yanlış mı söylüyorum acaba?
« Son Düzenleme: Haziran 06, 2011, 04:11:03 öö Gönderen: Asli »